7 sposobów na ustalenie granic w pracy

Często słyszymy zwrot “wyznaczanie granic”. Są podcasty na temat wyznaczania granic, książki na temat kroków do podjęcia, a nawet trenerzy na temat tego, jak wdrożyć to w pracy, relacjach i życiu. Jest powód, dla którego jest to tak powszechne i ludzie dosłownie płacą pieniądze, aby się tego nauczyć-to trudne. Nie tylko jest to trudne, ale wraz z integracją pracy i życia, pracą zdalną, napływem narzędzi cyfrowych i stale rosnącą konkurencyjnością, która stanowi nowoczesne miejsce pracy, wyznaczanie granic jest powszechnym problemem.

Pomyśl o wyznaczaniu granic jako zabawnym ćwiczeniu w usuwaniu nadmiaru z życia zawodowego, aby znaleźć czas i miejsce na to, w czym jesteś dobry, co należy zrobić i co naprawdę kochasz robić. Tak jak możesz spędzać czas na sprzątaniu swojej szafy lub spiżarni—nadszedł czas, aby zrobić to samo ze swoimi nawykami w pracy i tym, co wpuścisz do każdej minuty (a czasami co sekundę, czy możesz powiedzieć wiadomość błyskawiczną?!) swojego codziennego życia. 

Przyjrzyjmy się siedmiu prostym krokom, aby tak się stało.

 

1. Określ Swoje Granice

Przed wykonaniem na ustalanie granic, ważne jest, aby usiąść i pomyśleć o tym, co to w ogóle są. Słyszeliśmy normalne sposoby ustalania granic, takie jak ustalanie spójnego harmonogramu, Nie sprawdzanie wiadomości e-mail po określonym czasie lub blokowanie czasu (choć wrócimy do tego później). Podczas gdy są to wszystkie wspaniałe i ważne sposoby, aby ustawić się na sukces i doskonalić swoje skupienie, jest to klucz, aby naprawdę poświęcić czas na zastanowienie się, jak naprawdę chcesz, aby twój dzień wyglądał.

Weź 20 minut w weekend rano. Chwyć ulubioną filiżankę kawy lub herbaty i otwórz pustą stronę w notatniku lub nowy dokument na ekranie. Napisz, jak chcesz, aby twój dzień wyglądał w idealnym świecie. Chociaż możesz nie być w stanie zrobić wszystkiego na tej liście (w końcu jesteśmy tutaj szlifowanie), zawsze są sposoby na budowanie swojego życia, aby dokładniej odzwierciedlić swoje nadzieje i marzenia. Na przykład chcesz iść rano na zajęcia treningowe lub wybrać się na poranny spacer? Dowiedz się, o której godzinie musisz się obudzić, aby to zrobić. Albo, jeśli przerwa o 10 rano byłaby bardziej realistycznym czasem na trening lub spacer, zobacz, czy jest sposób, aby to dopasować.

Pomyśl o swoim życiu i pracy. Myślisz, że najlepiej wczesnym rankiem? Czy najlepiej ćwiczysz po południu, gdy masz trochę paliwa przez cały dzień? Co należy wypełnić przed tygodniem pracy, aby czuć się przygotowanym? Czego potrzebujesz, zanim zadzwonisz do klienta? Zastanów się, co chciałbyś mieć na swoim miejscu, aby wykorzystać dzień pracy na swoją korzyść.

Dowiedz się, które z tych życzeń możesz realistycznie zintegrować z aktualnymi procedurami i obowiązkami. Jeśli chcesz zacząć pojedynczo, to świetnie! To zawsze lepsze niż nic.

 

2. Przekaż Te Granice

Kiedy już zdefiniujesz, co chcesz wdrożyć do swojego życia zawodowego, nadszedł czas na wykonanie. Pierwszy krok? Komunikować swoje potrzeby (ugh, nie zawsze zabawa, wiem!).

Skontaktuj się z kolegami, osobami, którymi zarządzasz i szefami, aby dowiedzieć się, co chcesz dostosować. Potrzebujesz 20-minutowej przerwy rano? Dodaj go do swojego kalendarza, poinformuj swojego szefa lub osoby, którym zarządzasz, że możesz wyjść na mniej niż pół godziny każdego ranka i komunikować się, kiedy będziesz ponownie online. 

Jeśli chcesz ustawić nieco większą granicę, na przykład wykorzystać przerwę na lunch do treningu bez rozpraszania uwagi, upewnij się, że działa to wcześniej dla twojego szefa i organizacji. Zawsze rozważaj harmonogramy innych i to, czego mogą potrzebować od ciebie, gdy myślisz o tym, co będzie najlepsze dla Ciebie i dla nich (zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas jest w różnych strefach czasowych!).

 

3. Ustaw Poręcze

Teraz, gdy przekazałeś i potwierdziłeś, że wszystkie są na pokładzie z ustalonymi granicami, nadszedł czas, aby skonfigurować dodatkowe poręcze, abyś sam je przestrzegał. Czasami podążanie i trzymanie się własnych granic może być najtrudniejsze. 

Skonfiguruj swój kalendarz z nowym harmonogramem, niezależnie od tego, czy jest to solidny czas rozpoczęcia 8: 30 (Nie, Nie odpowiem na Twój Luz o 6: 45!) lub dodanie godziny do dnia o 13.00, abyś się spocił. Dodatkowo dodaj bloki czasowe na wykonanie dużych projektów lub przeglądanie wiadomości e-mail(łączenie wiadomości e-mail jest nadal czymś, nad czym pracuję, ale jest również świetnym narzędziem, winnym zarzutów). 

Zrób krok dalej i przyjrzyj się różnym funkcjom narzędzi komunikacyjnych, z których może korzystać Twoja organizacja. Na przykład Slack ma funkcję łączenia Kalendarza Google, dzięki czemu można bezproblemowo pokazywać współpracownikom, gdy jesteś na spotkaniu lub jesteś niedostępny. Możesz także ustawić niestandardowe statusy, aby pokazać, że pracujesz nad konkretnym raportem lub projektem.

 

Źródło: Color Joy Stock

 

4. Omówienie stylu pracy i harmonogramu

Innym sposobem, w jaki chcę zapewnić sobie i moim zespołom pracę w sposób, który jest najbardziej efektywny i korzystny dla nas, jest komunikowanie się między sobą, co działa najlepiej.

Mam zwyczaj prosić kolegów, aby sprawdzili mój kalendarz przed wysłaniem mi pytania, w przypadku, gdy jestem na spotkaniu. Tutaj też staram się dawać przykład, sprawdzając ich kalendarze przed ich bombardowaniem (choć nie jestem w tym doskonały).

Inne małe sposoby na wyznaczenie granic i usprawnienie dnia pracy to rozmowa ze współpracownikami o tym, w jaki sposób wolisz otrzymywać przedmioty, komunikować się wewnętrznie i wykonywać zadania. Na przykład, jeśli ktoś wysyła Ci dokumenty i wolisz je mieć za pośrednictwem poczty e-mail, aby się nie zgubić, po prostu zapytaj! 

To prawda, co mówią—proś, a otrzymasz. Jeśli ktoś nie wie, że wolisz rzeczy w określony sposób, skąd będzie wiedział, aby to zmienić?

 

5. Zapoznaj się z terminami, zadaniami i projektami z wyprzedzeniem

Czymś, co często pomaga zespołom zachować koncentrację w ciągu tygodnia i łagodzi pytania w ciągu dnia pracy, a zatem poprawia granice wszystkich, jest cotygodniowe odprawy na początku lub na końcu tygodnia. 

Skorzystaj z tych szybkich odpraw, aby sprawdzić, co jest na radarze w ciągu tygodnia i kto co robi. Porozmawiaj o określonych terminach. Jeśli potrzebujesz terminu, zapytaj swojego menedżera lub dyrektora, kiedy będą czegoś potrzebować. Zmniejszy to liczbę wiadomości w Twojej skrzynce odbiorczej i zapewni Ci przestrzeń do oddychania, wiedząc, że jesteś na dobrej drodze podczas tygodnia pracy. 

Nie zapominaj, że praca zespołowa sprawia, że marzenie działa.

 

6. Take Your Time Off (The Right Way)

Podczas gdy łatwo jest zorientować się, że trzeba być zawsze “na”, aby odnieść sukces, nie jest to trwały sposób na kontynuowanie kariery. W końcu jesteśmy w tym na dłuższą metę. Więc weź sobie wolne, żepo to tu jest. 

Problem z czasem wolnym polega na tym, że wszyscy wiemy, że czasami może być stresujący. Nauczyłem się, że jest sposób, aby poświęcić ten czas, aby cieszyć się dniami, które masz i wrócić bardziej gotowy do wyjścia niż kiedykolwiek. 

To proste: przygotuj się. Przejrzyj połączenia, które masz, zadania, które zwykle wykonujesz, i wszelkie inne potrzebne elementy. Porozmawiaj z kolegami o zasięgu i przygotuj je z wyprzedzeniem. Ustawiając Plan tygodniowy lub miesięczny, zastanów się, kiedy będziesz poza domem, aby nie mieć tyle na talerzu w tych czasach.

Przed wyjazdem z miasta lub z biura pracuj nieco więcej—po drugiej stronie warto się zrelaksować!

 

7. Zrozumieć, kiedy trzeba przełamać granice

Wszystkie te różne sposoby wyznaczania granic są świetne w teorii, prawda?

Są jednak chwile, kiedy trzeba je zdjąć lub całkowicie zignorować. Na przykład, jeśli jest pilna sprawa w pracy (to jest rzeczywiście pilne), mogę wziąć mój poranny spacer być może po południu. Jeśli otrzymam wiadomość e-mail, na którą należy natychmiast odpowiedzieć, mogę zrobić sobie przerwę od projektu, nad którym pracuję. 

Kluczem do udanej kariery jest wiedza, kiedy rzeczy są pilne, kiedy są priorytetem, kiedy nie mają znaczenia w ogóle, i jak żonglować wszystkimi pomiędzy, aby przesunąć igłę, będąc jednocześnie tak wydajnym, jak to możliwe.

I Wiem, że nie wszystkie te nawyki, sztuczki lub życzenia dotyczące naszych granic są zawsze możliwe w zależności od miejsca pracy, więc najważniejsze jest, aby wybrać jeden lub dwa, które mogą ci się przydać i przejść dalej. Mały krok to wciąż krok. A mały krok powoli pozwoli Ci na dzień pracy, który nie tylko działa dla ciebie, ale działa dla Twojego pracodawcy, Twoich klientów, twoich kolegów i Twojego życia.

 

Myślisz o rzuceniu pracy? Rozważ te 7 rzeczy przed podjęciem decyzji, której możesz żałować