6 Rzeczy, Których Mój Terapeuta Nauczył Mnie O Związkach

Prawdopodobnie nie wiedziałbyś po mojej błyszczącej osobowości, absolutnie świecących kościach policzkowych i ciągłych dyskusjach o mężczyznach i kobietach płaczących u moich stóp, aby się ze mną umówić, ale zdecydowanie jestem do bani w związkach! (Być może moja temerity jest dokładnym powodem mam ten problem, kto wie!) 

Miesiąc temu poznałem kogoś, dosłownie myślałem, że poznałem “tego jedynego”, a potem skłamał i powiedział, że jest w CIA i musi natychmiast opuścić stan. A potem spirala … przez jakiś czas. Przez to wszystko zdałem sobie sprawę, że w końcu musiałem coś zrobić z moimi problemami znajdowania, utrzymywania i odżywiania relacji w moim życiu (i nie mówię tylko o znaczących innych—przyjaźnie są najważniejszym związkiem i przydałoby mi się trochę pracy tam też). Umówiłem się na wirtualną terapię dzień później, uczestniczyłem w warsztatach lub dwóch i sięgnąłem do moich zeszytów z przeszłości terapeutów, aby pomóc sobie. Przez to wszystko, dowiedziałem się, że adresowanie relacji w terapii jest naprawdę łatwy sposób, aby spalić przez godzinę czasu, i jestem dzielenie się najlepsze wskazówki związek nauczyłem i jestem realizacji w moim życiu—zarówno w randki i kiedy spotykam kogoś.

 

1. To jest OK być zdenerwowany, gdy związek-bez względu na to, jak długo-kończy

Przechodzę przez ciągły cykl smutku, że ktoś mnie upiorkował lub ktoś, z kim poszedłem na kilka randek, postanowił to zakończyć, po czym oceniam siebie za to, że jestem smutny, a potem mój smutek zamienia się w frustrację, a następną rzeczą, którą pamiętam, jestem po prostu wielkim starym bałaganem. Mój terapeuta dał mi zgodę, żebym przestał się osądzać. Niezależnie od tego, czy związek był jeden, czy 100 dni, to denerwujące stracić kogoś, kogo wyobrażałeś sobie w przyszłości w jakimkolwiek charakterze. Daj sobie trochę czasu na smutek, a będzie łatwiej się z tym pogodzić, a nie rozlewać.

 

2. Koniec związku nie jest “porażką”

Łatwo jest od razu zapytać ” co zrobiłem źle?”kiedy związek się kończy. Obwiniasz siebie, prawdopodobnie za rzeczy duże i małe. Jestem wielkim czarno-białym myślicielem, więc kiedy ktoś ze mną zrywa lub mnie upija, mam tendencję do natychmiastowego zakładania najgorszego i postępowania tak, jakbym wszystko zepsuł. Albo mnie lubiłeś, albo nie; nie ma pomiędzy. Mój terapeuta wyjaśnił, że związki nie są tak liniowe i że nie można ich zawieść, ponieważ nie można ich również wygrać. Nigdy nie czujesz, że “wygrywasz” w swoim związku, ponieważ relacje często wydają się ruchomym celem. Zawsze razem pracujemy i rozwijamy się-nawet 90-letnie pary mówią, że wciąż się o sobie uczą. 

Zamiast tego kazała mi pamiętać, że wszystkie relacje, podobnie jak ludzie, mają pozytywne i negatywne strony. Gdyby to wszystko było pozytywne, bylibyśmy cholernie znudzeni, prawda? Skupiając się na tym, w jaki sposób moje relacje są stale odpływające i płynące między pozytywnymi i negatywnymi atrybutami, łatwiej jest rozpoznać bardzo proste sposoby, w jakie związek może po prostu nie pasować do Ciebie i drugiej osoby. 

Jest to również świetna wskazówka, aby zatrudnić w związku. Jeśli czujesz się niepewnie, gdzie stoisz ze swoim znaczącym drugim, zbieranie walk (wszyscy tam byliśmy) lub podobanie się ludziom, zrobienie kroku wstecz, aby zrozumieć, że związek nie jest jakimś doskonałym podmiotem, ani nie jest to gra, którą możesz wygrać lub przegrać, może wpłynąć na to, jak widzisz drugą osobę.

 

Jeśli czujesz insecure o tym, gdzie stoisz ze swoimi istotnymi innymi, zbieranie walk lub ludzie-przyjemne, biorąc krok do tyłu, aby zrozumieć, że związek nie jest jakimś doskonałym podmiotem, ani nie jest to gra, którą można wygrać lub przegrać, może mieć wpływ na to, jak widzisz drugą osobę.

 

3. Wczesna Chemia seksualna nie zawsze oznacza, że są “tą jedyną”

Znalezienie kogoś, kto natychmiast cię rozumie i dostaje każdą część ciebie, jest niestety trochę trudne ,tak wielu z nas (ja! ja! ja!) zwróć się do chemii seksualnej na początku związku, aby ustalić, czy ta osoba jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli seks jest świetny i tak się ze sobą czujemy, to zazwyczaj czuję, że to dopasowanie. Jednak nie zawsze jest to prawda. I oczywiście, możemy uprawiać dobry seks z ludźmi, którzy nie są dla nas dobrzy; nigdy w to nie wątpię. Ale to jest, gdy spojrzeć przeszłości wszystkie czerwone flagi i problemy pojawiały się na powierzchni, ponieważ chemia seksualna jest tam, gdy staje się problemem. 

Poprzez terapię i kilka warsztatów, naprawdę doskonaliłem się, jak sprawić, by seks był pozytywną częścią związku, a determinatorem tego, jak Mogę cieszyć się czyimś towarzystwem. Nadal ważne jest dla mnie, aby być z kimś, kto ma podobny popęd seksualny do mnie i kto zazębia się ze mną w ten sposób, ale teraz zdaję sobie sprawę, że nie może to być jedyna rzecz, która trzyma mnie z kimś. Jeśli każda inna flaga błyszczy w najjaśniejszej Czerwieni, jaką kiedykolwiek widziałeś, prawdopodobnie nie jest to związek, który chcesz realizować. 

 

4. Powrót do byłej nie jest komfortowy-nie dlatego, że seks jest “tak dobry”

W kółko usprawiedliwiamy się, dlaczego ponownie wybieramy spiknąć się z naszym byłym lub zobaczyć ich po rozstaniu. Nowe rzeczy i ludzie są niewygodni, więc wybieramy partnerów, którzy przypominają nam dawne relacje i stare rany, nawet z dzieciństwa. To nie jest dziwne i nie sprawia, że “spieprzyłeś”–to ludzka natura przyciągać rzeczy, które już znamy. 

Pierwszą rzeczą, której się nauczyłem, jest bycie tego świadomym i rozpoznawanie tego, aby pomóc mi wybrać ludzi w przyszłości, którzy nie odzwierciedlają tych cech. Nie chcę umawiać się z kimś, kto mnie podpala, więc poszukam partnera, który potwierdzi to, co mam do powiedzenia. Nie podobało mi się to, gdy mój poprzedni partner nie mógł wziąć moje poczucie humoru, więc mój następny związek będzie zabawny i beztroski, ponieważ zdaję sobie sprawę, że brakowało mi tego elementu wcześniej. Jest to trudny proces do przemyślenia, zwłaszcza jeśli patrzysz wstecz na obraźliwy związek, ale myślenie o przyszłości z kimś lepszym jest ekscytujące i pełne nadziei.

 

5. To ludzka natura czuć samotność i chcieć partnera

Słuchaj, nie potrzebuję partnera w moim życiu, żeby czuć się dobrze. Nie potrzebuję kogoś, kto zabierze mnie na kolację, opowie mi o swoim dniu, albo obejrzy ze mną nowy program. Ale … kiedy pozwalam sobie to poczuć, wiem, że to jest coś, czego pragnę. Ale oceniam siebie za to i martwię się, że wydaje się desperacko i zależnie czuć się samotnym czasami i żałować, że nie mam partnera (co często jest uczuciem, które mam również na końcu związku). Te wzorce myślenia, opisane przez mojego terapeutę, są zakorzenione w ograniczających przekonaniach, że pragnienie partnera czyni mnie słabym i że “chcieć” zostaje pomieszane z “potrzebą.”Wyjaśniła, że uczucie samotności i pragnienie, abyś miał znaczącą inną osobę, jest czymś, co czuje każda osoba. To wrodzone ludzkie uczucie do want czuć się kochanym i wyrażać miłość do innych. Zrozumienie tego dało mi wiele narzędzi do akceptacji: zaakceptowania tego, że jestem człowiekiem i pragnienia bycia kochanym i kochanym oraz tego, że cieszę się różnymi korzyściami i czynnościami, które idą w parze z byciem w związku. 

 

Uczucie samotności i pragnienie, że miał znaczący inny jest coś, co czuje każdy człowiek. To z natury ludzkie uczucie chcieć czuć się kochanym i wyrażać miłość innym.

 

6. Bądź wrażliwy z partnerem – ale nie spiesz się

Tylko dlatego, że otwierasz się przed kimś od razu lub robią to samo dla Ciebie, nie oznacza, że związek jest ustawiony na właściwym kursie. Otwarcie wymaga czasu. Podczas gdy istnieją trąby powietrzne, szybkie romanse, które szybko łączą się i pozostają razem na zawsze, jeśli zauważysz, że szybko poruszasz się w związkach, dobrym pomysłem może być wypróbowanie powolnego palenia od czasu do czasu. Związek, który zajmuje swój czas, może być tym, czego potrzebujesz, aby zbudować zaufanie i towarzystwo z kimś, jeśli jesteś przyzwyczajony do szybkiego poruszania się, aby jak najszybciej dotrzeć do wszystkich dobrych części. Zamiast tego, aby wszystkie monotonne części pierwszych randek i niewygodne uściski i dowcipne SMS-y przekomarzać coś, co lubisz, a nie coś, czego się boisz. 

Przeciwnie, otwarcie się na kogoś nie jest słabe. Wrażliwość jest siłą (dzięki Brene Brown, moja królowa), a silny związek tego wymaga. Więc nie myśl, że dlatego, że powiedziałeś swojemu ważnemu drugiemu o traumie z dzieciństwa lub że czujesz się niepewnie o coś, że oni zakończą związek ,ponieważ ” widzą prawdziwego ciebie.”Możliwość otwarcia się na siebie od czasu do czasu powinna być czymś, co łączy was i sprawia, że wzrastacie, zarówno jako para, jak i jako ludzie. (A jeśli zerwą z tobą przez coś takiego, cóż, to nie wygląda na stratę.) 

 

12 Things I Wish I Could Tell My Single Self