5 Sposobów na znalezienie czasu dla partnera, gdy oboje jesteście zajęci

Nie lubię grać w ruchliwą grę-znasz tę. Nigdy nie usłyszysz mnie na brunchu czy happy hour, rywalizującego o bycie tym, który wydaje się najbardziej zajęty. Ale prawda jest taka, że jestem szalenie zajęta, tak jak mój mąż. Prowadzenie własnej firmy wiąże się z naprawdę dużymi nagrodami i równie dużym obciążeniem pracą. Jestem prawie pewna, że mój mąż, który kończy studia doktoranckie, powiedziałby to samo. Nie jesteśmy obcymi dla późnych nocy i weekendowych sesji roboczych, więc zastanawianie się, jak znaleźć czas dla partnera, było czymś, czego musieliśmy się nauczyć wcześnie.

Mój mąż i ja poznaliśmy się jako studenci studiów licencjackich, którzy zrównoważyli długie dojazdy do szkoły, mieszkając w domu, pracując w niepełnym wymiarze godzin, praktykując i realizując projekty badawcze. Myślę, że fakt, że zawsze byliśmy równie zajęci naprawdę dobrze sprawdza się dla nas jako partnerów i pozwala nam zrozumieć wzajemne potrzeby i docenić czas, który spędzamy razem. Wszystko to jest powiedziane, faktycznie udaje się zrobić dużo czasu dla siebie w naszych napiętych harmonogramów (dzięki at-home dates!). Oto kilka naszych najlepszych wskazówek, jak to działa:

 

1. Ołówek siebie w

Czy planowanie czasu z partnerem jest Romantyczne? Niektórzy powiedzieliby nie, ale ja mówię tak. Kiedy budzimy się rano, mój mąż i ja lubimy patrzeć na nasze harmonogramy i planować, kiedy będziemy razem chodzić na spacery. Oboje pracujemy w domu i kontrolujemy własne harmonogramy, więc jest to dość łatwe do zrobienia.

Zwykle planujemy wczesny poranek, lunch i późny popołudniowy spacer. Planowanie wspólnych przerw daje mi coś, na co mogę czekać cały dzień i powstrzymuje mnie od ich marnowania, przewijając media społecznościowe.

Planujemy również, co będziemy robić w każdy weekend i kiedy, nawet jeśli nie jest to coś ekscytującego. Poświęcenie czasu na pracę w naszym ogrodzie patio lub wypróbowanie nowej receptury pomaga nam uczynić to priorytetem i nie pozwolić, aby możliwości wspólnego spędzania czasu wymknęły się spod kontroli.

 

Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

 

2. Sweat it out together

Nie jestem największą fanką ćwiczeń, ale mój mąż to uwielbia. Ćwiczy 5-6 dni w tygodniu przez około godzinę, podczas gdy do niedawna moje treningi były nieco sporadyczne. Kiedyś chodziłam na siłownię, ale teraz dołączam do mojego męża w jego domowych treningach przez większość dni. W inne dni pójdzie ze mną na siłownię, żebyśmy mogli to pomieszać. W domu włączymy wiadomości lub dokument do obejrzenia, podczas gdy będziemy ćwiczyć i rozmawiać między planami. Ostatnio naprawdę musiałam z nim o czymś porozmawiać, a między przysiadami mogłam wybrać jego mózg, popracować nad rozwiązaniem mojego problemu i wzmocnić mój rdzeń. Jeśli to nie jest romans, to nie wiem, co.

 

3. Nie dziel i rządź

Kilka lat temu mój mąż był zaskoczony słysząc, że jeden z członków jego rodziny nigdy nie poszedł na zakupy spożywcze z mężem. Była równie zaskoczona, gdy dowiedziała się, że zawsze chodzimy razem. Czy bardziej produktywne byłoby dzielenie i kontrolowanie naszych obowiązków? Oczywiście, i jeśli jesteśmy naprawdę pochłonięci czasem, zrobimy to, ale ogólnie, załatwiamy wszystkie sprawy razem i sprzątamy nasze mieszkanie w” godzinie mocy ” obok siebie. Wspólne wykonywanie tych obowiązków sprawia, że nie boimy się ich, szybciej mija czas i pomaga nam zarządzać naszym życiem razem, a nie osobno.

��

Źródło: Colorjoy Stock

 

4. Ustalaj priorytety czasu ze sobą

Jako pierwszy przyznam, że przed pandemią uciekałem od obowiązku społecznego do obowiązku społecznego, kiedy nie pracowałem. Często moje weekendy były pełne wycieczek z przyjaciółmi i wizyt, aby zobaczyć obie nasze rodziny, które mieszkają w pobliżu. Nie było w tym nic złego, ale często spędzaliśmy więcej czasu z innymi ludźmi niż siebie nawzajem. Wymuszona pauza, którą rok 2020 rzucił nam w drogę, zmieniła moją perspektywę. Tylko dlatego, że masz wolny czas, nie znaczy, że jesteś to winien komukolwiek.

Teraz chcę zostawić jeden duży kawałek weekendu otwarty tylko dla nas, aby spędzić czas razem, czy to randka w piątek wieczorem, czy po prostu wylegiwanie się w domu przez cały dzień w niedzielę. Kiedy jesteście razem wystarczająco długo, może się wydawać, że nie musicie poświęcać czasu na inne ważne osoby—zwłaszcza jeśli mieszkacie razem—i ważne jest, aby pamiętać, że wspólny czas może być częścią Twojego harmonogramu, która nie podlega negocjacjom.

 

5. Ogranicz czas TV

Kilka lat temu wyrzuciliśmy naszą starzejącą się telewizję i nie zastąpiliśmy jej, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nasze nawyki telewizyjne stają się nieco niezdrowe. Z radością stwierdzam, że trzy lata później nadal mamy telewizję za darmo! Nadal oglądamy programy telewizyjne i filmy na naszych laptopach, ale okazało się, że ograniczenie naszego czasu na ekranie naprawdę pomogło nam cieszyć się większą jakością czasu razem.

Ostatniej nocy, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma nic istotnego do oglądania, po prostu siedzieliśmy na kanapie i rozmawialiśmy przez ostatnią godzinę przed pójściem spać—miło i wcześnie, Mogę dodać. Zamiast marnować godzinę na oglądanie czegoś, w co nie byliśmy zainwestowani (do czego byliśmy co prawda kuszeni), wycisnęliśmy trochę cennego czasu. Czasami jest świadomy tego, jak ty i twój partner spędzają czas razem jest najlepszym sposobem, aby odzyskać kontrolę nad nim. 

 

10 Rzeczy, Które Możesz Zrobić, Aby Poprawić Swój Związek Już Teraz