6 niedrogich hacków na podróż, która nie wyczerpie Twoich oszczędności

Podróż zawsze ma dość wysoką cenę. Teraz ceny za gaz i bilety lotnicze na najwyższym poziomie (dzięki, inflacja!), jest jeszcze droższy i dla wielu po prostu nie w budżecie.

… a może jest?

Nawet gdy gotówka jest napięta, Ucieczka na chwilę nie musi być całkowicie wykluczona. Musisz tylko podróżować mądrzejszy. Rozmawialiśmy z Kathleen Curran, ekspertem ds. podróży i zastępcą dyrektora ds. treści w EF Ultimate Break, która podzieliła się kilkoma prostymi, realistycznymi sposobami na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży—bez poświęcania zabawy. Z tych hacki podróży budżetu, można zarezerwować bilet na samolot, nie martwiąc się o wyczerpanie oszczędności. Bon voyage!

 

1. Book Smart

Kluczem do zaoszczędzenia pieniędzy na podróżach jest planowanie i przygotowanie. Zaczyna się to od rezerwacji, ponieważ twoje metody podróży i zakwaterowanie są zwykle najwyższymi pozycjami biletów. Jeden z najprostszych hacki podróży, które mogą pomóc zaoszczędzić na zakwaterowanie? Wybierz hostel zamiast hotelu, ośrodka lub wynajętego domu, ponieważ jest to zwykle najtańsza opcja. “Jeśli nie zatrzymałeś się w hostelu wcześniej, tracisz” – powiedział Curran. “Są one zazwyczaj centralnie położone, niedrogie i dużo bardziej zabawne, niż mogłoby się wydawać.”

Hostele są również świetnym rozwiązaniem, jeśli podróżujesz sam. Pobyt w shared lodging to świetny sposób, aby poznać nowych przyjaciół, Uzyskać wskazówki od innych podróżnych i zachować bezpieczeństwo z innymi w pobliżu, zauważył Curran. Wiele hosteli ma nawet kuchnie, które mogą zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, jeśli kupisz lokalne Artykuły spożywcze i ugotujesz większość posiłków!

 

2. Zarezerwuj Wcześniej

Jeśli chodzi o budżet podróży, kiedy książka jest prawie tak ważna jak gdzie ty Rezerwuj. “Jeśli jesteś przewlekłym prokrastynatorem, to jedyny raz musisz być lepszy” – powiedział Curran. “Rezerwacja podróży wcześnie prawie zawsze dostaniesz najlepszą cenę lotu. Poza okazjami raz w roku (np. Black Friday), im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym więcej zaoszczędzisz.”

Dobrym pomysłem jest również korzystanie z narzędzi zakupowych, takich jak skanery cen lub zapisywanie się na powiadomienia o podróżach i oferty z wyprzedzeniem. Hopper to popularna aplikacja, która pomaga znaleźć najlepsze oferty podróży lub łatwo śledzić ceny lotów bezpośrednio w Google Flights. Odpowiednie narzędzia pomogą Ci dokonać rezerwacji w najbardziej optymalnym czasie dla Ciebie i Twojego portfela.

 

Źródło: @ somewherelately

 

3. Pack Light

Jeśli jesteś przyzwyczajony do wkładania wszystkiego, co możesz do walizki, nadszedł czas, aby to sparować. Przepakowanie może szybko prowadzić do dodatkowych opłat za nadwagę lub ponadgabarytowe torby, zbyt wiele bagażu podręcznego i wiele innych. Unikaj niepotrzebnych dodatkowych kosztów, pakując światło. “Zaplanuj swój styl podróży za pomocą zszywek (pomyśl o spódnicach, spodniach), których możesz używać w wielu stylizacjach i sparować z różnymi topami i akcesoriami” – zaleca Curran. “Daje to unikalne codzienne” pasuje bez bał opłaty za bagaż.”Zdecydowanie nie musisz poświęcać swojego stylu-po prostu bądź strategiczny!

Jeśli chodzi o pakowanie torby, Curran zalecił metodę składania Marie Kondo lub technikę walcowania, które pozwalają zaoszczędzić miejsce i spakować więcej przedmiotów. Bonus: te hacki podróżne mogą pomóc utrzymać twoje ubrania bez zmarszczek, zbyt, ponieważ: “nikt nie ma czasu na prasowanie, gdy przygoda awaits-powiedział Curran.

 

4. Wybierz Lokalne, Dorywcze Jedzenie

Aby zwiększyć budżet żywności, Zrezygnuj z restauracji pułapek turystycznych, boozy brunch i fantazyjnych posiłków wielodaniowych. Zamiast tego Kupuj na ulicach małe, lokalne firmy, które oferują autentyczne, ale niedrogie taryfy. “Zanurz widelec w opcjach street food, które są zazwyczaj bardziej przystępne” – powiedział Curran. “Miasta takie jak Kartagena, Marrakesz, Londyn i Tokio są znane z najlepszych ulicznych potraw, jakie można znaleźć.”

Kolejna pomocna strategia? Załaduj lunch! Ponieważ menu w środku dnia jest zazwyczaj tańsze,” idź duży w porze lunchu i zdecydować się na mniejszy, bardziej nieformalny posiłek podczas kolacji”, zaleca Curran. “Zaoszczędzisz więcej, niż myślisz.”

 

Źródło: @ vanessa.e. aguirre

 

5. Pij jak miejscowy

Podczas gdy można sobie pozwolić na bardziej niedrogie jedzenie, uwaga na koktajle, zbyt! Jak radził Curran: “Ręce precz od minibaru!”Marża na tych małych drinkach jest szalona. A jeśli sprawdzasz lokalną scenę barową, wybierz wina domowe, alkohol z niższej półki lub lokalne napary.

NA przed kolacją lub zwykłych napojów, chwycić kilka piw lub wina w supermarkecie, gdzie ceny są zazwyczaj znacznie niższe. “A kiedy chcesz doświadczyć nocnego życia, miej oczy szeroko otwarte na bary i puby pełne mieszkańców” – powiedział Curran. Nie zapomnij sprawdzić happy hours I drink specjalne, też!

Jeśli chodzi o nawodnienie, zapakuj dużo własnej wody lub użyj butelki wielokrotnego użytku z filtrem, gdy jesteś poza domem. Curran ostrzegł, że butelki z wodą w obszarach turystycznych zawsze będą zawyżone, więc przygotowanie może zaoszczędzić Ci poważnej monety.

 

6. Rozważ Karty Kredytowe Przyjazne Podróżnym

Oszczędzając na podróż, miej oko na promocje związane z kartami kredytowymi. Zwróć uwagę na karty, które oferują spore bonusy za rejestrację lub punkty podróży za zakupy. Zamiast obciążać całą podróż kredytem, Curran zalecił korzystanie z karty jako narzędzia Oszczędzania: “Zapłać rachunki i zbieraj punkty jednocześnie, aby zrekompensować niektóre koszty podróży.”

Korzystając z tych hacków podróżniczych, przekonasz się, że zaplanowanie podróży przyjaznej dla portfela, która działa na każdy budżet, jest całkiem łatwe (i przyjemne). Szczęśliwych podróży!

 

Potrzebujesz Inspiracji Podróżniczej? Nasi Redaktorzy Rozlewają Swoje Ulubione Miejsca Wypoczynku