20 Hacków Produktywności, Aby Ułatwić Ci Dzień

Wszyscy szukamy tego złotego samorodka mądrości, który sprawi, że nasze dni będą przebiegać bez wysiłku i gładko. Między poruszaniem się przez wszystkie nasze różne role w życiu pracy i jako córki, matki, przyjaciele, partnerzy—i tylko nasz własny indywidualny wkład-zawsze jest długa lista rzeczy do zrobienia. Podczas gdy prawda jest taka, że nie ma jednej ścieżki do bycia produktywnym, istnieje wiele hacków produktywności, które możemy wbudować w nasze życie, aby przyspieszyć naszą podróż.

 

1. Korzystaj Z Dojazdów Produktywnie

Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do biura, czy wybierasz się do ulubionej kawiarni na cały dzień, istnieją sposoby, aby w pełni wykorzystać czas spędzony między domem a pracą. Jak ten czas może pracować dla ciebie? Czy to szybki telefon, żeby sprawdzić, co u rodzica? Albo 5 minut słuchania nowego podcastu i głębokiego oddychania? Nawet jeśli ten czas jest krótki, użycie go celowo jest satysfakcjonującym sposobem na rozpoczęcie i zakończenie dnia.

Mark & Graham

Sprzęgło Tech Commute

Zachowaj porządek w laptopie i niezbędnych rzeczach technicznych dzięki tej funkcjonalnej (i bardzo stylowej) walizce.

 

2. Wyczyść Swój E-Mail

Tak, Wyczyść to. Do końca! Pozbądź się częściowo wykonanych odpowiedzi, projektów, które nigdzie nie pójdą, i powiadomień o sprzedaży, których nie zdarzyło ci się robić zakupów. Nawet zaledwie 30 dedykowanych minut w piątek rano wypełniania, anulowania subskrypcji i uzyskiwania odpowiedzi z talerza zarówno w osobistych, jak i służbowych wiadomościach e-mail sprawi, że poczujesz się odświeżony w weekend.

 

3. Ustalaj Priorytety Swoich Zadań

Ustalanie priorytetów brzmi łatwo, ale nie zawsze jest to proste. Aby naprawdę ustalić priorytety, nie należy po prostu tworzyć listy zadań, które należy wykonać i sprawdzać “największe”, “najtrudniejsze”, a nawet “najłatwiejsze.”Zamiast tego pomyśl o swoim dniu jako o zestawie elementów, które muszą pasować do siebie. Gdzie jest związek przyczynowy? Co należy zrobić najpierw, aby reszta dnia lub tygodnia poruszała się lepiej? Korzystanie z tej bardziej połączonej metody ustalania priorytetów pomaga nam również przezwyciężyć pewien opór, jaki mamy wokół trudnych zadań.

Target / Teg X Day Designer

Notesy Nieaktualne

Ten zestaw trzech podkładek na Biurko ma wszystko: godzinny podział na dzisiejsze rozgrywki, sekcję “top three” Dla zadań o najwyższym priorytecie, miejsce na poradzenie sobie z tą nieznośną listą zadań do zrobienia, mnóstwo miejsca na notatki + twój kolejny wielki pomysł i wiele więcej.

 

4. Użyj metody Pomodoro

Ten mały pomidorowy timer i jego metoda “work then break” jest ulubionym fanem nie bez powodu! Udowodniono, że nasz mózg czuje się bardziej odświeżony i skoncentrowany, gdy możemy pracować w wybuchach. Ustaw timer, wybierz mini projekt lub zadanie, a następnie bezwstydnie daj sobie wbudowane przerwy, aby naładować i wrócić silny.

 

5. Zignoruj swój e-mail rano

Jeśli ten czuje się nieswojo, spróbuj go śmiało przez zaledwie tydzień i zobacz, co robi dla twojej produktywności. To naturalna skłonność do odpowiadania i skakania na zadania, gdy widzimy wiadomość e-mail. Rozpoczęcie dnia nurkowanie prosto w stosy e-maili, które masz, oznacza, że Twoja skrzynka odbiorcza staje się listą priorytetów—kontroluje cię, a nie na odwrót. Rozważ zablokowanie godziny, aby sprawdzić wiadomości e-mail nieco później rano i zamiast tego zacznij dzień od swoich priorytetów.

 

Źródło: Boris Jovanovic / Stocksy

 

6. Poznaj Swoje Strefy Pracy

Dopasowanie rodzaju pracy, która musi być wykonana w miejscu, w którym to robisz, jest ogromnym włamaniem do wydajności. Czy robisz najlepszy numer chrupania przy biurku lub stole kuchennym? A może twoje najlepsze kreatywne pomysły przychodzą do ciebie, gdy jesteś na spacerze i pozwalają zresetować umysł. Tak czy inaczej, wiedza o tym, kiedy i gdzie jesteś najlepiej dla wszystkich swoich różnych zadań może być prawdziwym wzrostem produktywności i pomóc w równowadze między pracą a życiem prywatnym.

 

7. Strategicznie wykorzystaj swoją wiadomość “OOO”

Kto powiedział, że Twój autoresponder jest tylko na wakacje? Bądź kreatywny dzięki temu autoresponderowi i używaj go do projektów docelowych. “Jestem teraz na specjalnym projekcie i moje poranki w tym tygodniu (9-12 rano) będą poświęcone temu wysiłkowi. Skontaktuj się ze mną poza tymi godzinami, aby uzyskać jak najszybszą odpowiedź.”Przesuwaj granice, ustalając własne.

 

8. Scope Your Day The Night Before

Planowanie dnia różni się od planowania. Kiedy planujesz dzień, psychicznie przygotowujesz się na różne fale energii i wysiłku, których będziesz potrzebować w ciągu dnia. Czy możesz przesunąć ważny telefon na poranek, kiedy czujesz się świeższy? Czy powinieneś sprawdzić, czy przyjaciel może pomóc w odebraniu po szkole, jeśli spotkanie się skończy? Jest w stanie zrobić tę ocenę noc przed pełnym harmonogramem daje więcej opcji do zarządzania i zmienić dzień.

 

9. Zmniejsz Małe Zakłócenia

Każdy mały ping, buzz i mrugnięcie zabiera nas od naszego pełnego skupienia umysłowego. Dostroić się do tego, co uderza wykopać Cię ze swojej strefy każdego dnia. Czy to migająca wiadomość? Ustaw kilka godzin nie przeszkadzać. Czy szum podłogi biurowej łapie cię za ucho? Słuchawki, proszę! Może nawet okaże się, że przyciemniony pokój (i niektóre niebieskie jasne okulary!) pomoc w realizacji kluczowego projektu lub zadania, bez innych zakłóceń wizualnych.

Amazonka

Niebieskie Jasne Okulary

Ulubione przez redaktorów, te niebieskie okulary blokujące światło są eleganckie i pomogą utrzymać bóle głowy i zmęczenie oczu.

 

10. Skonfiguruj bloker mediów społecznościowych

Istnieje wiele przydatnych aplikacji i witryn, które pomagają nam kontrolować konsumpcję mediów społecznościowych. Prawie ważniejsze niż pomaganie corral jego wykorzystanie jest dowiedzieć się, kiedy i dlaczego zwracasz się do niego w ciągu dnia. Czy odnajdujesz się w sięganiu po “zwój”, gdy trafiłeś w trudną część zadania? Kiedy brakuje Ci motywacji? Albo gdy jesteś wypalony i potrzebujesz przerwy? Zrozumienie “dlaczego” będzie jeszcze bardziej pomocne w przeorientowaniu się w tryb produktywny.

 

Źródło: Social Squares

 

11. Zarezerwuj czas na samodzielną opiekę

Podczas gdy codzienny masaż byłby tylko dbałością o siebie, którą wielu z nas pokochałoby, istnieje wiele innych mini sposobów, aby dopasować to do dnia. To może wyglądać jak traktowanie się na cały rytuał herbaty w pokoju socjalnym, kompletny z fantazyjnym czajnikiem, który trzymasz w biurze, lub pełnym spacerem po bloku, wykonując chodzącą medytację. Chodzi o to, aby zidentyfikować nowe hobby lub rzecz dla Ciebie, która daje maksymalne dobre uczucia dla najwyższej wartości kosztów i wysiłku, aby pomóc ci utrzymać go.

 

12. Znajdź sposoby na skonfigurowanie “układania nawyków”

Habit stacking stał się popularny dzięki książce Atomowe Nawyki, co pomaga łączyć nowe rzeczy, które chcesz osiągnąć z istniejącymi nawykami, aby zwiększyć szanse na ich zrobienie. Zaczniesz widzieć swoje nowe cele nawyku w zupełnie nowy sposób, gdy pomyślisz o małych sposobach łączenia ich ze sobą, aby być bardziej produktywnym.

 

Amazonka

Mini Maszyna Eliptyczna

Dzięki ośmiu różnym poziomom oporu, ta mini eliptyczna maszyna pod biurkiem pomoże ci uzyskać trochę ruchu w dniach, gdy jesteś zbyt zajęty, aby opuścić biurko.

 

13. Poznaj Swoje Osobiste Wyzwalacze Przepustowości

Wszyscy wiemy, jak wygląda nasze osobiste “bieganie na pustym”. Hack jest wiedzieć, jak go rozpoznać, zanim całkowicie zakrada się na Ciebie. Zacząłeś jeszcze bardziej pocierać oczy? Czy jesteś rozproszony i zaczynasz grzebać w swojej starej rolce ze zdjęciami? Niezależnie od tego, jaki jest Twój osobisty WYZWALACZ, oznacza to, że osiągnąłeś najwyższy poziom przepustowości—zaprzyjaźnij się z nią i uważaj na nią bardziej regularnie.

 

14. Zrób “Nie” Swoją Pierwszą Odpowiedź

Może to być inne sprzeczne z intuicją podejście do produktywności, ale zaczynając od “nie” oznacza, że możesz powiedzieć “tak” całej gamie innych rzeczy, które są twoimi osobistymi priorytetami. Kiedy ktoś przychodzi do Ciebie z nowym projektem lub potrzebą, zacznij myśleć przez pryzmat nakładania na niego ciężaru wysiłku, aby wyjaśnić, dlaczego jest on wart twojego czasu i powinien zostać rozwiązany przed długą listą innych priorytetów, które masz w pociągu.

 

15. Zaufaj Własnym Naturalnym Rytmom

Niektórzy z nas to poranni ludzie. Niektórzy z nas nie. Bez względu na to, ile TikTok porannych procedur oglądamy ze świeżą twarzą gal odbijając się z łóżka dla jej zielony sok i wyrusza do jogi, możemy po prostu nigdy nie być osobą, która jest ich najlepszym sobą w godzinach porannych. Poznaj swój własny rytm, kiedy twoje zadania najlepiej pasują do twojej energii przez cały dzień i odpowiednio się włamuj.

Amazonka

Kubek Cieplej

Umieść dowolny gorący napój na tym cieplejszym kubku, a automatycznie utrzyma twój napój w cieple.

 

16. Znajdź Odpowiedni Dla Siebie System Planowania

Produktywność nigdy nie miała miejsca bez systemu. Nie oznacza to, że musisz połączyć ze sobą ultra-zaawansowaną technologicznie kolekcję aplikacji, trackerów i planistów. Informatyka czy oznacza to, że potrzebujesz spójnego sposobu organizowania zadań życiowych, abyś mógł osiągnąć ważne dla ciebie cele. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspaniały planer papierowy, który przypomina bardziej dziennik, czy minimalną, ale kompleksową aplikację do radzenia sobie z listą zadań do wykonania, Znajdź swój sport.

 

Źródło: Social Squares

 

17. Połącz swoje długoterminowe cele z codziennością</ h2>

Cele nie są osiągane, chyba że zostaną podzielone na mini cele i omówione w małych kawałkach. Pomyśl o sposobach, w jaki możesz wziąć swoje długoterminowe nadzieje i iść do nich nawet w maleńki sposób każdego dnia. Biegasz maraton na następne urodziny? Świetnie. Nawet Szybki 10-minutowy jogging dzisiaj stawia Cię na drodze do osiągnięcia tego celu.

 

18. Komunikuj Swoje Cele Produktywności

Wszyscy osiągamy lepsze wyniki w osiąganiu celów produktywności, gdy dzielimy się nimi z kimś innym. Może to być formalne, jak w mówieniu szefowi lub kolegom, co robisz w tym tygodniu, lub może to być po prostu rozmowa z ukochaną osobą o tym, co jest na twoim talerzu ostatnio. Uzewnętrznianie tego, co robimy i czego potrzebujemy, aby wykonać zadanie, jest ogromną częścią wydajnej pracy nad naszą listą zadań.

 

19. Zwolnij.

Jakość prawie zawsze wygrywa nad ilością. Za każdym razem, gdy szybko przechodzisz przez zadanie i przechodzisz do następnej rzeczy, pomyśl o tym jako o wyzwalaczu spowolnienia. Nie tylko popełniamy błędy, które na dłuższą metę będą wymagały więcej czasu, ale także ćwiczymy się, aby przepakować nasze dni i często nie komunikujemy, że terminy mogą być nieuzasadnione lub że potrzebujemy więcej zasobów. Czego potrzebujesz, aby wykonać świetną robotę, a nie tylko szybką?

 

20. Zdefiniuj Własne Wskaźniki Produktywności

Przy tym produktywność nie polega na robieniu więcej, szybciej. Moglibyśmy zdefiniować produktywność z odrobiną więcej niuansów i powiedzieć, że chodzi o wykonywanie najlepszej pracy, we właściwym czasie, z odpowiednimi zasobami i dla właściwych celów, aby osiągnąć najlepszy wynik. Kiedy tak jest, “ile” sprawdziliśmy z naszej listy nie ma znaczenia tak bardzo, jak produktywnie wykorzystaliśmy naszą energię w ciągu dnia, dopasowując ją do rzeczy, które mają największe znaczenie.

 

Zajęty dzień Hacki nasz redaktor pochyla się, gdy wszystko jest w ogniu