5 rzeczy, które kobiety sukcesu robią w piątki, więc poniedziałek nie jest koszmarem

Nie jest tajemnicą, że poniedziałki mogą być stresujące. Termin “niedzielne strachy” opisuje nawet niewygodne uczucie przed rozpoczęciem nowego tygodnia. Ja, na przykład, zmagałem się z tym przez długi czas. Spędziłem wiele niedziel nad myśleniem o zadaniach i obowiązkach, które czekają na mnie w poniedziałek, często stawiając klapę na wspaniałe weekendy spędzone z przyjaciółmi i rodziną.

Na szczęście istnieją sposoby, aby zapobiec niedzielnym Strachom, zanim jeszcze uderzą, i są nawet sposoby, aby zapobiec poniedziałkowemu porankowi, który nie czuje się jak szalony wyścig do mety. Sztuczka? Wszystko zależy od tego, jak spędzasz Piątkowe popołudnie. Przygotujcie się więc, aby usiąść wygodnie i w pełni cieszyć się zasłużonym kieliszkiem róży w piątek wieczorem—ponieważ zanurzamy się w pięciu rzeczach, które odnoszą sukcesy kobiety (a teraz wy!) czy w piątki, aby poniedziałek nie był koszmarem.

 

1. Przygotuj Swój Poniedziałek, Przed Poniedziałkiem

Kobiety sukcesu wiedzą, że pozostawanie o krok do przodu w pracy i pójście o krok dalej jest tym, co je wyróżnia, ale wraz z końcem tygodnia normalne jest, że zadania, które rozlewają się i stają się “następnym tygodniem”.

Zanim wylogujesz się w piątek, poświęć czas na zorganizowanie poniedziałku (i reszty tygodnia). Przejrzyj swój e-mail, Wiadomości, Kalendarz, wszelkie duże spotkania z tygodnia i ogólną listę rzeczy do zrobienia w każdy piątek przed opuszczeniem biura. Następnie zaplanuj następny tydzień i przygotuj się na przygotowania do spotkania, kontynuacje, które musisz załatwić, przypomnienia w kalendarzu, rzeczy, które musisz zrobić i rzeczy, które chcesz zrobić. Robiąc to, pamiętaj, aby dodać rzeczy takie jak spacery do kawy w połowie tygodnia, kiedy wiesz, że twój umysł będzie potrzebował przerwy psychicznej.

Kiedy to robię, chciałbym pójść o krok dalej i skontaktować się z moimi wewnętrznymi kolegami z zespołu w sprawie przedmiotów na następny tydzień, abyśmy już byli zgodni co do tego, co należy zrobić—oszczędzając nam czas i energię w poniedziałek, abyśmy mogli od razu zacząć. W ten sposób wyjeżdżam na weekend już przekonany, że mam kolejny tydzień pod kontrolą i pod kontrolą.

 

 

2. Przygotuj Się Na Spotkanie

Jeśli Wiem, że wchodzę w poniedziałek z telefonami dowolnego rodzaju, Lubię poświęcić dodatkowy czas w piątek, aby przygotować je z wyprzedzeniem. Upewniam się, że porządek obrad jest gotowy, poczyniono notatki i wiem dokładnie, co należy zrobić w poniedziałek rano, aby w pełni się przygotować.
Wiedza o tym, w co wchodzę w poniedziałek, pomaga mi płynniej przebiegać spotkania i pomaga mi spać spokojnie w niedzielę wieczorem, wiedząc, że poniedziałkowy poranek nie będzie ćwiczeniem przeciwpożarowym. Win-win!

 

3. Oczyść Swoją Przestrzeń Fizyczną

Zanim wyruszysz na spotkanie z przyjaciółmi w piątki, upewnij się, że Twoje biurko lub przestrzeń robocza są czyste. Spacer w schludne i spokojne miejsce w poniedziałek rano pomoże uspokoić umysł. Pro wskazówka: ustawić ładną świecę, ładny Notes, i swój ulubiony kubek Kawy na poniedziałek rano.

 

Źródło: @ alainakaz

 

4. Wyczyść swoją cyfrową przestrzeń

Może ważniejsza od fizycznej przestrzeni roboczej jest cyfrowa.
Zanim wyloguję się w piątki, staram się zorganizować moją skrzynkę odbiorczą, pulpit, pliki do pobrania i ote foldery, które mogły zacząć się sumować w ciągu tygodnia. Odpowiednio składam przedmioty i pozbywam się tego, czego nie potrzebuję.

W przypadku poczty e-mail używam folderów i etykiet, aby upewnić się, że moja skrzynka odbiorcza jest tak zorganizowana, jak to możliwe, gdy wchodzę w poniedziałek, więc kiedy próbuję rozprawić się z myślami o tym, gdzie rzeczy zostały przerwane, jest już tam, zorganizowana przede mną.

 

5. Zastanów Się Nad Swoim Tygodniem

Pod koniec dnia cały ten preparat naprawdę się opłaci, jeśli weźmiesz to, co wydarzyło się w bieżącym tygodniu i zastosujesz to, co będzie następne. Wybierz się na spacer przez 5-10 minut w piątek po południu i pomyśl o tym, co zadziałało, co nie zadziałało, gdzie chcesz skupić się na następnym tygodniu i jakie dodatkowe umiejętności chcesz się nauczyć. Dodaj kluczowe cele wyznaczone dla siebie lub obszary, które chcesz poprawić do swojego planu tygodniowego i dodaj rzeczy do zapamiętania do karteczek samoprzylepnych w obszarze roboczym, aby Gdy przyjdziesz w poniedziałek, nie było wątpliwości, co zamierzasz zrobić.

 

15 niedzielnych rytuałów, które zapewnią Ci niesamowity tydzień