5 prostych rzeczy, które robię, aby priorytetowo traktować moje zdrowie psychiczne na co dzień

Kiedy kilka (OK, trochę więcej niż kilka) lat temu ukończyłem studia, nagle znalazłem się pogrążony w dorosłości bez kierunku. Do tego momentu każdy krok w moim życiu był dla mnie zaplanowany. Ale teraz, kolejne kroki były do mnie i nie miałem pojęcia, gdzie iść. Zacząłem po prostu przechodzić przez pozory i miałem nadzieję udawać, aż mi się uda, ale nie trwało długo, zanim ten plan się całkowicie rozpadł. Dni stały się monotonne, nie miałam pojęcia, co robię ze swoim życiem i zaczęłam się niesamowicie niepokoić o przyszłość. Przemyślałem każdą decyzję i pozwoliłem mojemu umysłowi uciec z moimi najgłębszymi lękami. Zacząłem kontrolować każdy aspekt mojego życia, mimo że w głębi duszy wiedziałem, że to misja głupca. Moje zdrowie psychiczne naprawdę nigdy nie było gorsze – po prostu nie zdawałem sobie sprawy, że jestem na spirali w dół, dopóki nie byłem już w pełni w nim.

Kiedy w końcu zdałem sobie sprawę, co się dzieje, Zajęło mi mnóstwo pracy, aby się z tego wydostać. Ale teraz jestem w lepszym miejscu niż kiedykolwiek wcześniej i wiem dokładnie, co muszę zrobić, jeśli kiedykolwiek złapię te niespokojne myśli i uczucia, które wracają do mojego umysłu. Kluczem do utrzymania mojego zdrowia psychicznego tam, gdzie powinno być, jest konsekwencja, ale nie chodzi mi o skomplikowane procedury, na których muszę budować całe moje życie. Zamiast tego, skupiam się na pięciu prostych rzeczach, aby upewnić się, że priorytet moje zdrowie psychiczne na co dzień. To jest to, co działa na mnie:

 

1. Trzymaj się mojego planu leczenia

Źródło: Social Squares

Wiem, że nie jestem w tym sam, ale kiedyś czułem się wstyd mówiąc o moim niepokoju. Ukryłem fakt, że poszedłem na terapię i broń Boże, aby ktokolwiek wiedział, że biorę leki, aby pomóc. Ale szczerze mówiąc, nie ma wstydu stawiać swoje zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu. Teraz będę pierwszym, który poleci komuś terapię i chętnie podzielę się moim doświadczeniem z SSRI (powszechnymi lekami stosowanymi w leczeniu lęku i depresji) z każdym, kto się zastanawia lub jest ciekawy. Ten rodzaj leczenia działa tylko wtedy, gdy się go trzymać, a po pracy z moim lekarzem, aby dowiedzieć się, co jest dla mnie najlepsze, jestem teraz rozliczane w leki, które faktycznie łagodzi mój niepokój. Aby było to dla mnie bardzo łatwe, zostawiam receptę na biurku, więc nigdy nie zapomnę jej wziąć rano. Dla każdego, kto ma nadzieję zrobić to samo, polecam zwrócenie się do niej, kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich spersonalizowanych potrzeb zdrowia psychicznego.

 

 

Kiedy po raz pierwszy wyruszyłem w tę podróż, musiałem udać się do kilku różnych lekarzy w celu różnych części procesu: pierwszego skierowania, recepty, terapii mówienia. To było tak wiele do żonglowania, a jednocześnie nie jest w najlepszym miejscu psychicznie. Uwielbiam to, że jej oferuje spersonalizowane plany leczenia lęku i depresji, które obejmują zarówno poradnictwo, jak i recepty-Wszystkie online. W jej przypadku godziny spędzone przez telefon, próbując znaleźć dostawcę sieci i jeżdżąc po całym mieście, aby odebrać recepty lub siedzieć w poczekalniach, należą do przeszłości. Dostęp do opieki jest ogromną barierą, jeśli chodzi o szukanie pomocy; jej ułatwia to, zapewniając pacjentom plany leczenia, które działają zgodnie z ich potrzebami i harmonogramem, a nie na odwrót.

Chcesz spróbować jej dla siebie? Kliknij tutaj, aby uzyskać 70% zniżki na pierwszy miesiąc leczenia!

 

2. Move my body

Źródło: Pavel Danilyuk / Pexels

Mam straszną wiadomość: regularne ćwiczenia są dobre dla zdrowia psychicznego. Przed rozpoczęciem terapii, tak naprawdę nie miałem rutynowych ćwiczeń. Oczywiście, ćwiczyłbym tu i tam, ale byłem jednym z tych sportowców, którzy nagle nie mieli pojęcia, jak utrzymać formę po rzuceniu sportu. Kiedy mój terapeuta polecił mi, żebym spróbował zacząć rutynę, to dało mi impuls, którego potrzebowałem, aby w końcu to zrobić. Wiedziałem, że moje ciało potrzebuje tego fizycznie, a pomijając fakt, że ćwiczenia wytwarzają endorfiny, które dzięki Elle Woods, wiemy, że uszczęśliwiają ludzi, mój terapeuta podał logiczne wyjaśnienie: kiedy ćwiczysz, nie możesz skupić się na niczym innym, a potem jesteś na to zbyt zmęczony.

Staram się ćwiczyć co najmniej cztery dni w tygodniu i absolutnie zauważam różnicę w moim zdrowiu psychicznym, gdy odpadam z tej rutyny. Kiedy czuję się szczególnie przygnębiony lub niespokojny, nawet odrobina ruchu wystarcza, abym poczuł się lepiej. A trzymanie się konsekwentnej rutyny pozwoliło mi lepiej radzić sobie z moim lękiem.

 

3. Weź suplement snu

Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

Jednym z największych sposobów, w jaki mój lęk wpływa na moje codzienne życie, jest sen. Mówiąc prościej, nie sypiam dobrze. Bez względu na to, o której idę spać, zawsze staram się zasnąć, a zamiast tego po prostu chłód z niczym poza myślami o Towarzystwie. Oprócz ścisłego odprężenia (mówię o pielęgnacji skóry, bez telefonu, dobrej książce), przyjmowanie suplementu snu jest kluczową częścią usypiania mnie do spokojnego snu. Zwykle biorę prostą gumkę melatoninową, którą dostaję z apteki,ale ostatnio wypróbowałem żelki senne Equilibria CBD i jestem prawdziwym nawróconym. Pomagają mi złagodzić stres i zapaść w delikatny sen – ale nie są tak silne, że rano jestem bardzo oszołomiony.

 

4. Wstań z łóżka, gdy włączy się alarm.

Źródło: Miriam Alonso / Pexels

Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza zmiana, jaką wprowadziłem do mojej codziennej rutyny, ale wypłata była ogromna. Jako ktoś, kto kocha dobrą drzemkę i nie może się doczekać snu każdego dnia, rozkoszuję się możliwością drzemki i kradzieży kilku dodatkowych minut snu. Czasami nawet drzemałem do minuty, zanim musiałem być zalogowany do pracy, staczałem się z łóżka bez prawidłowego wstawania i od razu wracałem do pracy. Niestety dla mojego kochającego sen ja, to nie jest trwałe i te kilka dodatkowych minut snu faktycznie czuję się gorzej niż bardziej wypoczęty. Kiedy zacząłem rezygnować z przycisku drzemki (jeden z najtrudniejszych rozstań w moim życiu, TBH) i wstawać z łóżka zaraz po uruchomieniu alarmu, poczułem się bardziej pobudzony po przejściu porannej rutyny, pozwalając mojemu umysłowi i ciału obudzić się, a następnie obudzić się.tting to work. W dni śpię trochę za późno, jestem ospały, drażliwy i po prostu nie jestem najlepszy.

 

5. Zrób sobie przerwę w pracy

Źródło: Color Joy Stock

Powtarzaj za mną: “nie muszę być przyklejany do monitora przez osiem prostych godzin każdego dnia.”Ta stała się absolutnie kluczowa, gdy zacząłem pracować w domu. Stało się tak łatwo siedzieć przy moim biurku przez wiele godzin, nie wstając, aby przejść gdziekolwiek. Nie miałam współpracowników, z którymi mogłabym rozmawiać, chodzić do sali konferencyjnej na spotkania, czy wychodzić na lunch—wszystko, co kiedyś było częścią mojego codziennego życia. Odkąd zacząłem pracować w domu na pełny etat, jestem tylko ja, moje biurko i mój komputer przez osiem godzin dziennie. Cykl “łóżko do biurka do kanapy i z powrotem do łóżka” był tak realny i pozwolił mi zasadniczo nie mieć czasu na rzeczywisty odpoczynek przez cały dzień. Aby pomóc w walce z tym, staram się zrobić kilka minut przerwy mózgu od ekranu co godzinę lub tak. I nie chodzi mi o to, że odwracam wzrok od laptopa i przewijam TikTok przez kilka minut. Mówię o prawdziwej przerwie. Niezależnie od tego, czy rozciągam się na kilka minut, gram w szybką grę w aport z jednym z moich psów, czy idę na spacer, staram się dać mojemu mózgowi krótkie przerwy w ciągu dnia, aby utrzymać stres i niepokój na dystans.

 

Najlepsze życiowe lekcje, których uczysz się w wieku 20 lat, według terapeuty

 

Ten post zawiera sponsorowaną inkluzję jej, ale wszystkie opinie w nim są opiniami redakcji Everygirl.