6 Hacków, Które Przedłużą Twój Manicure

Czy cokolwiek sprawia, że czujesz się tak dopracowany i złożony jak świeży manicure? W pełni wierzę, że dzięki oczyszczonym skórkom, wyprofilowanym paznokciom i zupełnie nowej warstwie farby jesteśmy lepiej przygotowani na świat. Ale nic, i powtarzam nic. sprawia, że czuję się bardziej Jankes niż chodzenie z lakierem do paznokci, który jest odpryskiwanie i peeling. Jeśli mamy szczęście, mamy około dwóch tygodni pomiędzy tą szybką zmianą-co nie jest zbyt wiele czasu-ale co jeśli moglibyśmy sprawić, aby chwała trwała tylko trochę dłużej? Zrobiłem głębokie nurkowanie, aby znaleźć najlepsze porady manicure, ponieważ Zrobię wszystko, aby przedłużyć ciężko zarobiony czas i gotówkę, która idzie w jedną, i jestem gotów się założyć, że ty też.

 

1. Użyj olejku do skórek

Jeśli używasz już olejku do skórek, polecam. Mam wrażenie, że niewiele osób tak naprawdę robi, ale może usłyszenie, że jest to jedna z najlepszych tipsów do manicure wszechczasów przekona was do rozpoczęcia—przynajmniej dla mnie. Aby zachować zdrowe paznokcie i trwały manicure, powinniśmy codziennie stosować olejek do skórek, ale jest to szczególnie ważny krok zaraz po wyschnięciu lakieru. Witaminy zawarte w olejku utrzymują paznokcie i skórki nawilżone i mniej podatne na pękanie i rozdarcie, co ostatecznie zapobiega zaburzeniom manicure. Jeśli nie masz ochoty na zakup oleju do skórek, nie martw się-możesz użyć oleju kokosowego i oliwy z oliwek bezpośrednio ze spiżarni.

 

 

2. Unikaj nakładania zbyt wielu warstw

Pomijając Base coat i top coat, powinieneś nakładać tylko 1-3 warstwy wybranego koloru. Jeśli wyjdziesz poza to, twój lakier jest bardziej podatny na odpryskiwanie w jednym kawałku. Jeśli nie lubisz wyglądać jak Hailey Bieber, unikaj wyboru koloru, który wymaga wielu warstw, aby zobaczyć wypłatę kolorów. Pamiętaj o tym, gdy udasz się do salonu—wybierz kolor, który będzie potrzebował tylko jednej lub dwóch warstw, lub poinformuj manicure, że nie chcesz wykraczać poza dwie warstwy, nawet jeśli nadal są czyste.

 

 

3. Uszczelnij krawędzie

Czy kiedykolwiek patrzyłaś, jak manikiurzystka przeciąga lakier poziomo po górnej krawędzi paznokcia i zastanawiałaś się dlaczego? Cóż, zwróć uwagę, ponieważ jest to jedna z najlepszych końcówek do manicure. Ten krok uszczelnia (lub czapki) Polski, gdzie jest najbardziej prawdopodobne, aby rozpocząć odpryskiwanie. Jeśli jesteś domową dziewczyną do manicure, upewnij się, że pędzelek nie ma na nim zbyt dużo lakieru, gdy idziesz do nasadki paznokci. Wystarczy cienka warstwa, aby uszczelnić i chronić krawędzie. Wykonaj ten krok po drugiej warstwie, pozostaw ją do wyschnięcia, a następnie wykonaj warstwę wierzchnią, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

 

4. Odśwież swój manicure lakierem nawierzchniowym

Wiem, że mówiłam, nie nakładaj zbyt wielu warstw kolorowego lakieru do paznokci, ale to co innego! Jeśli chodzi o warstwę nawierzchniową, należy ponownie stosować co dwa lub trzy dni. Lakier ten doda lakierowi świeżą warstwę ochronną i pomoże utrzymać jego wytrzymałość. Możesz to zrobić nawet z żelowym manicure, jeśli masz w domu światło UV. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż cienką warstwę lakieru nawierzchniowego na cały paznokieć, a następnie uszczelnij krawędzie cienką warstwą. Jeśli masz lakier hybrydowy, lekko wypoleruj paznokcie, wytrzyj wierzchnią warstwę alkoholem, nałóż ponownie lakier nawierzchniowy i utwardz w świetle UV.

 

 

 

5. Nosić rękawice, gdy cleaning

Powinieneś nosić rękawiczki zawsze, gdy używasz ostrych środków czyszczących, aby chronić dłonie, ale szczególnie ważne jest, aby je nosić, gdy próbujesz jak najlepiej wykorzystać swój manicure. Jeśli kiedykolwiek szorowałeś prysznic spienionym wybielaczem lub użyłeś detergentu, aby uzyskać średnią plamę bez rękawiczek, będziesz zaznajomiony z wysuszonymi dłońmi i paznokciami. Zaufaj mi, twój manicure nie będzie miał szans. Więc aby zachować spokój z lakierem, załóż rękawiczki przed rozpoczęciem pracy.

 

 

6. Unikaj gorącej wody

Jeśli kiedykolwiek używałeś rąk pod gorącą wodą, aby zmiękczyć i usunąć lakier hybrydowy (me), będziesz o tym wiedział. Gdy gorąca woda przesiąka pod lakierem i wokół niego, zaczyna się podnosić i łuszczyć, więc unikaj gorącej wody przez długi czas. Obejmuje to gorącą wodę pod prysznicem, gorącą wodę podczas mycia rąk lub naczyń oraz gorącą wodę w wannie. Nie martw się jednak, nadal możesz poświęcać się czasowi samoopieki w wannie, ale po prostu upewnij się, że trzymasz paznokcie z dala od wody, aby chronić swój lakier.

 

Robię Mani w domu po obejrzeniu tych 7 trendów na paznokcie