5 Sposobów, aby wrócić na tor, jeśli czujesz ” Meh ” o życiu

Mam bardzo konkretną wizję tego, jak wyglądałoby moje życie, gdyby zostało zaadaptowane na dwuminutowy zwiastun filmowy. Zagrałaby mnie Peyton List. Sierpień przez mojego prezydenta Taylor Swift będzie cicho usypiał w tle. Selena Gomez reżyseruje (oczywiście). Byłoby to miłe wspomnienie szczęśliwych chwil: tańczenia na scenie u boku moich najlepszych przyjaciół, zdawania egzaminu, na który uczyłem się miesiącami, zakochania się i oglądania zachodu Słońca nad jeziorem Chicago, gdy w końcu odnalazłem spokój w samotności. Ale były też przebłyski chwil, dni, tygodni, a czasami miesiączkowych okresów, kiedy byłem przygnębiony szczęściem, bólem lub uczuciem ” meh ” o życiu. 

Kiedy przechodziłem przez zmieniające się Pory roku w moim życiu, odkryłem, że niektóre okresy są bardziej płynne niż inne. Czułem się zgodny z moim celem, połączony i na dobrej drodze. Czułam się również zdezorientowana, niepewna, która droga jest w górę, niepewna każdej decyzji, jaką kiedykolwiek podjęłam, i nie na miejscu w życiu, które stworzyłam dla siebie. Wzloty i upadki są nieuniknioną częścią życia, a jeśli jesteś w sezonie poczucia zagubienia, nie jesteś sam. Oto pięć sposobów, aby znaleźć jasność i rozpalić ogień:

 

1. Dołącz do klubu rozwoju osobistego, który pomoże Ci w refleksji, wyznaczaniu celów i podejmowaniu działań

Kiedy czujesz się na ogół bez motywacji do życia lub trochę zagubiony, dokonywanie pierwszych pierwszych ruchów do jasności i celu może wydawać się szalenie przytłaczające—zwłaszcza gdy nie jesteś w 100% pewien, gdzie chcesz się udać. W takich czasach dołączenie do klubu rozwoju osobistego jak Topknot jest takim solidnym rozwiązaniem. Dzięki Topknot będziesz połączony z klubem zaangażowanych ludzi o wspólnych zainteresowaniach i będziesz mieć przestrzeń i strukturę, których potrzebujesz, aby dowiedzieć się o sobie, zaplanować konkretne plany i podjąć działania.

Niezależnie od tego, czy chcesz odzyskać motywację w pracy, poświęcić trochę więcej czasu “ja”, czy być mniej surowym dla siebie, jest miejsce na Topknot dla Ciebie. Jestem takim fanem Topknot z miliona powodów, ale mianowicie uwielbiam to, że serwis jest niedrogi, dostępny i dostosowany do Twój specyficzne potrzeby. Podczas mojej pierwszej sesji, zawęziłem swój nacisk na znalezienie tego, kim jestem poza karierą, z którą się związałem.

Czułem się słuchany, nauczyłem się tak wiele o tym, jak się czuję, gdy odpowiedziałem głośno, i byłem w stanie podsumować i wymyślić natychmiastowy, namacalne (!!) plan na to, co mogę zrobić tego dnia aby podjąć kroki w kierunku ponownego odkrycia tego, kim jestem. Dla mnie wyglądało to na planowanie w 10 minut każdego dnia tygodnia, aby zrobić coś, co kocham, priorytetyzowanie tego czasu” ja ” rano, Kiedy mam energię, aby się nim cieszyć, i odkrywanie hobby, w które chcę zainwestować czas. To podejście “struktura-bez-presji” jest tak dostępne, zwłaszcza jeśli to, co chcesz rozwiązać, jest tak złożone, jak kim jestem? 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, czego * faktycznie * chcesz + zdobądź pierwszy miesiąc Topknot za darmo, gdy zarejestrujesz się już dziś!

 

2. Mieć wakacje odkrywania siebie (lub staycation)

K-The-everygirl-1.jpg” alt=”” width=”900″ height = “1350” / >

Źródło: Monstera / Pexels

Kiedy ostatni raz byłeś na wakacjach, żeby nic nie robić? Między zgiełkiem pracy, obowiązków i spotkań towarzyskich, bardzo łatwo jest dostać się do przyziemnej rutyny, w której możesz poczuć się jak na autopilocie. Poświęć dzień, weekend lub kilka dni WOM, aby odłączyć się od świata, naładować i ponownie połączyć się ze sobą. Znajdź miejsce na książkę, którą chciałeś przeczytać, w końcu zrób to zrzut mózgu w swoim dzienniku i zastanów się nad swoim życiem i tym, gdzie chcesz iść.

 

3. Połącz się ze starym hobby z dzieciństwa

Źródło: Colorjoy Stock

Im dalej wkraczam w dorosłość, tym bardziej wierzę w hobby, które pomoże mi w pełni wykorzystać mój przestój. Mimo że uwielbiam dobry zegarek Netflix, odkryłem, że większość czasu spędzam na “zabawie”, aby uciec od mojej rzeczywistości, zamiast być obecnym i cieszyć się życiem. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne lub fizyczne podczas odkrywania radości życia, rozważ znalezienie hobby, które wzbogaci codzienną rutynę. A jeśli masz problemy z zawężeniem tego, idź z tym, co wiesz i spójrz na swoje wewnętrzne dziecko. Niezależnie od tego, czy chodzi o taniec, bazgranie, grę w piłkę nożną, czy malowanie, ponowne połączenie z czymś, co dawało ci szczęście, jest pewnym sposobem, aby twoje życie było nieco bardziej zaokrąglone w dorosłym życiu.

 

4. Zaktualizuj swoją listę rzeczy do zrobienia

Źródło: Katya Wolf / Pexels

Kiedy ostatni raz zerknąłeś lub zaktualizowałeś swoją listę rzeczy do zrobienia? Marz duże i naprawdę odkrywaj rzeczy, które musisz zrobić i musisz zobaczyć, które chcesz rozwiązać w przyszłości (zarówno dalekiej, jak i bliskiej). Następnie przejdź i przesiać wybory, które można wykonać ruchy w kierunku right now. Niezależnie od tego, czy szukasz odrobiny kontroli nad swoim przeznaczeniem, czy po prostu chcesz czegoś oczekiwać, kreatywność i planowanie przyszłości może pomóc ci kontynuować życie, które Cię ekscytuje.

 

5. Zaplanuj na czas, aby połączyć się z ukochaną osobą, której ufasz

Źródło: Elevate / Pexels

W razie wątpliwości zadzwoń do przyjaciela. Poza tym, że łączenie się z innymi ludźmi może pomóc poprawić twój nastrój, poprawić jakość życia, a nawet wydłużyć twoje życie, doganianie kogoś, kogo kochasz i któremu ufasz, może być niesamowicie terapeutycznym doświadczeniem, zwłaszcza gdy czujesz się “meh” lub jakbyś był w małym kryzysie. Niezależnie od tego, czy szukasz porady, potrzebujesz odpowietrzyć, czy po prostu chcesz odwrócić uwagę, ponowne połączenie ze społecznością może być potężnym narzędziem do przesiewania własnych myśli, uwalniania emocji i zwiększania poziomu dopaminy. Oprzyj się na swoich ludziach-oni cię wspierają.

 

7 wskazówek, jak zmienić sposób myślenia, aby zamanifestować swoje wymarzone życie

/ wp-content / uploads/2022/04/topknot-logo-2.png” alt=”” width=”650″ height=”100″ / >

Ten post zawiera sponsorowane włączenie Topknot, ale wszystkie opinie w ramach są te z Everygirl redakcji.