6 elementów inwestycyjnych, które warto zainwestować w swój dom

Kiedy wprowadziłem się do mojego pierwszego “dorosłego” mieszkania po studiach, inwestowanie w wysokiej jakości przedmioty domowe nie było priorytetem. Większość mojego budżetu przeznaczała na czynsz, zakupy, gaz i-bądźmy szczerzy-wyjazdy z przyjaciółmi w weekendy, nie zostało wiele na meble i wystrój. Celem było po prostu umeblowanie mojej nowej przestrzeni z jedną sypialnią tak tanio, jak to możliwe, jednocześnie osiągając poczucie osobistego stylu. Oznaczało to wiele znalezisk w sklepach, kilka upadków, kilka wycieczek do Ikei i jeden wielki “splurge”: łóżko tapicerowane aksamitem, które zdobyłem na cel W Czarny piątek za około $200.

Kilka lat i kilka zmian w pracy później, mam trochę więcej miejsca w moim budżecie i jestem gotowy zacząć inwestować w meble, które nie rozpadną się w ciągu roku. Chociaż zawsze będę wdzięczny za dobrą ofertę, od tego czasu zdałem sobie sprawę, że są pewne przedmioty do domu, na które nie powinieneś skąpić. Jeśli masz zamiar zaszaleć w dowolnym miejscu, są to kawałki, na których warto skupić swoje wysiłki (i dolary).

 

Materac

Źródło: @ nataliemyers

Sen to jedna rzecz, w której absolutnie nie chcę iść na kompromis. Jest to tak ważne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, co oznacza, że dobrej jakości materac jest zawsze inteligentnym zakupem. Istnieje mnóstwo różnych materiałów, poziomów jędrności i funkcji do wyboru, więc zdecydowanie nie spiesz się na zakupy. Ponieważ wiele firm materacowych ma bezpłatne okresy próbne, możesz (dosłownie) spać na nim, zanim zdecydujesz, czy jest odpowiedni.

 

Sofa

Źródło: @ francois_et_moi

Jako największy mebel w salonie, sofa ma dość znaczącą obecność. Jest zarówno bardzo widoczne i często siedział na, więc ten mebel powinien być równe części stylowe i wygodne. Wybierz materiały (aksamit i skóra zawsze będą wyglądać klasycznie) i wybierz kolor, z którym będziesz chciał żyć przez następne kilka lat. W razie wątpliwości neutralne są bezpiecznym wyborem.

 

Ręczniki Kąpielowe

Źródło: @ brimoysa

Ręczniki są czymś, czego używasz każdego dnia, więc po co zadowalać się czymś mniej niż puszystą, chłonną doskonałością? Porzuć niedopasowane ręczniki, których używasz od czasów college ‘ u i zaszalej na dopasowanym zestawie. Pro tip: Szukaj ręczników o cięższej wadze tkaniny, aby uzyskać dodatkowe pluszowe odczucie. Jest to mierzone w gramach na metr kwadratowy (GSM) i zazwyczaj można znaleźć numer na znaczniku. Wszystko powyżej 500 jest dobrym wyborem na gruby, chłonny ręcznik.

 

Krzesło Na Biurko

Źródło: Emily Henderson

Tłum WFH, ten jest dla Ciebie. Jeśli nadal pracujesz z dodatkowego krzesła do jadalni lub taniego krzesła do toczenia, które kupiłeś w [Wstaw tutaj sprzedawcę budżetu], pozwól mi zasugerować ulepszenie. Ergonomiczne krzesło to kolejny z tych elementów domu, które są naprawdę investment w twoim zdrowiu. Wiem, że Podparcie lędźwiowe nie jest najseksowniejszym tematem, ale to ważne. Dobre krzesło biurkowe może pomóc poprawić swoją postawę i złagodzić te bóle i bóle, które wszyscy czuliśmy po garbowaniu nad naszymi komputerami przez trochę zbyt długo.

 

Oświetlenie

Źródło: Sunny Circle Studio

Oświetlenie jest jednym z tych szczegółów, które albo szkliwisz, albo naprawdę. zauważ-i to może nie być dobra rzecz. Zamiana datowanych urządzeń na bardziej nowoczesne opcje może mieć ogromny wpływ na to, jak czuje się pokój. Zwłaszcza, gdy mówimy o oświetleniu, które odgrywa główną rolę w pomieszczeniu (takie jak żyrandol nad stołem jadalnym lub wisiorek w przedpokoju), awantura w tym obszarze może przejść długą drogę.

 

Stolik Kawowy

Źródło: @ briahammelinteriors

Chociaż może nie tak ważne jak sofa, Twój stolik jest dosłownie centralnym elementem Twojego salonu. Zakotwicza cały układ siedzeń i służy jako solidne miejsce do ustawiania napojów lub kopania stóp pod koniec dnia. Słowo kluczowe tutaj: solidny. Ten rozklekotany stolik IKEA nie będzie trwał wiecznie, więc warto zainwestować w lepszy model. Poszukaj takiego, który jest wykonany z litego drewna, kamienia, metalu i/lub szkła, aby zapewnić, że wytrzyma przez wiele lat.

 

7 ponadczasowych elementów wystroju domu, które nigdy nie wyjdą z mody