7 Rzeczy Last Minute, Które Powinieneś Zrobić Przed Każdą Podróżą

Bilety są zarezerwowane, torby są pakowane i jesteś gotowy, aby odlecieć na bardzo potrzebny czas. Ale zanim załadujesz walizkę do samochodu i zamkniesz, najpierw musisz zrobić kilka rzeczy. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż przez kraj, czy wskakujesz do samolotu w odległe miejsce, musisz upewnić się, że twój dom jest w porządku (dosłownie iw przenośni) przed wyjazdem. Ta wakacyjna Lista kontrolna zawiera wszystkie szczegóły, o których możesz zapomnieć w ekscytacji przed podróżą. Zanim przejdziesz do trybu pełnego urlopu, pamiętaj, aby najpierw wykreślić te rzeczy z listy zadań na ostatnią chwilę.

 

1. Wyczyść lodówkę i wyrzuć śmieci.

To resztki tajskiego jedzenia nie będzie pachniało tak smacznie za tydzień. Przed podróżą, dążyć do zjedzenia jak najwięcej łatwo psujących się żywności, jak to możliwe. Za to, co zostało, wyrzuć wszystko, co straciło ważność, zanim wrócisz. Więc wynieś śmieci, żeby nie zasmrodziły miejsca, gdy cię nie będzie.

 

2. Wyreguluj termostat o kilka stopni.

Nie ma potrzeby wysadzania klimatyzacji, jeśli nikt nie będzie w pobliżu, aby to poczuć. Zwiększ temperaturę na termostacie o około pięć stopni, aby nie działał niepotrzebnie, gdy jesteś daleko. Możesz również kontrolować koszty chłodzenia, zamykając zasłony lub rolety przed wyjazdem. Jednak nie wyłączaj całkowicie systemu HVAC lub ryzykujesz powrót do domu do sauny (lub spowodowanie większych problemów konserwacyjnych).

 

3. Zwolnij miejsce w telefonie.

Podczas robienia zdjęć ze wszystkich swoich bajecznych przygód, nie chcesz zostać uderzony powiadomieniem “storage full”. Jeśli masz mało miejsca w pamięci telefonu, poświęć trochę czasu na usunięcie starych zdjęć lub aplikacji, których nigdy nie używasz do zwalniania miejsca. Po zaznaczeniu tego na liście kontrolnej wakacji możesz zrobić tyle zdjęć i filmów, ile chcesz. 

 

Źródło: Unsplash / David Preston

 

4. Zrzut ekranu ważne informacje o podróży.

Nic nie pobudza mojego niepokoju do wysokiego biegu, tak jak stanie w kolejce na międzynarodowym lotnisku, próbując dostać moją kartę pokładową, aby załadować za pomocą tandetnego publicznego WiFi. Teraz upewnij się, aby zapisać zrzuty ekranu wszystkich moich ważnych informacji o podróży (na loty, bilety kolejowe, Airbnbs, itp.) na moim telefonie, więc nie jestem w lewo kodowania, jeśli problemy z połączeniem strajku. Jeśli masz iPhone ‘ a, możesz również dodać kartę pokładową do swojego portfela Apple Wallet, do którego możesz uzyskać dostęp nawet bez WiFi lub usługi komórkowej.

 

5. Poinformuj bank o swoich planach podróży.

Zwłaszcza jeśli wyjeżdżasz z kraju, ważne jest, aby powiadomić bank lub firmę obsługującą Karty kredytowe o swoich planach podróży. W ten sposób, kiedy zaczniesz przesuwać swoją kartę w całej Europie, będą wiedzieć, że to Ty, a nie złodziej, który zdobył Twoje dane. Jeśli zapomnisz tego zrobić z wyprzedzeniem, bank może zawiesić Twoją kartę, dopóki nie zweryfikuje, że to Ty.

 

6. Daj zapasowy klucz komuś, komu ufasz.

Ten jest opcjonalny, ale zawsze czuję się lepiej, jeśli ukochana osoba ma zapasowy klucz w swoim przechowywaniu. Jest to oczywiście kluczowe, jeśli potrzebujesz kogoś do podlewania roślin lub karmienia kota, gdy cię nie ma, ale może się również przydać, jeśli paczka zostanies dostarczył, że nie chcesz być pominięty na schodach. A jeśli podczas Twojej nieobecności zdarzy się nagły wypadek w domu lub zgubisz klucze w podróży, wiesz, że ktoś cię wspiera.

 

7. Podziel się swoją trasą z ukochaną osobą.

Niezależnie od tego, czy jest to członek rodziny, czy bliski przyjaciel, upewnij się, że ktoś zna szczegóły Twojej podróży. Obejmuje to miejsca docelowe, które planujesz odwiedzić i kiedy spodziewasz się wrócić. Oczywiście, masz nadzieję, że nigdy nie będą musieli korzystać z tych informacji, ale w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak podczas podróży, ważne jest, aby ktoś znał twoje miejsce pobytu.

 

Potrzebujesz Inspiracji Podróżniczej? Nasi Redaktorzy Rozlewają Swoje Ulubione Miejsca Wypoczynku