7 rzeczy, aby przestać mówić do samotnych przyjaciół

Wszystkie samotne panie: ile razy ktoś powiedział coś godnego Ciebie zaraz po rozstaniu? Ręce do góry. Wszyscy przez to przechodziliśmy.

Przetrwanie końca związku nie jest dla osób o słabym sercu i nie pomaga, że bycie singlem jest ciężkie z oczekiwaniami. Masz albo ciągle szukać bratniej duszy za każdym rogiem, albo topić smutki w butelce wina na kanapie – dwa zmęczone stereotypy o tym, jak to jest być singlem. Ale niezależnie od tego, czy jesteś w parze, czy latasz solo, oto siedem rzeczy, które możemy zgodzić się przestać mówić każdemu, kto jest samotny.

 

1. Co się stało? Wyglądaliście na idealnych.…

Jeśli zerwaliśmy, to pewnie nie. Rozumiem: ludzie chcą dobrze, a czasem koniec związku jest totalnym szokiem.

Jednak Ty nigdy wiesz, jak wygląda para z zewnątrz. Widziałem pary, które kłócą się 24 godziny na dobę przez dziesięciolecia, i inne, które wydają się solidne jak kamień do rozwodu. Poza tym to, co sprawia, że zaangażowanie w pracę dla jednej osoby nie zawsze jest rozwiązaniem uniwersalnym; możesz osobiście chcieć partnera, który podziela twoje zainteresowania, podczas gdy ktoś inny może być przyciągany do ich przeciwieństwa.

Niezależnie od tego, jeśli związek się skończył, zaufaj mu z jakiegoś powodu … to pewnie nie twoja sprawa. Pozwól znajomemu zadzwonić o udostępnienie jakichkolwiek szczegółów i skoncentruj się na oferowaniu wsparcia w pomaganiu mu przejść dalej.

 

2. Nigdy ich nie lubiłem.

Ta odpowiedź zawsze mnie podnieca. Jak w ogóle na to odpowiesz? Ja też? Masz rację, dzięki, że mi nie powiedziałeś? Zwykle sprawia, że nowo samotna osoba czuje się, jakby ludzie oceniali ich związek przez cały czas, co jest do bani lub potwierdza poczucie zmarnowanego czasu, który podwójnie jest do bani. Nie pomaga usłyszeć, że twoi bliscy myśleli, że miłość Twojego życia nigdy nie będzie “tą jedyną”, zaufaj mi… nawet jeśli w końcu nauczysz się tego na własną rękę.

Bądźmy prawdziwi-czasami pomaga to procesowi uzdrawiania mówić gówno o byłym kolegi. Rozkoszuj się nim przez kilka minut, a następnie przypomnij im o tym, co jest po drugiej stronie poprzedniego związku: nowe możliwości, mądrość z wyciągniętych wniosków i nowy początek.

 

3. Masz szczęście. Teraz możesz robić, co chcesz.

Moja młodsza siostra powiedziała, że to słyszała. wszystkie czas po rozstaniu. Rozśmieszało mnie to, bo technicznie zrobiła już to, co chciała-z lub bez znaczącego innego.

Jest pewna prawda w tym uczuciu. Kiedy jesteś naprawdę samotny, technicznie możesz robić plany, nie biorąc pod uwagę nikogo innego. Możesz ustawić swój harmonogram, nie zastanawiając się dwa razy nad kalendarzem innej osoby. Można oddawać się w tajemnicy pojedyncze zachowanie, a la Seks w wielkim mieścieCarrie Bradshaw, i zjedz stos soli w bieliźnie przy kuchennym blacie.

Ale twój nowo samotny przyjaciel może nie czuć się szczęśliwy w najmniej, szczególnie jeśli ona lub on nie zdecydował się zakończyć ich ostatni związek. Uważaj, aby nie nakładać twoje doświadczenie bycia samotnym wobec kogoś innego. Może postrzegasz to jako szansę bycia w klubie i robienia własnych rzeczy każdej nocy, ale twój przyjaciel może być zdruzgotany. A może obawiasz się, że na zawsze zostaną sami i są całkowicie zadowoleni, że przez jakiś czas będą wyluzowani. Chodzi o to, że nie Twoim zadaniem jest definiowanie tego, jak bycie singlem jest dla kogokolwiek innego.

 

4. Próbowałeś randek online?

Randki Online są zwykle postrzegane jako sekret sukcesu nowoczesnej miłości … lub najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek wynaleziono. Trudno być świeżo samotnym i wychwalanym opowieściami o tym, kto poznał swojego narzeczonego w Internecie, tak jakby to, że przydarzyło się komuś innemu, miało sprawić, że poczujesz się lepiej. Jest to równie trudne, jeśli poszedłeś drogą e-randki bezskutecznie, lub chcesz dać mu szansę minus piętno często związane.

Przyznam-jako osoba niedawno Zamężna, byłem winny oceniania Tindera za spotkania w stylu filmowym. I to jest całkowicie niesprawiedliwe, nie wspominając o nierealistycznym dla wielu z nas. Technologia ma swoje wady w randkowaniu, ale może również służyć jako punkt połączenia dla wielu par. A dla innych to zbyt wiele, co też jest w porządku. Więc jeśli twój przyjaciel jest nurkowanie z powrotem do stawu randki, wspierać wszystkie opcje dostępne dla nich, zachęcając otwarty umysł, bo nigdy nie wiesz, gdzie i jak można spotkać kogoś, na kim ci zależy.

 

5. Masz takie wysokie standardy.

Newsflash: to w porządku być wybrednym. Oczywiście, możesz mieć naprawdę konkretne pragnienia, które mogą lub nie mogą być realistycznie spełnione (krzyk do pań, które twierdzą, że “nie mogą” umawiać się z nikim krótszym od nich), ale kim jestem, aby powiedzieć, co robisz lub nie potrzebujesz lub chcesz w związku? Masz, boo.

Jednak, kiedy myślę o ludziach, z którymi przypadkowo się spotykałem przez lata—a także o tych, z którymi spotykali się moi przyjaciele – moje brwi idą w górę, ponieważ TBH prawdopodobnie wszyscy moglibyśmy mieć wyższe standardy.

 

6. Nie martw się, znajdziesz kogoś!

Ludzie mówią to dla pocieszenia, wiem. To samo odnosi się do całości: “znajdziesz kogoś, kiedy nie będziesz szukał” i “jeśli tak ma być, to się stanie.”

Te Zwroty są dwojakie: sugerują, że jest coś nie tak z celowym szukaniem partnera (nie ma) lub absolutnie musisz być w związku, aby być pełnym i szczęśliwym, co nie jest prawdą. Najwidoczniej powinieneś siedzieć i na to pozwolić, albo ciągle umawiać się z koleżanką córki współpracownika czyjejś matki. Co, jeśli jesteś w jednym z tych podejść, to jest niesamowite! Wiedz tylko, że nie każdy jest.

Bycie “zmartwionym” znalezieniem kogoś jest dziwnym rodzajem presji społecznej. Twój świeżo samotny przyjaciel może być gotowy na znalezienie kogoś lub niecierpliwy, aby podzielić się swoim życiem z inną osobą, ale nie ma potrzeby podkreślania ich potencjalnego lęku przed podróżą lub obsesji na temat tego, czy przynoszą osobę towarzyszącą, czy nie.

 

7. Obiecuję, że jest tam ktoś o wiele lepszy dla Ciebie.

border= ” 0 ” height=”257″ src = “https://giphy.com/embed/siqHPhv0FXIm4” width = “480”>

Nie tylko minimalizuje to negatywne lub skomplikowane emocje, które twój przyjaciel może mieć po rozstaniu, ale po raz kolejny zakłada, że ich głównym celem jest znalezienie partnera zastępczego, pronto. Jeden z moich najlepszych przyjaciół, singiel po długim związku zakończył się niespodziewanie, powiedział, że życzyła więcej ludzi-jednak dobre intencje-uwierzył jej, gdy powiedziała, że nie był zainteresowany randki prawo wtedy.

Tak, idealnie jest ktoś “lepszy” dla Twojego przyjaciela, ale jest to również bardziej niż dopuszczalne, jeśli nie są piekielnie skłonni do szukania. Bycie w związku nie jest uosobieniem ludzkiego doświadczenia, wbrew temu, co mówią nam Filmy Disneya. Wspaniale jest chcieć tego, co najlepsze dla swojego przyjaciela, jak radość i wsparcie, zabawne i seksowne czasy. Możliwe jest również posiadanie tych rzeczy w swoim życiu poza konstrukcją formalnego związku.

 

Co zamiast tego powiedzieć…

Mimo, że wszyscy sięgamy po kartę relacji najpierw, gdy nadrabiamy zaległości ze znajomymi, w rzeczywistości istnieje wiele innych, równie ważnych tematów, które możesz poruszyć. Zapytaj: “czy masz zaplanowane jakieś najbliższe wyjazdy?”lub “jak tam twoja rodzina?”lub” jaki jest Twój ulubiony sposób, aby być na bieżąco z wiadomościami?”Porozmawiaj o muzyce, polityce, zwierzętach domowych, wystroju domu, programach telewizyjnych, książkach, treningach lub stylu. Podziel się jak Twój związek idzie ostatnio, nawet, i wziąć ciepło z życia miłosnego przyjaciela na chwilę.

Poważnie: możesz być szczęśliwy z kimś innym i sam; związek może, ale nie musi, wzmacniać twoje doświadczenia. Jeśli twój przyjaciel w końcu znajdzie innego partnera, to wspaniale! Ale jest wiele powodów do świętowania w międzyczasie-nie potrzebujesz pozwolenia. 

 

12 Things I Wish I Could Tell My Single Self