5 Korzyści z orgazmu wszyscy potrzebujemy RN, według ekspertów

Więc wiesz, że orgazm jest świetny-Nie, błogie. Bez względu na to, jaki rodzaj orgazmu wolisz (istnieje wiele, FYI), nie ma wątpliwości, że czują się dobrze i mają mnóstwo korzyści, a wszyscy jesteśmy uprawnieni do osiągnięcia orgazmu za każdym razem, gdy angażujemy się w czynności seksualne (jeśli walczysz z orgazmem, kliknij tutaj). Podczas gdy ja LOLed na Sally Albright Orgazm-at-the-diner performance tak samo jak każda inna fanka Nory Ephron, kobiety powinny mieć real Orgazmy, w jakikolwiek sposób wygląda i czuje się jak dla nich.

Udawanie orgazmu, aby coś powiedzieć, jest zdecydowanie czymś, za czym mogę się kryć, ale udawanie orgazmu w sypialni? Nie, Nie i nie. Chociaż przyjemność jest wystarczającym powodem sama w sobie, poprosiłem ekspertów o podzielenie się korzyściami zdrowotnymi płynącymi z orgazmów, aby dać ci, drogi czytelniku, jeszcze więcej powodów, dla których powinieneś mieć regularne Orgazmy. Spoiler alert: Orgazmowanie jest dobre dla Twojego umysłu oraz ciało. Jakbyś potrzebował innego powodu, aby sięgnąć po Wibrator, oto tylko niektóre z korzyści zdrowotnych, które mogą pochodzić z dużym”o” 

 

1. Poprawiony nastrój

Czujesz się znudzony, trochę przygnębiony lub zestresowany? Mam dla Ciebie rozwiązanie. “Orgazm wpływa na nastrój z powodu uwalniania kilku hormonów”, wyjaśniła Marla Renee Stewart, ma, seksuolog i ekspert ds. “Uwalniana jest dopamina (szczęśliwy hormon), a także epinefryna, która pomaga się zrelaksować, i oksytocyna, która pomaga w wiązaniu i dobrym samopoczuciu emocjonalnym.”Tak więc orgazm może nie tylko pomóc poprawić nastrój, ponieważ czuje się dobrze, ale także dlatego, że fizycznie uwalnia hormony poprawiające nastrój, które pomagają czuć się szczęśliwszym lub bardziej zrelaksowanym. 

“Orgazm może zwiększyć nastrój poprzez zwiększenie uwalniania endorfin i oksytocyny, które stymulują centra przyjemności w mózgu, aby złagodzić stres, podnieść nastrój i zwiększyć pewność siebie”, zgodził Dr Farah Naz, MD, lekarz i pisarz Medyczny. “Mózg uwalnia również serotoninę, która jest znana z promowania nastroju i relaksu.”Podczas gdy orgazm może pomóc Ci poczuć się mniej zestresowany (czyli najlepszy powód, aby zostać do późna przed ogromną prezentacją pracy), regularne Orgazmy w czasie mogą pomóc w konsekwentnie podwyższonym nastroju. 

 

2. Lepszy sen

Bezsenni, radujcie się! Kiana Reeves, somatyczna edukatorka seksualna, praktykująca pielęgnację miednicy, certyfikowana doula i dyrektor ds. marki Foria, przysięgła, że jedną z najlepszych możliwych korzyści orgazmu jest potencjał lepszego snu, ale nie jest jedyna. Cóż + dobry nazywa Orgazm “najlepszym, najłatwiejszym i najszybszym snem”, podczas gdy National Sleep Foundation zgadza się, że seks faktycznie ułatwia zasypianie. Te poprawiające nastrój, łagodzące stres hormony uwalniane podczas orgazmu pracują w godzinach nadliczbowych, aby pomóc Ci zrelaksować się, a seks również zwiększa poziom estrogenu, co zwiększa etap REM, aby dać ci głębszy sen (według National Sleep Foundation). Następnym razem, gdy włączysz Netflix przed snem lub przewijasz TikTok, gdy nie możesz spać, wiesz, co robić. 

 

 

3. Ulga w bólu

Podczas gdy ból jest subiektywny i szeroko różni się, wielu ekspertów, z którymi rozmawiałem, przysięgało Orgazmy, aby pomóc uzyskać ulgę od okazjonalnego lekkiego bólu głowy, bólu mięśni lub skurczów miesiączkowych. “Orgazmy mają wiele korzyści zwiększających życie, takich jak pomoc w łagodzeniu wszystkiego, od skurczów miesiączkowych po bóle głowy”, powiedziała Sarah Rose Bright, wiodący Seks, przyjemność i trener intymności. “Orgazmy pomagają rozluźnić mięśnie, łagodząc napięcie” – zgodził się Stewart. Jaki jest związek między bólem w ciele a orgazmem?

Wiele z nich ma do czynienia z uwolnieniem napięcia w całym organizmie, jak również wyżej wymienione uwalnianie hormonów. Hormony, takie jak endorfiny, pomagają poprawić nastrój, ale są również związane z łagodzeniem bólu. “Uwalnianie endorfin podczas orgazmu może zapewnić nam szybką ulgę w bólu”, wyjaśnia Tatyana Dyachenko, mgr inż. Jeśli odczuwasz poważny ból, oczywiście zadzwoń do lekarza zamiast próbować orgazmu, ale jeśli jesteś już w nastroju i doświadczasz sporadycznego napięcia w ciele? Orgazm może pomóc z ulgą. 

 

4. Poprawa zdrowia serca

To pytanie słyszane na całym świecie: czy seks liczy się jako ćwiczenie? Podczas leżenia w łóżku z wibratorem i forsownych pozycji z partnerem działa ciało na bardzo różne sposoby (choć oba mogą być równie ważne i przyjemne!), okazuje się, że sam orgazm (niezależnie od tego, jak to się dzieje)może mieć podobne korzyści zdrowotne do ćwiczeń. Kelly Ashlen, pedagog seksualny, adwokat i założyciel Sexsi Toys, wyjaśniła, że orgazmy (i ogólnie regularny seks) mogą poprawić funkcje sercowo-naczyniowe. Aktywność seksualna często liczy się jako ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności (AKA umiarkowane cardio), a wiele badań wykazało, że seks może obniżyć ciśnienie krwi. Idź się ubrać-tak zalecił lekarz. 

 

 

5. Zwiększona trwałość

Długowieczność to słowo, które często opisuje czas trwania życia, ale także opisuje jakość życia lub życie w sposób zdrowy i pełny tak długo, jak to możliwe. Innymi słowy, nie chodzi tylko o to, kiedy umieramy, ale także o to, jak długo jesteśmy living lub ciesząc się życiem w pełni bez problemów zdrowotnych lub starzenia się powikłań nadmiernie wpływających na jakość naszego życia. Badania pokazują, że orgazmy poprawiają ogólny stan zdrowia, aby nieuchronnie zwiększyć długowieczność. “Naukowcy odkryli, że ryzyko śmiertelności było o 50 procent niższe w grupie o wysokiej częstotliwości orgazmu”, wyjaśnia Bright, powołując się na to badanie. “Konsekwentne Orgazmy mogą pomóc ci żyć dłużej.”Inne badanie, które zostało przeprowadzone w 1941 roku (znacznie wyprzedzając swoje czasy, Jeśli pytasz mnie) odkryło, że kobiety, które zgłaszały częstotliwość orgazmu podczas stosunku, miały tendencję do życia dłużej niż te, które zgłaszały, że są mniej spełnione seksualnie.

Jeśli chodzi o zdrowie, regularne Orgazmy są w zasadzie tam z jedzeniem warzyw i częste ćwiczenia. Dlaczego przyjemność seksualna ma taki wpływ na ogólny stan zdrowia? “Kiedy dochodzi do orgazmu, mięśnie ciała stają się napięte, tętno wzrasta, a oddech przyspiesza, aby zapewnić odpowiedni przepływ krwi do wszystkich części ciała, aby ożywić młodość i zwiększyć ogólny stan zdrowia”, wyjaśnia dr Naz. Nawet jeśli tylko feel to w jednym obszarze, o Orgazm wpływa na całe ciało. Innymi słowy, masturbacja nie jest skandaliczna, a orgazm nie jest czymś, co można sfałszować, aby zwiększyć ego partnera-przyjemność jest kluczową częścią dobrze zaokrąglonej rutyny odnowy biologicznej, która zapewni Ci zdrowie przez całe życie. 

 

10 sposobów na Orgazm, o których nie pomyślałeś

według terapeutów seksualnych