6 (niezręcznych) sposobów na zaprzyjaźnienie się z kimś nowym

Poznawanie przyjaciół, gdy jesteśmy dziećmi, może być tak proste, jak dzielenie się zabawką lub decydowanie, że nagle jesteśmy ” najlepszymi przyjaciółmi.”Ale im jesteśmy starsi, tym staje się to znacznie mniej proste i tym bardziej zmienia się przyjaźń. Prawdopodobnie minęło trochę czasu, odkąd wielu z nas musiało się tam postawić; możemy czuć się poza praktyką i, co najmniej, trochę zdezorientowani, co powinniśmy powiedzieć komuś, kogo chcielibyśmy lepiej poznać (czy jesteśmy odrażający? Zdesperowany? Dziwne?). Chociaż nie ma jednego właściwego sposobu na poznanie nowych przyjaciół jako dorosły, oto sześć łamaczy lodu, które mogą pomóc.

 

1. Podkreśl podobieństwo

Korzeń przyjaźni jest często podstawowym podobieństwem, niezależnie od tego, czy jest to wspólne zainteresowanie, hobby, czy poczucie humoru. Dlatego wskazywanie na coś, co cię łączy, to świetny sposób, aby zbliżyć się do kogoś, z kim chcesz się zaprzyjaźnić. Komentowanie wspólnej miłości do biwakowania, sushi lub muzyki rap pokazuje, że zwracasz uwagę i interesujesz się drugą osobą. Co więcej, możesz łatwiej ustawić scenę dla przyszłych planów, gdy jest coś wspólnego (“I’ ve been dying to try the new hiking trail! Chcesz to sprawdzić razem?”lub” w pobliżu jest świetna restauracja sushi, jeśli chcesz się kiedyś wybrać!”). Kluczem jest nie zmuszać go. Unikaj przesadzania i nie staraj się być kimś, kim nie jesteś tylko po to, aby znaleźć coś wspólnego. Zauważanie i podkreślanie prawdziwych podobieństw nie tylko sprawi, że oboje poczujecie się bardziej komfortowo, ale także pomoże wam odkryć autentyczność i zwiększy szanse na nawiązanie kontaktu.

 

Źródło: @ hauteofftherack

 

2. Zadaj im pytania

Często myślimy, że aby zdobyć ludzi, musimy być imponujący: musimy mieć ciekawe rzeczy do powiedzenia, być dobrze poinformowani na ten temat lub być zabawni i zabawni. Ale sekret zdobywania przyjaciół i budowania więzi jest wręcz przeciwny: sprawić, by druga osoba poczuła się jak oni są imponujące i polubią cię. Ludzie lubią mówić o sobie—to tylko fakt. Więc skup się na innych ludziach i naprawdę dbaj o to, co mają do powiedzenia. Wymyśl przemyślane, otwarte pytania(zapomnij o nudnej pogawędce).

Jeśli jest to zupełnie nowa przyjaźń lub dopiero się spotykasz, poproś o rekomendację restauracji, nowe zajęcia treningowe lub najlepszą pobliską kawiarnię do pracy. Jeśli jest to ktoś, kogo trochę znasz, skup się na Poznaniu go lepiej, zamiast wyrażać swoją opinię lub mówić o sobie. Na przykład, jeśli mówią o zrównoważeniu kariery i zgiełku pobocznym, zapytaj ich, jak trudne jest to lub co jest najbardziej pasjonujące, zamiast od razu wkroczyć w twoje doświadczenie. Zadawanie pytań pokazuje, że interesujesz się opinią drugiej osoby, a poczucie komfortu otwarcia sprawi, że będzie chciała zbudować połączenie z Tobą.

 

3. Daj im komplement

Komplementy od nieznajomych lub ludzi, których dobrze nie znamy, mogą być tak potężne. Ponieważ są nieoczekiwane, mogą być nawet bardziej doceniane; jeden komplement dla potencjalnego nowego przyjaciela może być na tyle niezapomniany, aby być początkiem silnego związku. Może łatwiej komplementować rzeczy oczywiste, takie jak physical wygląd lub styl, ale jeśli czujesz się na siłach, zrób to coś trochę bardziej osobistego. Pochwal ich etykę pracy, kreatywność lub świetny śmiech. Tego rodzaju szczere, spostrzegawcze komplementy są tymi, które trzymają się z nami. Plus, wychodząc poza powierzchowność (“cute top!”) może sprawić, że ludzie poczują się widziani i słyszani w sposób, który naprawdę buduje więź i przyjaźń. Nie trzeba przesadzać i opierać całej rozmowy na różnych komplementach—jeden przemyślany komplement wyjdzie o wiele bardziej autentyczny i położy podwaliny pod rozmowę, aby stamtąd płynąć.

 

Źródło: Colorjoy Stock

 

4. Oferuj pomoc

Jedną z głównych rzeczy, która oddziela dobrych przyjaciół od zwykłych znajomych, jest wsparcie emocjonalne, praktyczne i społeczne. Dlatego poinformowanie kogoś, że jesteś dostępny, jeśli potrzebujesz pomocy, jest świetnym sposobem na podejście do niego i subtelnie poinformowanie go, że jesteś zainteresowany byciem przyjaciółmi. Na przykład, jeśli wspomną, że przeprowadzają się do nowego budynku, zaproponują przeniesienie niektórych pudełek w dniu przeprowadzki lub pomogą im wybrać meble. Jeśli są zestresowani prezentacją pracy lub egzaminem w szkole, zaproponuj, aby później podrzucić kawę lub przejść razem przez fiszki. Może to działać szczególnie dobrze, jeśli jesteś w stanie pracować razem w kierunku wspólnego celu(na przykład, jeśli oboje trenujesz do maratonu lub próbujesz częściej przygotowywać posiłki). Oferowanie namacalnego wsparcia lub konkretny cel, aby pomóc sobie nawzajem, może stworzyć połączenie i dać potencjalnemu przyjacielowi znać, że jesteś godny zaufania, wspierający i przemyślany. 

 

5. Użyj humoru

W końcu jaki jest sens przyjaźni, jeśli nie po to, by się dobrze śmiać? Humor jest w rzeczywistości ważną podstawą przyjaźni, ale nie chodzi o dowcipy typu knock-knock lub próbę pokazania swojego dowcipu i uroku (pamiętaj #2!). W rzeczywistości nie ma to nic wspólnego z zaimponowaniem komuś innemu i wszystko, co ma związek z próbowaniem, abyście oboje czuli się bardziej swobodnie. Dzielenie się beztroskim żartem lub humorystyczny komentarz na temat sytuacji, w której się znajdujesz, pozwala drugiej osobie rzucić okiem na Twoją osobowość. Dodatkowo, oboje będziecie mogli się zrelaksować i poznać, gdy nie traktujecie wszystkiego tak poważnie. Pamiętaj tylko, że humor nie powinien przychodzić niczyim kosztem, ponieważ może wydawać się wredny i niewygodny, a nie zabawny (jeśli kiedykolwiek będziesz musiał powiedzieć “to był tylko żart”, nie był). Podsumowując: bądź przezabawnym, zabawnym sobą, a co najmniej może to być pomocny test, aby sprawdzić, czy podzielasz ten sam humor, czy nie i czy macie chemię przyjaźni. 

 

6. Bądź z góry

Chociaż strategia ta może być najbardziej narażona, może mieć również największy wpływ. Trudno się tam postawić, gdy zawsze istnieje możliwość odrzucenia (tak, nawet przy przyjaźniach). Jeśli miałeś tylko krótkie interakcje z kimś, kogo chcesz lepiej poznać, absolutnie możesz podzielić się tym, że chcesz poznać nowych ludzi i chciałbyś napić się kawy, napojów lub [Wstaw inną niesamowicie zabawną datę przyjaźni tutaj]. Bycie bezpośrednim nie musi wydawać się przerażające lub przylepne. W rzeczywistości zazwyczaj wydaje się być pewny siebie i pochlebny.

Aby wypróbować tę strategię dla siebie, wzaproś potencjalnego przyjaciela, aby spotkał się w innym kontekście (“naprawdę podobało mi się spotkanie z Tobą! Chcesz czasem wyskoczyć na kawę?”lub” właśnie się tu przeprowadziłem i tak naprawdę nikogo nie znam. Chciałbym znaleźć czas na wspólny spacer.”). Prawda jest taka, że Dokonywanie pierwszego ruchu jest przerażające w przyjaźni, tak jak to jest w randki, więc druga osoba będzie prawdopodobnie ulgę, że wiedzą, gdzie stoisz. 

 

6 aplikacji do nawiązywania przyjaźni w Nowym Mieście