5 Sposobów Na Produktywność, Gdy Twój Salon Jest Również Twoim Biurem

Mój mąż i ja pracowaliśmy razem w domu na długo zanim pandemia wysłała pracowników do domu z ich laptopami. Czy wspominałem, że mieszkamy w mieszkaniu z jedną sypialnią?

Podczas gdy byliśmy przyzwyczajeni do dwóch biurek zapchanych w naszym salonie i szanujących się nawzajem w ciągu dnia pracy, byliśmy zarówno zwykle w i poza większość dni na spotkania osobiste i wszelkie rozmowy telefoniczne, które można łatwo podjąć w sypialni. Po wybuchu pandemii musieliśmy dostosować się do 40-godzinnego tygodnia pracy i nieoczekiwanego wzrostu liczby rozmów wideo w naszej głównej przestrzeni życiowej.

Jak się przystosowaliśmy? Podzielę się wypróbowanymi sposobami na utrzymanie produktywności, gdy twój salon jest również Twoim biurem-co staje się o wiele trudniejsze, gdy pracuje tam dwoje ludzi.

 

Stwórz wyznaczoną—ale uroczą-przestrzeń do pracy

Ta część trochę zaboli. Wiem, jak kuszące jest przeniesienie laptopa z łóżka na kanapę do stołu kuchennego, aby uniknąć dodawania mebli biurowych do salonu. To nie jest ładny wygląd, ale zasługujesz na prawdziwą przestrzeń do pracy, do której możesz zwracać się każdego dnia. Moim rozwiązaniem na złagodzenie ciosu było unikanie biurowych akcesoriów. Możesz kupić piękne biurko i krzesło na Biurko i wykończyć je uroczymi akcesoriami, które nie wyglądają, jakby pochodziły ze sklepu z artykułami biurowymi. Splurging na notebooku, na który uwielbiasz patrzeć lub marmurowej tacy do zbierania długopisów i spinaczy do papieru może zmienić to, co myślisz o swojej przestrzeni roboczej i może pomóc jej wtopić się w otoczenie, gdy masz przyjaciół na przyjęciu.

Dlatego tak ważne jest stworzenie przestrzeni do pracy, którą kochasz, ponieważ zmotywuje cię do częstszej pracy przy biurku. Czy łóżko jest wygodne? Tak. Czy to najlepsze miejsce do pracy? Częściej niż Nie, Nie. W domowym biurze nie ma zasad(to przecież Twój salon!), więc stwórz przestrzeń do pracy, na którą uwielbiasz patrzeć i pracować.

 

Źródło: @ mycityapartment

 

Zainwestuj w odpowiednie dostawy

Dlaczego Zajęło mi i mojemu mężowi lata zainwestowanie w Słuchawki Z Redukcją Szumów? Nie mam pojęcia. Wiem tylko, że nie wrócimy. Nie trzeba było nawet rzucać się na dwie pary. Którakolwiek z nas nie jest na telefonie, będzie je nosić, podczas gdy druga osoba odbierze połączenia, i naprawdę blokuje wystarczająco dużo hałasu, więc nie rozprasza mnie to, co dzieje się w tle. Posiadanie takich słuchawek sygnalizuje również współpracownikowi, że nie możesz rozmawiać.

Ta para słuchawek od Microsoftu robi dla nas cuda i kosztuje o połowę mniej niż inne popularne marki (patrzymy na Ciebie, Apple).

 

Ustaw Granice

Czy masz współlokatora, który lubi rozmawiać, gdy jedzą lunch, a ty nie? Czy twój sąsiad wpadnie porozmawiać, skoro wie, że pracujesz w domu? Czy Twoja bardzo pomocna mama chce znowu podrzucić zakupy? Podczas pracy w salonie bardzo ważne jest ustalenie granic. Wyjaśnij znajomym i rodzinie, czy z nimi mieszkasz, czy nie, że tylko dlatego, że pracujesz w domu, nie oznacza, że możesz rozmawiać.

Ważne jest również, aby pamiętać,że nie musisz cały czas reagować. Możesz umieścić telefon w innym pokoju lub zignorować nie nagły wypadek napisz lub zadzwoń, aż wylogujesz się pod koniec dnia.

 

Komunikuj Się Jasno

Aby upewnić się, że nie zwalniamy się nawzajem w ciągu dnia pracy, mój mąż I ja jesteśmy super komunikatywni, jeśli chodzi o to, kiedy jesteśmy dostępni do kontaktu ze sobą. Rano przeglądamy nasze plany dnia, aby wiedzieć, kiedy spodziewać się, że druga osoba będzie całkowicie niedostępna (jak podczas spotkania). Następnie, przez cały dzień, sprawdzamy, czy teraz jest dobry czas, aby przejść się na spacer lub zjeść razem lunch. Jeśli ktoś staje się rozmowny, a druga osoba musi się skupić, po prostu dajemy sobie znać. Nie dostaniesz tego, o co nie prosisz! Jeśli mieszkasz ze współlokatorem, członkiem rodziny lub romantycznym partnerem, po prostu daj im znać, czego potrzebujesz, aby czuć się dobrze o poziomie produktywności.

Ten sam proces myślenia dotyczy współpracowników, którzy mogą rozpraszać cię z daleka. To może być kuszące, aby być elastyczne przez cały czas, gdy praca w domu, aby udowodnić, że w rzeczywistości pracuje, ale czasami, trzeba wyrzeźbić czas, aby skupić się wyłącznie na zadaniu pod ręką. Nie bój się powiedzieć swojemu menedżerowi lub kolegom z Drużyny, że przez dwie godziny nie będziesz odpowiadać na Slack ani e-maile w tym czasie.

 

Źródło: Samson Katt / Pexels

 

Plan przerw

Kiedy pracujesz w domu, łatwo jest czuć się winnym z powodu robienia przerw. Kiedy byłem w biurze, nie myślałem o zrobieniu 15-minutowej przerwy, aby porozmawiać ze współpracownikiem. Kiedy jesteś w prawdziwym biurze i współpracujesz ze współpracownikami, przerwa wydaje się bardziej normalną częścią Twojego dnia pracy. W domu czujesz, jakbyś się rozluźniał. I szczerze mówiąc, naprawdę łatwo pozwolić, aby szybka przerwa na kawę zamieniła się w znacznie dłuższą przerwę niż zamierzano, gdy jesteś w domu i masz pranie do zrobienia lub uroczego szczeniaka do zabawy.

Planowanie przerw może pomóc ci przezwyciężyć te rozłąki. Każdego dnia, kiedy siadam przy biurku, patrzę na to, co muszę osiągnąć tego dnia i kiedy mam spotkania tego dnia. Następnie wykorzystuję blokowanie czasu, aby zaplanować, kiedy będę pracować i kiedy zrobię sobie przerwę. Czy mam zaplanować przerwę na minutę? Nie. Ale powiem, że między 9: 00 a 12: 00 wyczyszczę skrzynkę odbiorczą, skończę pisać post na blogu i pójdę na spacer. W ten sposób robienie przerw wydaje się regularnie zaplanowaną częścią mojego dnia, wiem, kiedy trzeba je ukończyć, i odpoczywam, co pomaga mi być bardziej produktywnym przez cały dzień.

 

Pracuję dla siebie od 4 lat – są to narzędzia, które zapewniają mi Produktywność