28 podcastów, których nie będziesz w stanie przestać słuchać

W zeszłym roku, dwóch przyjaciół i ja wyruszyliśmy na wycieczkę do Panama City Beach na Florydzie-i to było długie wycieczka (14 godzin!). Ale była jedna rzecz, która uratowała nasze zdrowie psychiczne tego dnia: podcasty. Oglądaliśmy odcinki podcastów aż na Florydę, zachwycając się opowieściami i rozmowami, które słyszeliśmy. Od tego czasu podcasty są moją ulubioną rozrywką nie tylko podczas długich przejażdżek—ale przez cały czas-i nie bez powodu.

Podcasty mogą być zarówno pouczające, edukacyjne, rozrywkowe, jak i przerażające, ale jest ich tak wiele, że wybór idealnego może być jak znalezienie igły w stogu siana. Zamiast znaleźć podcast metodą prób i błędów, zrobiliśmy badania dla Ciebie. Oto najlepsze podcasty do binge teraz:

 

Sezony: 4 

To jest podcast, który wciągnął mnie i moich przyjaciół w tę podróż na Florydę, i TBH, czynnik spookiness naprawdę nie pozwalał mi zasnąć podczas jazdy po zachodzie słońca. Jeśli jesteś w prawdziwej zbrodni lub chcesz historię, która będzie cię trzymać na palcach, to jest podcast dla ciebie. W pierwszym sezonie reporterka Amber Hunt i fotografka Amanda Rossman, obie z Cincinnati Enquirer, opisują historię nierozwiązanego morderstwa Elizabeth Andes, studentki Uniwersytetu Miami w Ohio z 1978 roku. Ta ośmioczęściowa seria true-crime ma tak wiele zwrotów akcji i nawet osiągnęła #1 na wykresie Apple Podcast. Po znalezieniu ciała Andes, sprawa została otwarta i zamknięta w ciągu kilku godzin, a jej chłopak, Robert Young, został oskarżony o jej morderstwo. Ale według Hunta i Rossmana, szczegóły sprawy nie pasowały i trzeba było przeprowadzić dalsze śledztwo. Chłopak Elizabeth naprawdę ją zabił, czy jej morderca wciąż jest na wolności? Musisz posłuchać, żeby się dowiedzieć.

 

Odcinki: 100+

Alie Ward, pisarka i korespondentka naukowa, przeprowadza wywiady z profesjonalistami (“- ologistami”) we wszystkich dziedzinach na temat tego, co robią. Jest to jednakowe części humorystyczne, zabawne i pouczające. Tematy jej podcastu obejmują gastroegiptologię (pieczenie chleba), kosmologię (wszechświat) i jedną z moich ulubionych kynologii (psy). Jeśli szukasz czegoś edukacyjnego i zabawnego do słuchania, Alie Ward jest twoją dziewczyną-dzięki tym wszystkim tematom nigdy się nie nudzisz.

 

To Dateline Podcast NBC bada kolejną zagadkę, która sprawi, że godziny będą mijać, gdy usiądziesz na krawędzi siedzenia, swędząc, aby dowiedzieć się następnego szczegółu. Zaczynamy w 2011 roku, dwa dni po Bożym Narodzeniu, kiedy Russ Faria wraca w nocy do domu, aby znaleźć swoją żonę, Betsy, martwą od wielu ran kłutych. W typowy sposób, to on jest oskarżony o morderstwo, ale przysięgał, że nie był sprawcą tego brutalnego incydentu. Posłuchaj, aby usłyszeć przebieg procesu i szczegóły tej historii rozgrywającej się w Troy w stanie Missouri.

 

Odcinki: 16

Publikujpo rajdzie Charlottesville Unite the Right W 2018 roku dziennikarze Jack Hitt i Chenjerai Kumanyika zagłębiają się w historię Stanów Zjednoczonych, aby porozmawiać o tym, gdzie tak naprawdę rozpoczął się podział w naszym kraju: wojna domowa. Następnie wyjaśniają jego wpływ na dzisiejszą Amerykę. Choć ten jest nieco starszy, kwestie te są nadal bardziej aktualne niż kiedykolwiek, a serial jest niezwykle dobrze wyprodukowany-to jak słuchanie dokumentu. Posłuchaj tego, jeśli chcesz lepiej zrozumieć amerykańską historię.

 

Sezony: 2

W tym serialowym podcastie opowiadanym przez fikcyjną reporterkę amerykańskiego radia publicznego o imieniu Lia Haddock, badamy tajemnicę małego miasteczka w Tennessee, gdzie ponad 300 ludzi w niewytłumaczalny sposób zaginęło 10 lat temu. Chicago Tribune zauważył podobieństwa między tym podcast I hit fikcyjnych seriali jak Twin Peaks oraz Archiwum X ich niesamowita atmosfera i paranormalne esencje naprawdę odzwierciedlają tajniki tej historii. To rozrywka radiowa w najlepszym wydaniu.

 

Odcinki: 100+

Ten podcast jest prowadzony przez dziennikarzy Michael Hobbes i Sarah Marshall. Wnikają głęboko w wydarzenia i ludzi z przeszłości i wyjaśniają, w jaki sposób zostali przedstawieni (i często błędnie przedstawiani) publiczności. Posypane snarkiem w całym, wysoce artykułowana para prowadząca ten podcast jest bardzo zabawna. Zasadniczo biorą pod uwagę sytuacje z historii, takie jak powstanie w Stonewall lub popularna postać, taka jak Yoko Ono, i sprawdzają, dlaczego myślą tak, jak my myśleliśmy, że wszystko się potoczyło might nie bądź całkowicie poprawny. Czy Yoko Ono naprawdę. rozbić Beatlesów? A może była po prostu szkalowana w popkulturze? Musisz posłuchać, żeby się dowiedzieć! 

 

Sezony: 2

Prowadzony przez autora i dziennikarza Neila Straussa, ten serial podcast jest idealny dla tych z was, którzy przebrnęli przez każdy prawdziwy dokument kryminalny na Netflix i szukają czegoś więcej. Kiedy 25-letnia aspirująca aktorka o imieniu Adea zniknęła ze swojego hollywoodzkiego domu bez ostrzeżenia, Strauss-dziennikarka Rolling Stone – została przydzielona do zbadania tajemnicy i odkrycia sekretów przed jej rodziną, które mogłyby doprowadzić do jej nagłego zniknięcia. Przechodząc przez każdy odcinek, będziesz odkrywać wskazówki i odkrywać teorie w czasie rzeczywistym. Przygotuj się na niesamowite zwroty akcji!

 

Sezony: 2
Odcinki: 15

Podcast z dwoma najlepszymi przyjaciółmi rozmawiającymi o seksie, związkach, przyjaźniach i śmierci z pewnością sprawi, że Twoje endorfiny będą przyspieszać, gdy histerycznie się śmiejesz, płaczesz i rozmyślasz, słuchając go. Molly, niedawno zdiagnozowana z rakiem piersi w IV Stadium, otrzymała wiadomości, które wywróciły jej świat do góry nogami. Zamiast tarzać się w użalaniu się nad sobą, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, zaczynając żyć na własnych warunkach. Opuszcza nieszczęśliwe małżeństwo i wyrusza w seksualną podróż wma niezłe przebudzenie. Usłysz jej Dzikie eskapady z jej najlepszą przyjaciółką, Nikki Boyer. Rozmowy te wykraczają daleko poza szczegóły powierzchniowe w jej anegdotach. Pojedziesz na przejażdżkę emocji, które eksplorują koncepcje na warstwach głębi.

 

Odcinki: 100+

Przedsiębiorca, aktorka i aktywistka Minji Chang prowadzi ten podcast, w którym prowadzi niefiltrowane rozmowy ze swoimi przyjaciółmi na temat wszystkiego, co żyje. Jako kobieta i jako POC, ona i jej goście dyskutują na tematy związane z ich karierą, kulturą, rodziną i miłością. Chang nie cenzuruje siebie, naprawdę mówi o swoich umysłach i mówi o sytuacjach i ludziach, na których jej zależy. Jej myśli i rozmowy, często na trudne tematy, otwierają oczy. Wykonuje wspaniałą pracę, wspierając innych i dając głos ludziom, którzy mogą nie być w głównym nurcie społeczeństwa. Spróbuj tego, jeśli chcesz posłuchać szczerych rozmów. 

 

Odcinki: 1500+

W tym podcaście Holly Frey i Tracy Wilson opowiadają historie o dziwnych, niejasnych i interesujących wydarzeniach i ludziach w historii. Posypane humorem, te dwie kobiety podejmują tematy, które mogą być drzemką w tradycyjnej klasie historii i sprawiają, że są zabawne i strawne. Na pewno nie złapiesz mnie drzemającego słuchając tego (w przeciwieństwie do klasy historii w liceum, UPS). Od historii Leviego Straussa do nawiedzonej rezydencji znanej nam przez Disneya, każdy odcinek jest bardzo wciągający.

 

Odcinki: 200+

Kto nie słyszał o Queer Eye w tym momencie? Cóż, fantastyczny Jonathan Van Ness stworzył swój własny podcast, w którym co tydzień bada temat, który jest ciekawy. W każdym odcinku przeprowadza wywiady lub rozmawia z ekspertem na temat czegoś, o czym chce wiedzieć więcej, obejmując sprawy takie jak gospodarka, Holokaust i II wojna światowa, lasy deszczowe Amazonii i Polityka. Dla fanów Van Nessa ten podcast to świetna okazja, aby lepiej go poznać i zobaczyć, co go naprawdę interesuje. Wykonuje wspaniałą pracę, w zasadzie ogłupiając niektóre złożone tematy w strawne i łatwiej zrozumiałe informacje dla tych z nas, którzy tak naprawdę nie wiedzą o nich zbyt wiele. Doskonałym tego przykładem jest jego epizod o ableizmie! 

 

Odcinki: 300+

Szczerze mówiąc, miałem obsesję na punkcie Percy Jackson I Olimpijczycy seria jako dziecko. Jak prawdziwa obsesja. Teraz jako dorosły, byłem bardzo podekscytowany, aby znaleźć podcast o mitologii. Gospodarz Liv Albert opowiada i omawia mitologię grecką i rzymską z perspektywy współczesnej. Kim naprawdę są Tytani? Jak Hades znalazł się w zaświatach? Liv Albert wyjaśnia to wszystko w nowoczesny sposób.

 

Odcinki: 19

Niewielu w tym kraju nie słyszało o WeWork. The założyciele giganta przestrzeni coworkingowej w pełni wierzyli, że jest gotowy na swoją wielką giełdę po wycenie na 47 miliardów dolarów, a jego prezes oczekiwał, że będzie to siła, która zmieni świat. Jednak wydarzenia, które nastąpiły, były odwrotne do oczekiwanych, a WeWork przeszedł od stromego wznoszenia do jeszcze bardziej stromego upadku. Z przyjemnością usłyszysz historię tej firmy-prowadzoną przez pasjonata podcastów biznesowych Davida Browne ‘ a-Zagraj i zabierz cię na szaloną przejażdżkę.

 

Ten podcast poprowadzony przez Rebeccę Jarvis, korespondentkę ABC News, przybliża nam historię niesławnej firmy Medtech, Theranos, oraz jej znanej założycielki i CEO, Elizabeth Holmes. To, co zaczęło się jako ambicja zmiany świata, wkrótce stało się skomplikowaną siecią pasji, pieniędzy, manipulacji i oszustwa, ponieważ Holmes (który został nazwany “następnym Steve ‘ em Jobsem”) zakończył się karnym oskarżeniem o oszustwo (Holmes nie przyznał się do winy.) Podążaj za tym znanym na całym świecie przypadkiem, aby dowiedzieć się, co się dzieje, gdy twój apetyt na Sukces, pieniądze i sławę wymknie się spod kontroli.

 

Odcinki: 400+

Ten popkulturowy podcast jest prowadzony przez vlogera Kid Fury ‘ ego i pisarza Crissle Westa, z których obie identyfikują się jako queer i Black. Pełen dowcipnych żartów Duet omawia popkulturę, bieżące wydarzenia, ich życie, a nawet seksualność na tym podcaście. Jak dokładnie stwierdza opis, ten cotygodniowy podcast to ” rzucanie cieniem i rozlewanie herbaty z lekkomyślnym i humorystycznym nastawieniem.”Ci dwaj nie mielą swoich słów i nie boją się naprawdę mówić o swoich umysłach. Zasadniczo, oni srają, rozmawiają z celem, i warto posłuchać, jeśli potrzebujesz sass i cienia. 

 

Odcinki: 300+

Program z NPR poprowadzą dziennikarze POC Shereen Marisol Meraji i Gene Demby. Przejmująca i zawsze ważna grupa zajmuje się tematami rasowymi, zwracając naszą uwagę na kwestie rasowe i wyjaśniając, jak wpływają one na każdy aspekt społeczeństwa. W każdym odcinku zapraszają gości, którzy prezentują różne perspektywy na różne tematy. Na przykład, sprowadzili profesorów, którzy nauczają o krytycznych badaniach nad białością, zapraszając tych, którzy są zarówno biali, jak i POC, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach. Rzeczy, o których Meraji i Demby mówią w swoim programie, są tak ważne, a ten program jest naprawdę wart poświęcenia czasu na wysłuchanie.

 

Odcinki: 200+

Dla tych z Was, którzy kochają historie romantyczne, pisanie i gwiazdy, ten jest dla Ciebie. Modern Love to podcast z New York Timesa, a wiele odcinków zawiera występy aktorów i aktorek czytających artykuły i fragmenty pisania o miłości i stracie, odkupieniu i związkach na głos. Często poetycki, liryczny, a nawet tragicznie piękny, ten podcast naprawdę wprowadzi cię w odczucia.

 

-19.jpg” alt=”” width=”1080″ height=”1080″ / >

Te 12 odcinków true-crime śledzi sprawę, która rozpoczęła się od pożaru w bogatej dzielnicy Waszyngtonu w 2015 roku. Przejeżdżający przez teren mężczyzna zauważył dym wydobywający się z jednego z domów, co doprowadziło do odkrycia jego lokatorów, ich 10-letniego syna i ciał ich gospodyni w środku. Zostali tragicznie zamordowani po tym, jak byli zakładnikami przez prawie cały dzień w swojej posiadłości. Ten podcast bada więcej incydentu i wydarzeń, które doprowadziły do niego i nurkuje w jaki możliwy motyw może doprowadzić kogoś do popełnienia tego okropnego czynu. 

 

Sezony: 3

Nie wiem jak wy, ale nigdy nie powiem “nie dziękuję” nowemu romowi. Ten podcast fiction przynosi nam romantyczną fabułę. Zaczynamy od historii Claire, dwudziestokilkuletniej Chicagoanki, której życie idzie całkiem gładko, dopóki nie odkryje, że narzeczony ją zdradza—tuż przed ich ślubem. Po tym, jak całkowicie się wykolejono i nie chcąc zmarnować perfekcyjnie udanego miesiąca miodowego, postanawia wyruszyć do Włoch na wcześniej zarezerwowaną wycieczkę dla romantycznych par … solo. Jak można sobie wyobrazić, jest wypełniona wszystkimi wesołością, dziwacznymi postaciami, romansami i szczerymi chwilami, których możesz pragnąć.

 

Odcinki: 100+

Bycie dzieckiem imigrantów może być trudne z wielu powodów, a mówienie o pewnych tematach może być bardzo frustrujące i trudne do poruszania. W tym podcastie gospodarz i producent Juleyka Lantigua-Williams rozmawia z dorosłymi dziećmi rodziców imigrantów i stara się pomóc im komunikować się z rodzinami za pomocą innego profesjonalnego gościa eksperta każdego tygodnia. Według Lantigua-Williams, żaden temat nigdy nie będzie niedostępny lub zbyt tabu. Do tej pory epizody te poruszały takie tematy jak choroba psychiczna, głosowanie i szerzenie dezinformacji. Dla każdego, kto czasami zmaga się z wymyśleniem, jak komunikować się z bliskimi, jest to dobry pomysł.

 

Odcinki: 16

Jeśli program telewizyjny o tej samej nazwie jest na twojej liście obserwowanych od wieków, z przyjemnością dowiesz się, że dostępna jest niesamowita wersja podcastu na kolejną porcję! Ta fascynująca prawdziwa historia rozgrywa się w Los Angeles i zaczyna się od przedstawienia nas Debrze Newell, odnoszącej sukcesy projektantce wnętrz. Poznaje czarującego mężczyznę o imieniu John Meehan, który wydaje się niemal idealny ze swoim uderzającym poczuciem humoru, wyglądem, charyzmą i faktem, że właśnie wrócił z roku pracy z lekarzami Bez Granic. Rodzina Debry szybko ocenia jego postać jako bardzo podejrzaną i przekazuje jej swoje obawy, ale ona już złapała się w jego splątanej sieci. Nie uwierzysz, jak to się potoczy.

 

Odcinki: 8

Ten siedmioczęściowy miniserial podcastu prowadzony przez Briana Reeda rozpoczyna się od przedstawienia nam Johna, mieszkańca małego miasteczka w Alabamie, który absolutnie nienawidzi dzielnicy, którą nazywa domem. Lata napisał e-mail do Reeda z tematem “John B McLemore mieszka w Shittown Alabama”i poprosił go o pomoc w śledztwie i raporcie na temat syna jednej z zamożnych rodzin miasta, który “rzekomo chwalił się, że uszło mu to na sucho”. Po rozpoczęciu śledztwa dochodzi do kolejnych szalonych zdarzeń—mówimy o kolejnych zgonach, paskudnych waśniach, poszukiwaniach skarbów i odkrywaniu tajemnic miasta i jego mieszkańców. 

 

Odcinki: 8

Wyobraź sobie, że obawiasz się, że twój ojciec jest mordercą, a dekady później, dowiadujesz się, że te wątpliwości są prawdziwe. Dokładnie tak stało się z 40-letnią April Balascio. W ciągu 12 odcinków ten podcast opisuje wydarzenia, które miały miejsce po tym, jak April skontaktowała się z detektywem, aby wyrazić swoje obawy dotyczące zbrodni, które mógł popełnić jej ojciec. Z każdym epizodem, wejdziesz głębiej i głębiej w umysły tego człowieka i jego córki, która odkryła, że jej życie wcale nie było takie, jak myślała. 

 

Odcinki: 7

Poprowadzona przez dziennikarkę śledczą i pisarkę NY Times Nikole-Hannah Jones, ta ważna lekcja historii opisuje poprzednie 400 lat Ameryki po tym, jak pierwsi zniewoleni Afrykanie zostali zmuszeni do jej brzegów. Opowiadając prawdziwe historie, które zostały pominięte w klasach i książkach, instytucja znana jako fizyczne, psychiczne i duchowe niewolnictwo (do dnia dzisiejszego) staje się trzęsieniem ziemi historii, która nie może pomóc, ale zostać rozcięta. 

 

Odcinki: 38

Wszyscy kochamy prawdziwą zbrodnię, ale co z “zabawną prawdziwą zbrodnią”? Gospodarzem był jedyny w swoim rodzaju Laci Mosley, który wystąpił w Pokaz Szkicu Czarnej Damy oraz iCarly zrestartuj, ten zabawny podcast jest prawdziwym przypomnieniem, że oszustwa zawsze były i nadal są ogromnym elementem Ameryki. Informując nas na bieżąco o aktualnych oszustach i ich twórcach, zagłębia się również w niektóre z najbardziej znanych chuliganów z przeszłości. 

 

Odcinki: 96

Bim Adewunmi i Nichole Perkins są partnerami w ich gaszeniu za tym, kogo pożądamy, dlaczego ich chcemy i jak ciastko się kruszy. Rozświetlając rozmowy na temat mężczyzn (i każdego z ich problemów) oraz przedstawiając, jak wygląda MIŁOŚĆ W Hollywood, musisz zapinać pasy na to zabawne podejście do poruszania się po romansie w XXI wieku. Wspominaliśmy już o fanfikach?

 

Odcinki: 100+

Prawdziwa rozmowa z prawdziwymi kobietami nigdy nie była bardziej prawdziwa. FriendsLikeUs bada wiele problemów, które istnieją w społeczeństwie amerykańskim przez pryzmat Kobiet koloru. Gospodarka, wiedza finansowa i skutki pandemii to główne tematy, ale istnieje niesamowita równowaga popkultury, randek i ogólnego ludzkiego celu. 

 

Odcinki: 200+

Przygotuj się na zdobycie kilku klejnotów w tym podcaście omawiającym potężne prawdy o tym, z czym stykamy się każdego dnia. Przez chwile smutku do ekstremalnych wzlotów, poczujesz się jak rozmawiasz z przyjacielem. Przełamując skutki uboczne wszystkiego, od polityki po relacje ze sztuką i zdrowie psychiczne, Amanda Seales jest jedynym komikiem i prawdomówcą, którego będziesz chciał słuchać, obiecujemy.

 

23 Road Trip Essentials, których potrzebujesz na następny wypad