5 nawyków najszczęśliwszych kobiet jakie znam

Jeśli chodzi o szukanie szczęścia, wpadamy w pułapkę, że kupno kolejnego dużego przedmiotu, wyjazd na wakacje, czy awans będą tym, co w końcu da nam satysfakcję, której szukamy w życiu. Chociaż dzisiejsza reklama jest mocnym argumentem dla przedmiotów materialnych, szczęście nie jest rzeczą namacalną, ale wyborem, którego dokonujemy każdego dnia. Najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, zawsze wybierają ludzi, rzeczy i sytuacje, dzięki którym czują się jak najlepiej. Jeśli szukałeś szczęścia w życiu, związkach, pieniądzach-nazwij to-spróbuj zaadaptować niektóre z przyszłych nawyków i obserwuj, jak szybko twoje życie się rozjaśnia. 

 

1. Mówią “nie” rzeczom, których nie chcą robić bez poczucia winy

Wszyscy przez to przechodziliśmy: twoi przyjaciele planują zrobić coś, co brzmi bardziej jak obowiązek niż dobra zabawa, ale poczucie winy związane z mówieniem “nie” jest gorsze niż rzeczywiste uczestnictwo. Jeśli robisz rzeczy, których nie chcesz robić tylko dlatego, że nie czujesz się komfortowo mówiąc “nie” lub doświadczasz poważnej FOMO, gdy twoi przyjaciele robią coś bez ciebie, nadszedł czas, aby przyjąć nowy sposób myślenia. Najszczęśliwsze kobiety ustalają priorytety, pomijając wszelkie wydarzenia, wycieczki lub sytuacje, których nie chcą być częścią, i robią to bez poczucia winy. Nie martwią się o to, czy inni spędzają czas i bawią się bez nich, ponieważ nie przypisują swojej wartości swojej obecności społecznej. Jeśli ciągle robisz rzeczy, których nie chcesz robić, zacznij ćwiczyć sztukę ” dzięki, ale dogonię cię później!”i zobaczyć, jak bardzo jesteś szczęśliwszy.

 

 

2. Dbają o siebie i priorytetowo traktują swoje zdrowie

Podczas gdy nie każdy jest szczur siłowni, biegacz, lub koneser zdrowej żywności, pobyt aktywny i zdrowy styl życia są czynniki naszego ogólnego szczęścia. Najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, pozostają wypoczęte, odżywione, zdrowe i nawodnione, ponieważ te rzeczy odgrywają ważną rolę w nastroju. Poruszanie się, jedzenie zdrowego i pożywnego jedzenia, nadążanie za zdrowiem psychicznym i picie dużej ilości wody to wszystkie rzeczy, które przyczyniają się do naszego ogólnego samopoczucia i szczęścia, ale często są odsuwane na bok, gdy spędzamy zbyt dużo czasu na siedzący tryb życia, pijemy zbyt dużo alkoholu, jemy niezdrowe jedzenie i odkładamy wizyty lekarzy. Dzięki priorytetyzacji zdrowia i dobrego samopoczucia możesz czuć się dobrze wewnątrz i na zewnątrz.

 

3. Nie biorą rzeczy do siebie

Najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, rzadko biorą coś zbyt osobiście. Jeśli często martwisz się o to, czy ktoś jest na ciebie zły, czy za dużo myślisz o czymś, co zrobiłeś lub powiedziałeś, nadszedł czas, aby wyjąć stronę z podręcznika szczęścia i zacząć odbierać rzeczy o wiele mniej osobiście. Kiedy ktoś daje im postawę, najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, zwracają uwagę na osobę, która ma zły dzień, nie z powodu czegoś, co zrobiła lub powiedziała, aby ją zdenerwować. Jeśli ich przyjaciele nie odpowiadają na ich telefony, zakładają, że to dlatego, że ich przyjaciel jest zajęty, a nie dlatego, że są na nich źli. Przyjmując ten sposób myślenia “niewinny dopóki nie udowodni się winy”, najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, oszczędzają sobie wiele niepotrzebnych bólów serca i zranionych uczuć. Jeśli masz tendencję do brania rzeczy osobiście, spróbuj przypomnieć sobie, że zachowanie innych ludzi jest zwykle przypisywane sobie, a nie tobie. Będziesz szczęśliwszy w mgnieniu oka.

 

 

4. Rozwiązują swoje problemy z głową

Uniewygodne rozmowy, trudne dni i trudne sytuacje mogą wydawać się łatwiejsze do uniknięcia niż radzenie sobie z nimi, ale najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, nie unikają stawiania czoła swoim problemom. Niezależnie od tego, czy dzielisz się uczuciami ze swoim partnerem, czy skreślasz ważny element z listy rzeczy do zrobienia, naprawdę szczęśliwe kobiety podbijają rzeczy, które w przeciwnym razie ważą ich umysły. Uciekanie przed problemami niczego nie rozwiązuje; szczęście jest wynikiem naprawdę spokojnego umysłu. Rozwiązując problemy z głową, poświęcisz mniej czasu na ich rozwiązywanie, a więcej na cieszenie się życiem. 

 

5. Nie konkurują z nikim poza sobą

Co najważniejsze, najszczęśliwsze kobiety nie porównują się do innych i nie konkurują z nikim poza sobą. Dzięki ciągłemu korzystaniu z mediów społecznościowych, nierealistycznym standardom piękna i ciągłej presji, aby robić więcej, nic dziwnego, że padamy ofiarą gry porównawczej. Jednak najszczęśliwsze kobiety, jakie znam, starają się być lepsze niż wczoraj. Zamiast konkurować z kobietami wokół nich, wykorzystują swoje sukcesy jako inspirację i świętują je bez zazdrości. Jeśli czujesz się mniej niż coś, z czym zmagasz się, spróbuj przeformułować swój sposób myślenia i zobacz, jak dużo więcej szczęścia znajdziesz w swoim życiu. 

 

5 codziennych niezbywalnych kobiet, które zawsze są pewne siebie