7 porad odchudzających, których jeszcze nie próbowałeś (obiecujemy)

Od lat piszę o zdrowiu i trenowałem dziesiątki kobiet podczas ich podróży zdrowotnych. Z mojego doświadczenia dowiedziałem się, że nic nie jest tak klikalne lub buzzworthy jak porady odchudzania. Jednak to, co sprawia, że nagłówki zwykle nie pojawiają się w codziennym życiu, a powszechna obsesja na punkcie odchudzania nie jest znakiem, że traktujemy priorytetowo swoje zdrowie, ale raczej, że nie czujemy się godni, jak jesteśmy. Jeśli kliknąłeś ten artykuł, oczekując zwykłych wskazówek “Jedz mniej cukru” lub “wykonaj trening HIIT”, wiedz, że to nie jest to, co jest. To nie jest Twój typowy artykuł odchudzania, który przeczytasz i poczujesz się zniechęcony na końcu lub zapomnisz zastosować do swojego życia. 

A to dlatego, że Dr Adrienne Youdim nie jest typowym specjalistą od odchudzania. Nie mówi swoim pacjentom, aby liczyli kalorie lub ćwiczyli więcej jako rozwiązanie. Zamiast tego skupia się na “dlaczego” zarówno za pragnieniem schudnięcia, jak i niemożnością schudnięcia, aby pomóc każdemu pacjentowi osiągnąć miłość własną i trwałe zdrowe nawyki. Dr Youdim jest internistą, który specjalizuje się w odchudzaniu i żywieniu i służył jako dyrektor medyczny Cedars-Sinai Center For Weight Loss przed otwarciem własnej prywatnej praktyki w Beverly Hills. Czytaj: pomogła wielu pacjentom osiągnąć (i utrzymać) zdrową wagę.

Jakby jej długa lista referencji i doświadczenia nie wystarczyła, jest również autorką książki Głodny Więcej, co wyjaśnia, jak nasze emocje lub okoliczności życiowe wpływają na wagę. Chociaż jest ekspertem od odchudzania na papierze, nie jest jak żaden inny ekspert od odchudzania. Nie tylko zmienia liczbę pacjentów na skali, ale także zmienia ich życie. Zmagasz się z osiągnięciem wagi, którą chcesz być? Czytaj dalej Dr. Youdim najlepsze wskazówki do osiągnięcia najlepszego siebie. 

Dr Adrienne Youdim, MD, FACP

Internista specjalizujący się w leczniczym odchudzaniu i żywieniu

Dr Youdim była dyrektorem medycznym Cedars-Sinai Weight Loss Center przed otwarciem własnej praktyki w Beverly Hills. Napisała książkę “Hungry For More”, wzmacniający pamiętnik i poradnik dla kobiet, które chcą osiągnąć swoje cele zdrowotne i kochać swoje ciało.

1. Zacznij od myślenia

Kiedy chcesz zmienić swoją wagę, co jest pierwszą rzeczą, którą robisz? Czy zaczynasz wycinać cukry lub przetworzone węglowodany lub zwiększać swoje treningi? Dr Youdim zasugerował, że przed jakimkolwiek namacalnym celem, nawykiem lub działaniem, musisz najpierw popracować nad mentalnością, jeśli chcesz osiągnąć swój cel (a następnie go utrzymać). “To, jak podchodzimy do nawyku, jest tak kluczowe dla naszej zdolności do zmiany w trwały lub trwały sposób” – powiedziała. “Bez odpowiedniego sposobu myślenia, aby zająć się procesem, wzlotami i upadkami, słabnącą motywacją, negatywną rozmową o sobie i wszystkimi innymi barierami mentalnymi, które tworzymy, nie będziemy w stanie utrzymać niezbędnych zmian, które skutkują zdrową wagą.” 

Najpierw określ, dlaczego chcesz zmienić swoją wagę. Czy to po to, aby czuć się najlepiej w swoim ciele, żyć długo i szczęśliwie, czy uzyskać więcej energii? Powrót do tej podstawowej motywacji często pomoże Ci pozostać inspirowanym i wprowadzać zmiany oparte na miłości własnej zamiast samoświadomości (więcej na ten temat poniżej). Ale jeśli twoje powody mają więcej wspólnego z tym, że nie czujesz się wystarczająco dobrze, nie lubisz swojego ciała lub jesteśponieważ ktoś inny powiedział ci, że musisz, nie osiągniesz tego, czego szukasz, bez względu na rozmiar spodni. 

2. Zidentyfikuj “dlaczego” za wzorcami jedzenia

Jeśli czujesz się odłączony od swoich nawyków żywieniowych, nie jesteś w stanie kontrolować siebie lub jeść więcej niż wiesz, że potrzebujesz, problemem nie jest twoje “lenistwo” lub “brak siły woli.”Problem polega na tym, że tłumisz emocjonalną potrzebę, którą podświadomie używasz do uspokajania jedzenia. W rzeczywistości dr Youdim napisał całą książkę o emocjonalnych przyczynach, z których większość z nas je w określony sposób lub ma określone pragnienia. “Tak wielu z nas używa żywności, aby uspokoić—to jest rzeczywiście na stałe w naszej neurobiologii”, wyjaśnił dr Youdim. Możesz pomyśleć, że masz ochotę na pączka lub absolutnie need kawałek pizzy, ale twoje ciało próbuje powiedzieć ci, że potrzebuje czegoś innego, czy to przerwy, ulgi w stresie, komfortu emocjonalnego, czy czegoś głębszego. “Wiedz, co próbujesz ukoić jedzeniem. Musimy określić, co leży u podstaw naszego “głodu”. Czego tak naprawdę pragniesz?” 

Musimy określić, co leży u podstaw naszego “głodu”. Czego tak naprawdę pragniesz?

3. Skup się na swojej rutynie

Wyobraź sobie to :masz (w końcu) osiągnął swój cel wagi, więc stają się mniej świadomi o utrzymanie tych zdrowych nawyków, a następnie są sfrustrowani, gdy organizm wraca do swoich starych sposobów. A może jesz więcej roślin, ćwiczysz więcej i priorytetowo śpisz przez tydzień, a potem denerwujesz się i przestajesz, bo nie zauważyłeś żadnych zmian po tych siedmiu dniach. Albo próbowałeś diety po diecie od lat, zawsze wskakuj na różne treningi i nigdy nie trzymaj się swojej praktyki medytacyjnej. Brzmi znajomo? Klucz, który może Ci umknąć, to rutyna.

“Rutyna jest krytyczna. Pozwala nam pokazać się dla siebie, nawet jeśli nie mamy na to ochoty. Każda praktyka, która pomaga nam osiągnąć cel, pomaga nam utrzymać zdrowa waga również.”Bądź cierpliwy dla swojego ciała. Wiedz, że zmiany fizyczne wymagają czasu i powinieneś znaleźć komfort zamiast frustracji w praktykach, które wykonujesz dla swojego ciała. Zamień praktyki, które sprawiają, że twoje ciało czuje się dobrze, w nawyki i nadaj swojemu ciału pewną spójność. 

4. Przestań ograniczać

W przeszłości możesz mieć ograniczone kalorie lub grupy żywności, aby schudnąć. Mogłeś śledzić makroskładniki w aplikacji lub wyciąć nabiał lub cukier, wszystko w imię kilku funtów mniej. Może lekarz lub dietetyk nawet told możesz ograniczyć, więc byłeś przekonany, że to zdrowy sposób, aby schudnąć, a nie szkodliwe praktyki, które mogą powodować przyrost masy ciała lub zaburzenia jedzenia. W rzeczywistości ograniczanie i ograniczanie może uniemożliwiać osiągnięcie celów zdrowotnych. “Ograniczenie niezmiennie sprawia, że chcemy robić to, co próbujemy ograniczyć: skupia uwagę na niedoborze, co sprawia, że organizm myśli, że potrzebuje więcej tego pokarmu. Ograniczenie powoduje również głód, który po prostu nie jest trwały”, powiedział dr Youdim.

Więc jak jeść na odchudzanie zamiast? “Mówię moim klientom i pacjentom, aby jedli pod względem obfitości. Jedz tak dużo tego, co ci służy, abyś miał mniej miejsca na to, co nie.” tak, oznacza to, że dodaj więcej roślin do każdego posiłku, a podświadomie wyprzesz pokarmy, które nie sprawiają, że czujesz się dobrze. Co najważniejsze, jeść intuitively zamiast na podstawie liczb lub procentów.

5. Jedz białko

Między dietą ketonową, niskowęglowodanową, wysokowęglowodanową i wszystkim pomiędzy, istnieje wiele nieporozumień dotyczących najlepszego rodzaju diety i tego, jaki procent makroskładników jest najlepszy do osiągnięcia docelowej wagi. Podczas gdy najważniejszym krokiem do bycia zdrowym jest przestać martwić się tak bardzo o dietę i wartości procentowe (patrz #4), DR Youdim powiedział, że częstym problemem, który widzi u swoich pacjentów, nie jest wystarczająca ilość białka. “Białko jest najbardziej sytym makroskładnikiem odżywczym, a także pomaga zachować masę mięśniową, która następnie zachowuje zdrowy metabolizm” – powiedziała. Ale zanim wyciągniesz aplikację do śledzenia makroskładników odżywczych i załadujesz proszki białkowe, skup się na dodawaniu większej ilości pełnowartościowej żywności i bogatych w składniki odżywcze roślin do swojej diety, jednocześnie jedząc równowagę czystych źródeł białka, takich jak ryby, kurczak, jaja, tofu, ciecierzyca, soczewica itp.

6. Popraw swój sen i poziom stresu

Jeśli jedynymi czynnikami, które brałeś pod uwagę w podróży odchudzania są odżywianie i fitness, tracisz na kluczowych graczy, które mogą sprawić, że lub złamać osiągnięcie (i utrzymanie) wagi celu. Poziom stresu i sen są tak samo ważne jak jedzenie i ćwiczenia, jeśli chodzi o bycie zdrowym i osiągnięcie zdrowej wagi. Ale nie wierz mi: zapytaj Dr. Youdima. “Sen jest kluczowe. Niezliczone badania pokazują, że brak snu powoduje wzrost hormonów głodu, większy apetyt na pokarmy o dużej zawartości kalorii i przyrost masy ciała. Stres jest również ogromnym czynnikiem przyczyniającym się do naszego głodu, zarówno fizjologicznego, jak i emocjonalnego.”Twój plan zdrowotny i rutyna odnowy biologicznej muszą obejmować rutynę pielęgnacji snu i plan ulgi w stresie (czy to codzienna medytacja, cotygodniowa terapia, czy wszystkie powyższe). 

Nie akceptujesz swojego ciała raz, gdy osiągasz określone cele zdrowotne. Możesz osiągnąć cele zdrowotne ponieważ akceptujesz i kochasz swoje ciało.

7. Love yourself as you are now (no, really)

Chociaż może to brzmieć jak jakieś puszyste porady samopomocy twoja mama mówiła ci w gimnazjum, to jest rzeczywiście namacalne, konkretne porady, aby osiągnąć swój cel wagi. “Możemy chcieć zmienić nasze ciała i nadal akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy w tej chwili”, wyjaśnił dr Youdim. “Jest to krytyczne, ponieważ będziemy sabotować siebie, jeśli się nie zaakceptujemy. Wyobraź sobie: dostajesz na skalę i jesteś rozczarowany wynikami. Jeśli zaakceptujesz siebie i utrzymasz to rozczarowanie współczuciem, będziesz w stanie skupić swoją uwagę na nawykach, które chcesz przyjąć. Jeśli nie akceptujesz siebie (tj. złościsz się na siebie, upadniesz lub czujesz się beznadziejny), bardziej prawdopodobne jest, że rzucisz ręcznik.” 

Innymi słowy, nie akceptujesz swojego ciała raz, gdy osiągasz określone cele zdrowotne; możesz osiągnąć cele zdrowotne ponieważ akceptujesz i kochasz swoje ciało takim, jakim jest teraz. Najpierw kochaj siebie, a potem wprowadzaj zmiany lub kształtuj nawyki, ponieważ wiesz, na co zasługuje twoje ciało. Aby uzyskać wskazówki, od czego zacząć od miłości własnej i akceptacji ciała, kliknij tutaj, aby uzyskać porady ekspertów lub tutaj, aby poznać 10 sposobów na większą miłość do siebie. 

Ten artykuł ma na celu dostarczenie inspiracji, aby pomóc ci osiągnąć swoje cele zdrowotne, a nie jako leczenie zaburzeń jedzenia. Jeśli zmagasz się z zaburzeniami jedzenia lub z nieuporządkowanymi myślami lub zachowaniami dotyczącymi jedzenia i jedzenia, poszukaj pomocy. Call Infolinia National Eating Disorders Association pod numerem 1-800-931-2237 aby uzyskać wsparcie, skontaktuj się z wykwalifikowanym lekarzem lub, w przypadku 24-godzinnej linii kryzysowej, wyślij SMS “NEDA” na numer 741741.

Dlaczego odchudzanie nie sprawiło, że pokochałam siebie bardziej

i co faktycznie zamiast