5 fryzur dla kwadratowych kształtów twarzy, według fryzur gwiazd

Czy ktoś miał mnie kiedyś nauczyć kształtu twarzy i powiedzieć, co mam z tym robić, jeśli chodzi o fryzurę? Ponieważ powiem ci, że albo przespałem tę lekcję (co jest prawdopodobne), albo w ogóle się nie wydarzyło. Jeśli kiwasz głową i myślisz: “ta sama dziewczyna, ta sama” i szukasz najlepszych fryzur dla kwadratowych twarzy, podjąłem się ciężkiej pracy i skontaktowałem się z kilkoma stylistami w celu uzyskania opinii ekspertów i porad dla wszystkich dziewczyn o kwadratowej twarzy (i okrągłej twarzy).

Zapomnij o przewijaniu Internetu, porównywaniu kształtu twarzy do czyjegoś i próbowaniu wyboru fryzury, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o fryzurach na kwadratowe twarze od najlepszych z najlepszych (AKA stylistów gwiazd), abyś wiedział, o co poprosić następnym razem, gdy twój tyłek znajdzie się na fotelu w salonie.

 

1. Długie Bobki

Źródło: Getty

“Długie Boby są świetne na kwadratowej twarzy, szczególnie gdy są miękkie i warstwowe” -powiedział Andrew Fitzsimons, stylista gwiazd dla takich gwiazd jak Bella Hadid, Madonna, Mariah Carey, Kim Kardashian, Kylie Jenner i Megan Fox—aby wymienić tylko kilka ikon. Dodał, że ten styl wspaniale podkreśla cechy kwadratowej twarzy.

Jeśli zdecydujesz się poprosić stylistę o Boba, upewnij się, że chcesz, aby był to długi bob. Według Annagjid ” Kee ” Taylor, stylistki fryzur, która stylizowała takie gwiazdy jak KeKe Palmer, Erica Campbell i Tika Sumpter, będzie wyglądać zbyt pudełkowo.

 

2. Long Shag Cuts

Źródło: Getty

Zainteresowany dłuższym cięciem z pewnym ruchem? Długa fryzura będzie Ci najbardziej odpowiadać. Jest to jedna z najlepszych fryzur dla kwadratowych twarzy, zwłaszcza gdy dodaje się teksturę, według Giny Rivery, stylisty gwiazd i założyciela Phenix Salon Suites. Wyjaśniła, że ” nieco dłuższe włosy mają tendencję do wydłużania twarzy, a Tekstura i warstwy nadają miękkości rysom.”

 

3. Grzywka Boczna

Źródło: Getty

Rivera i Fitzsimons zgodzili się, że grzywka z boku jest najlepszą opcją dla osób o kwadratowych twarzach. Ze względu na długość i linię huku, podkreślą Twoje najbardziej pochlebne cechy, skracając długość czoła i zmiękczając kąty. Najlepsza część? Grzywka boczna jest łatwa w utrzymaniu (którą kochamy) i nie jest niezręczna, gdy zaczynają rosnąć.

 

4. Curly Pixie Cut

Źródło: Getty

Ok, dziewczyny z kręconymi włosami, słuchajcie! Rivera poleciła curly pixie jako świetny sposób na dodanie objętości w koronie głowy. Ten styl jest nie tylko odważny i hardkorowy, ale także miękki i kobiecy, ale także równoważy Twoje rysy i tworzy długość twarzy. Uwielbiamy kręcone pixie cut, gdy jest warstwowe, ponieważ naturalna faktura pasm tworzy efekt potargany i dodaje figlarności wyglądowi.

 

5. Długi Warstwowy Krój

Źródło: Getty

Długie warstwy są ulubionym fanem dla większości kształtów twarzy, ale są szczególnie świetne na tych o kwadratowych kształtach twarzy. Kee zauważyła, że dzieje się tak dlatego, że długie warstwy “pomagają zmiękczyć kwadratową, kanciastą twarz i zapewniają większy wymiar”, ale jedną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku warstw, jest to, że musisz nadążyć za nimi. Bez względu na długość włosów, Fitzsimons zachęcał do zaplanowanych fryzur, aby “zachować kształt i pomóc utrzymać wygląd zrównoważony, aby dopasować się do kształtu twarzy.”

 

8 modnych letnich fryzur, które będziesz chciał skopiować natychmiast