6 (niezręcznych) sposobów na ponowne nawiązanie kontaktu ze starym przyjacielem

Angażowanie się w obowiązki i priorytety codziennego życia jest pewnym sposobem na utratę poczucia czasu, a kiedy jesteśmy zajęci pracą i cudzołóstwem, nasze życie społeczne jest jedną z pierwszych rzeczy, które wychodzą przez okno—Zwykle zaraz po naszej rutynie samoopieki. Oddalanie się od przyjaciół lub wypadanie w ogóle jest smutnym efektem ubocznym tego. Na szczęście jest to całkowicie zrozumiałe i zdarza się najlepszym z nas, więc jest nadzieja. Jeśli minęły miesiące, a nawet lata, od kiedy rozmawiałeś z przyjacielem i chcesz się ponownie połączyć, aby nie było to całkowicie niezręczne, oto sześć sposobów, aby to zrobić:

 

1. Angażuj się w media społecznościowe

Myślę, że mogę mówić za nas wszystkich, gdy mówię, że śledzę wielu starych przyjaciół w mediach społecznościowych i chociaż nie rozmawiałem z większością z nich w tym, co wydaje się być od zawsze, nadal nadążam za nimi poprzez posty i historie. Media społecznościowe pozwalają nam nadążać za starymi przyjaciółmi na poziomie powierzchownym, ale jeśli chcesz naprawdę ożywić przyjaźń, musisz zaangażować się w nie więcej niż tylko lubić ich posty. Łatwym sposobem na to jest pozostawienie prawdziwych komentarzy do swoich postów, odpowiadanie na ich historie i wysyłanie DM, aby otworzyć rozmowę. Nie wiesz, co powiedzieć? Zacznij od komplementu lub pytania. Robiąc to często, twoja przyjaźń zacznie naturalnie rosnąć ponownie.

 

2. Wyślij szybki SMS

Nie bój się wysłać szybkiego SMS-a! Zacznij od przywitania się, spytania ich, jak się mają, poinformowania ich, że o nich myślisz i poproszenia o spotkanie. Na przykład, można powiedzieć coś w stylu: “Hej! To jest [imię]! Co u ciebie? Właśnie myślałem o tym, kiedy [Wstaw miłe wspomnienie] i nie mogę uwierzyć, że to było tak dawno temu! Chętnie nadrobię zaległości, jeśli będziesz dostępny.”Jeśli nie masz już ich numeru, poproś o to wspólnego przyjaciela lub wyślij wiadomość za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych.

 

Źródło: Pexels / @ sam-lion

 

3. Spotkaj się ze wspólnymi przyjaciółmi

Może nie widujesz już swojego starego przyjaciela, ale możesz mieć wspólnych przyjaciół, którzy wciąż są z nimi blisko. Planowanie spotkania w grupie jest sposobem na ponowne połączenie się pod niskim ciśnieniem, ponieważ twoi wspólni przyjaciele będą tam, aby pomóc wypełnić lukę i zapobiec nudnej i niezręcznej pogawędce. Jest to dobra opcja dla Ciebie, jeśli naprawdę denerwujesz się, aby ponownie się połączyć i/lub chcesz, aby inni ludzie pomagali w prowadzeniu rozmowy.

 

4. Praca przez konflikt

Pokłóciliście się? Niestety, wszyscy tam byliśmy. Wykonując pierwszy krok i wyciągając rękę do rozwiązania konfliktu, robisz pierwszy krok w kierunku ponownego budowania ufnej przyjaźni. Ważne jest, aby oczyścić powietrze i być otwartym na temat tego, dlaczego w pierwszej kolejności sięgasz. Jeśli za nimi tęsknisz, żałujesz czegoś, co mogłeś powiedzieć lub zrobić, i chcesz umieścić przeszłość w przeszłości na dobre, upewnij się, że to przed zapytaniem, czy są zainteresowani ponownym spotkaniem. W ten sposób twoje intencje są jasne i nie czujesz, jakbyś wyciągał rękę i udawał, że nic się nie stało.

 

/>

Źródło: Pexels / @ kool-shooters

 

5. Podziel się wspomnieniami

Czy natknąłeś się na Stare zdjęcia lub widziałeś coś, co Ci je przypominało? Wyślij to w ich stronę z krótką wiadomością! Na przykład, jeśli widzisz coś w Internecie, co ma związek z czymś, o czym wiesz, że kiedyś byli zainteresowani, oznacz je w tym i powiedz coś w stylu: “to przypomina mi Ciebie! Czy nadal [wstawić hobby lub zainteresowania]?”albo jeśli na Facebooku pojawia się z nimi wspomnienie, skomentuj i powiedz coś w stylu:” co za odrzucenie! Pamiętasz to? Minęło tyle czasu. Tęsknię za tobą!”Jest to łatwy sposób na otwarcie rozmowy, która nie wydaje się super przypadkowa.

 

6. Zapytaj, czy chcą się spotkać

Nie chcesz owijać w bawełnę? Bądź bezpośredni i zapytaj, czy chcą się spotkać! Życie toczy się bardzo szybko, więc jeśli chcesz się połączyć, po prostu zapytaj, zanim minie więcej czasu. Są szanse, że będą zadowoleni, że się odezwałeś i być może miał zamiar zrobić to samo. Aby to zrobić, sięgnij w dowolny sposób, który wydaje ci się naturalny i łatwy, niezależnie od tego, czy jest to odebranie telefonu, wysłanie SMS-a, czy bezpośrednie wysłanie wiadomości w mediach społecznościowych, i zaproponuj konkretne daty i miejsca, aby sprawdzić, czy są dostępne i chcą się spotkać.

 

Jak utrzymać przyjaźń, gdy jesteś w różnych etapach życia