5 Porad Dotyczących Produktywności Popartych Przez Ekspertów, Które Faktycznie Pomogą Ci Załatwić Sprawy

Jeśli kliknąłeś ten artykuł, ponieważ myślałeś: “byłem leniwy, nie zrobiłem wystarczająco dużo ostatnio, muszę robić lepiej …” oto twoje Ostrzeżenie: Ten artykuł nie obejmie tego, jak “być lepszym”. Dzięki pomocy trenera produktywności Melissy Gratias, niedawno odkryliśmy, że nie możesz być bardziej produktywny, jeśli nie okazujesz życzliwości swojemu obecnemu ja. Więc zamiast mówić wszystkie rzeczy, które powinniście robić, powiedzcie “dziękuję ci, ja” za otwarcie tego artykułu, aby się uczyć.

Produktywność to strategia długoterminowa, a nie krótkoterminowa. W rzeczywistości, Gratias powiedział nam, że często ludzie odnoszący największe sukcesy czują się najmniej produktywni. Zwykle przepracowana lub przytłoczona, jej klienci szukający pomocy często mają tendencję do perfekcjonizmu. Brzmi znajomo? Cóż, niezależnie od twojej osobowości, poniższe wskazówki pomogą Ci zbudować realistyczny i wielokrotnego użytku fundament podczas pracy w kierunku swoich celów.

 

Melissa Gratias, PhD

Trener produktywności

Od ponad 20 lat Gratias

 

1. Zacznij od szczęśliwego pliku

Osobisty cel lub projekt pracy może zniechęcać do rozpoczęcia, zwłaszcza jeśli brakuje Ci motywacji. Łatwiej jest zacząć od autorefleksji. “Przypomnij sobie, jak wiele już osiągnąłeś jako pierwszy, ponieważ jest to fantastyczny motywator” – podzielił się Gratias. Ale jak? Zacznij oszczędzać (nawet drukować! te e-maile, w których twój szef komplementuje Twoją pracę. Dostałeś od kogoś fajnego SMS-a o Tobie? Daruj sobie. Co powiesz na ocenę wyników, która mówi, że jesteś atutem dla zespołu? Albo List miłosny od partnera? Weź te “szczęśliwe pliki” i przechowuj je w miejscu, do którego możesz się regularnie odwoływać. “Twój plik może wyglądać jak wszystko-moje notatki są drukowane na drzwiach szafy i patrzę na to codziennie rano” – powiedział Gratias. Niezły sposób na rozpoczęcie dnia!

 

2. Tworzenie Osi Czasu Postępu, A Nie List Numerycznych

Nie mówimy, że codzienna lista rzeczy do zrobienia nie jest pomocna ani nie wyrzucamy codziennego planera, ponieważ ta Następna Rada może działać w codziennych zadaniach. Tutaj uczymy się, jak zarządzać naszą energią i jak najlepiej wykorzystać kamienie milowe. “Chodzi o wypełnienie luki między tym, gdzie jesteś, a tym, gdzie chcesz być, kiedy pracujesz najlepiej” – powiedział Gratias. Dowiedzmy się, jak to zrobić:

  • Zacznij od mapowania, jak długo zajmie ten cel lub projekt. Spójrz na kalendarz, a następnie wpisz daty rozpoczęcia i zakończenia.
  • Określ małe kamienie milowe, które musisz wypełnić po drodze. Myśl taktycznie: jeśli twoim celem jest znalezienie nowej pracy do grudnia 2022 r., pierwszym krokiem może być aktualizacja CV do końca czerwca 2022 r. Następna na początku lipca może być recenzja CV. Jeśli masz wiele projektów roboczych, określ, kiedy możesz nad nimi pracować, zamiast po prostu zapisywać, że musisz je wykonać.
  • Teraz, co najważniejsze, kiedy wybierasz te daty zadań, zastanów się nad swoją energią: jakie godziny i dni są bardziej prawdopodobne, aby to zrobić? Jeśli jesteś lepszy w pisaniu rano, Zablokuj ten czas, aby uzyskać pisemną korespondencję lub pisanie zadań. Jeśli pracujesz nad projektem z pasją, czy możesz poświęcić 30 minut w każdy wtorek wieczorem po pracy? Co najważniejsze, nie planuj, aby zrobić coś w piątek po południu, jeśli większość piątku popołudniami jesteś wymeldowany lub zmęczony. Rozważmy święta, urodziny itp. Zadaj sobie pytanie, Kiedy można realistycznie dostać coś zakończone przez.

“Unikaj porażki. Zaplanuj zadania, gdy masz najwięcej energii, a nie w chwilach o niskiej energii ” – powiedział Gratias. Dodała ważne przypomnienie: “chcesz dla siebie tego, co najlepsze, i podziękujesz sobie za proaktywność.”

 

Źródło: Social Squares

 

3. Użyj systemu Buddy

Kolego, kolego, przyjacielu-nazywaj ich jak chcesz, ale nadszedł czas, aby wybrać kogoś, kto pociągnie cię do odpowiedzialności za realizację twoich celów. Dlaczego? Jesteśmy bardziej skłonni do sukcesu, jeśli zobowiązaliśmy się do kogoś innego, ale” kto ” jest kluczem. Gratias podzieliła się idealną kombinacją, a badania udowadniają jej teorię:

“Pragniemy połączenia, więc uwielbiam polecać system buddy. Ale wybierz kogoś, kto ma inne umiejętności niż ty-kogoś, kto może rzucić Ci wyzwanie. Najlepszą kombinacją jest ktoś, komu ufasz, podziwiasz i nie jest bardzo podobny pod względem osobowości ani umiejętności.”Pozwala to zobaczyć wiele perspektyw i uzyskać wgląd w to, jak inni zarządzają swoim czasem.

Możesz też odwzajemnić prośbę. Najprawdopodobniej ta osoba ma również cel, do którego dąży. Ustaw czas, w którym możesz sprawdzić swoje postępy. Im więcej się zameldujesz, tym więcej razy musisz powiedzieć “robię to” lub “nie jestem” i odpowiednio śledzić swoje postępy.

 

4. Efektywnie Korzystaj Z Narzędzi Do Zarządzania Zadaniami

Łatwo jest kupić najsłodszy planer lub kalendarz tygodniowy, ale nie zapominaj: naszą misją jest długotrwała produktywność. Dlatego Gratias zasugerował cyfrową aplikację do zarządzania zadaniami. “Chcesz być w stanie używać go gdziekolwiek jesteś, więc może być trudne, jeśli jest na Post-it.”

Teraz zastanawiasz się, jakich narzędzi powinienem użyć? “Użyj tego, co masz, a przynajmniej zacznij od darmowych wersji” – powiedział Gratias. Lubi zadania Outlooka i Trello, ale nie ma znaczenia, którego z nich używasz – tak długo, jak śledzisz swoje postępy i tworzysz kamienie milowe zamiast długich list. Jeśli szukasz więcej opcji, sugerujemy Evernote.

 

5. Nie pracuj nad rozwiązywaniem problemów, których nie masz

Wiemy już, że porównywanie się z kontami w mediach społecznościowych może na nas negatywnie wpłynąć. Więc jeśli chodzi o porównywanie tego, co powinieneś robić lub jak to zrobić, ważne jest, aby zadać sobie pytanie: “czy naprawdę muszę się zmienić?”Produktywność to wiedza, czego nie robić” – powiedział Gratais. “Jeśli nie potrzebujesz porannego koktajlu, nie musisz go robić … jeśli śpisz tylko w 80% czasu, to w porządku!”Nie musisz dodawać rzeczy do talerza (dosłownie i w przenośni) tylko dlatego, że ktoś inny jest na TikTok. Obserwujący “tę dziewczynę”, patrzę na was. Zacznij od małych, bądź realistyczny i nie zapomnij wykorzystać swojego życia jako głównego punktu widzenia.

Tutaj, ponownie, ważne jest, aby podążać za wzorcami energii i zaprojektować system, który ma sens dla Twojego stylu życia. Na dłuższą metę stawiasz się na sukces, a to warto świętować.

 

I Praca dla siebie – to są hacki produktywności, które faktycznie pomagają mi wykonać pracę