18 Książek, Przez Które Można Latać W Weekend

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której naprawdę chciałbyś rozpocząć nową książkę, ale czujesz się przytłoczony zaangażowaniem czytania czegoś długiego? A może masz krótki weekendowy wyjazd, w którym wiesz, że będziesz miał czas na czytanie, ale chcesz mieć pewność, że będziesz w stanie go zakończyć w ten weekend? Wszyscy tam byliśmy, więc wiemy, że czasami trzeba mieć kilka krótkich książek na liście TBR, które można uzyskać w ciągu kilku dni (jeśli nie mniej czasu).

Przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu “krótkich książek” lub książek o określonej długości strony może być onieśmielające i czasochłonne, więc wzięliśmy z tego zgadywanie, zestawiając tę listę książek 18, które mają około lub mniej stron 300. Niektóre z nich są nieco dłuższe, a niektóre mają mniej niż 100 stron, ale te powieści są zdecydowanie tymi, przez które można przeleciać w jeden weekend. 

Od thrillerów przez romanse, opowiadania po fikcję historyczną, te 18 książek jest idealnych do pobrania na Kindle pod koniec piątkowego dnia pracy i ucieczki na weekend.

 

Matt Haig

The Midnight Library

Gdzieś, za krańcem wszechświata, znajduje się biblioteka, która zawiera nieskończoną liczbę książek, z których każda jest opowieścią o innej rzeczywistości. Jedna opowiada historię Twojego życia takim, jakim jest, wraz z inną książką o innym życiu, które mógłbyś przeżyć, gdybyś dokonał innego wyboru w dowolnym momencie swojego życia. Podczas gdy wszyscy zastanawiamy się, jak nasze życie mogłoby być, co jeśli miałbyś szansę pójść do biblioteki i zobaczyć na własne oczy? Czy którekolwiek z tych żyć naprawdę byłoby lepsze?

Liczba stron: 304

Sally Rooney

Normalni Ludzie

Connell i Marianne dorastali w tym samym małym miasteczku, ale na tym kończą się podobieństwa. Kiedy oboje nawiązują rozmowę-niezręczną, ale elektryzującą-zaczyna się coś, co zmienia życie. Lata później, w czasie studiów, Marianne i Connell krążyły wokół siebie, błądząc w kierunku innych ludzi i możliwości, ale zawsze magnetycznie, nieodparcie przyciągane do siebie. A kiedy ona zmierza w kierunku samozniszczenia, a on zaczyna szukać sensu gdzie indziej, każda musi skonfrontować się z tym, jak daleko są w stanie się posunąć, aby uratować drugą.

Liczba stron: 304

Maria Kubica

Zaginęła Miejscowa Kobieta

Shelby Tebow zaginęła pierwsza. Niedługo potem Meredith Dickey i jej sześcioletnia córka, Delilah, znikają zaledwie przecznice od miejsca, w którym po raz ostatni widziano Shelby, wzbudzając strach w ich niegdyś spokojnej społeczności. Czy te incydenty są powiązane? Po nieuchwytnym poszukiwaniu, które daje więcej pytań niż odpowiedzi, the sprawa w końcu zamarza. Teraz, 11 lat później, Delilah szokująco powraca.

Chociaż ta książka jest nieco dłuższa niż reszta na tej liście, możemy zapewnić, że nie będziesz w stanie jej odłożyć po rozpoczęciu.

Liczba stron: 384

Kanae Minato

Wyznania

Po odwołaniu zaręczyn w wyniku tragicznego objawienia, Yuko Moriguchi nie miała po co żyć poza swoim jedynym dzieckiem, 4-letnim Manami. Po wypadku na terenie Gimnazjum, w którym uczy, Yuko poddała się i złożyła rezygnację. Ale najpierw ma ostatni wykład do wygłoszenia. Opowiada historię, która podkopuje wszystko, co jej uczniowie kiedykolwiek myśleli, że wiedzą o dwójce swoich rówieśników i uruchamia diaboliczny spisek w celu zemsty.

Liczba stron: 234

Iain Reid

Zastanawiam się nad zakończeniem sprawy.

Ta głęboko przerażająca i niezwykle niepokojąca powieść podąża za parą pośród pokręconego rozwikłania najczarniejszego niepokoju. Będziesz się bał. Ale nie będziesz wiedział dlaczego…

“Myślę o zakończeniu rzeczy. Kiedy ta myśl nadejdzie, zostaje. Trzyma się. To trwa. Zawsze tam jest. Zawsze. Jake powiedział kiedyś: “czasami myśl jest bliższa prawdzie, rzeczywistości niż działaniu. Możesz powiedzieć wszystko, możesz zrobić wszystko, ale nie możesz udawać myśli. I oto, co myślę: nie chcę tu być.”

Liczba stron: 256

E. Lockhart

Byliśmy Kłamcami.

Ta historia zaczyna się jako niewinna i idylliczna opowieść o plaży, która sprawi, że będziesz chciał spędzić wakacje na prywatnej wyspie na wschodnim wybrzeżu, ale pod koniec będziesz tak wstrząśnięty, że będziesz myślał o tej książce przez wiele dni. Jest pełen rodzinnych sekretów i tajemnic, a jego słynny zwrot to taki, który musisz przeczytać sam.

Liczba stron: 320

Colleen Hoover

Verity

Lowen Ashleigh jest trudną pisarką, gdy dostaje propozycję życia: aby ghost napisał ostatnie książki najsłynniejszej serii bestsellerowej autorki Verity Crawford, której nie jest w stanie ukończyć po wypadku. Mąż Verity zachęca Lowena, by zatrzymał się w ich domu, by przejrzał Biuro Verity i spisał pomysły na resztę serii—A gdy tam jest, Znajduje znacznie więcej, niż się spodziewała.

Liczba stron: 331

Gillian Flynn

Ostre Przedmioty

Reporterka Camille Preaker, świeżo po krótkim pobycie w szpitalu psychiatrycznym, staje przed niepokojącym zadaniem: musi wrócić do swojego malutkiego miasta, aby opisać morderstwa dwóch dziewczynek z preteen. Przez lata Camille prawie nie rozmawiała ze swoją neurotyczną, hipochondryczną matką ani z przyrodnią siostrą, którą ledwo zna: piękną 13- latek z niesamowitym uściskiem na mieście. Teraz, zainstalowana w swojej starej sypialni w wiktoriańskiej rezydencji swojej rodziny, Camille identyfikuje się z młodymi ofiarami-nieco zbyt mocno. Dręczona przez własne demony, musi rozwikłać psychologiczną zagadkę swojej przeszłości, jeśli chce zdobyć historię—i przetrwać ten powrót do domu.

Liczba stron: 254

Rebecca Serle

Za Pięć Lat

Skrupulatne planowanie Dannie wydaje się opłacać po tym, jak paznokcie najważniejszej rozmowy kwalifikacyjnej w jej karierze i akceptuje oświadczyny swojego chłopaka za jednym zamachem, zasypiając całkowicie zadowolony. Ale kiedy się budzi, jest nagle w innym mieszkaniu, z innym pierścionkiem na palcu, i obok zupełnie innego mężczyzny. Dannie spędza godzinę dokładnie pięć lat w przyszłości, zanim ponownie obudzi się we własnym domu na skraju północy—ale jest godzina, że nie może się trząść.

Liczba stron: 288

Shari Lapena

Para Obok

Anne i Marco Conti wydają się mieć wszystko: kochający związek, wspaniały dom i ich piękne dziecko, Cora. Ale pewnej nocy, kiedy są na przyjęciu obok, popełnia się straszną zbrodnię. Podejrzenia natychmiast spadają na rodziców. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. W domu z zasłoniętymi zasłonami pojawia się niepokojąca relacja z tego, co się właściwie stało. Detektyw Rasbach wie, że spanikowana para coś ukrywa. Zarówno Anne, jak i Marco szybko odkrywają, że drugi skrywa sekrety, sekrety, które skrywali od lat.

Liczba stron: 336

Celeste Ng

Wszystko, Czego Ci Nie Powiedziałem

Ta historia jest o chińskiej amerykańskiej rodzinie mieszkającej w 1970 roku w małym miasteczku Ohio. Lydia jest ulubionym dzieckiem Marilyn i Jamesa Lee, a jej rodzice są zdeterminowani, że spełni marzenia, których nie byli w stanie zrealizować. Jednak gdy ciało Lydii zostaje znalezione w miejscowym jeziorze, delikatny akt balansowania, który utrzymywał rodzinę Lee razem, zostaje zniszczony, pogrążając ich w chaosie.

Liczba stron: 297

Zinzi Clemmons

Co Tracimy

Wychowana w Pensylwanii, Thandi postrzega świat dzieciństwa swojej matki w Johannesburgu jako niemożliwie odległy i zawsze obecny. Ona jest outsiderem, gdziekolwiek idzie, złapany między jest czarny i biały, amerykański i nie. Próbuje połączyć te zwichnięte fragmenty swojego życia, a gdy jej matka ulega rakowi, Thandi szuka kotwicy-kogoś, czy coś, do miłości.

Liczba stron: 224

Silvia Moreno-Garcia

Mexican Gothic

Po otrzymaniu szalonego listu od jej świeżo poślubionej kuzynki błagającej o kogoś, kto uratuje ją przed tajemnicąrious doom, Noemí Taboada głowy do High Place, odległy dom na meksykańskiej wsi. Nie jest pewna, co znajdzie—mąż jej kuzyna, przystojny Anglik, jest nieznajomym, a Noemí niewiele wie o regionie. Noemí jest również mało prawdopodobnym ratownikiem: jest efektowną debiutantką, a jej szykowne suknie i idealna czerwona szminka są bardziej odpowiednie na przyjęcia koktajlowe niż Amatorskie śledztwo. Ale jest też twarda i mądra, z niezłomną wolą i nie boi się przerażającego, ale uwodzicielskiego świata High Place. Wkrótce może okazać się niemożliwe, aby kiedykolwiek opuścić ten enigmatyczny dom za sobą.

Liczba stron: 320

Stephen Chbosky

Zalety bycia Wallflowerem

Ta ceniona przez krytykę powieść podąża za spostrzegawczym” wallflower ” Charliem, który wytycza kurs przez dziwny świat między dojrzewaniem a dorosłością. Pierwsze randki, dramat rodzinny i nowi przyjaciele. Seks, narkotyki i The Rocky Horror Picture Show. Druzgocąca strata, młoda miłość i życie na marginesie. Charlie musi nauczyć się radzić sobie w tych szalonych i przejmujących dniach, które znane są jako dorastanie.

Liczba stron: 224

Agatha Christie

Morderstwo w Orient Expressie

Tuż po północy słynny Orient Express zostaje zatrzymany na swoich torach przez Zaspę śnieżną. Rano milioner Samuel Edward Ratchett leży martwy w swoim przedziale, dźgnięty kilkanaście razy, jego drzwi zamknięte od środka. Bez cienia wątpliwości, jeden z jego współpasażerów jest mordercą. Odizolowany przez burzę Detektyw Hercule Poirot musi odnaleźć zabójcę wśród kilkunastu wrogów zmarłego, zanim morderca zdecyduje się uderzyć ponownie.

Liczba stron: 288

Ashley Audrain

The Push

Blythe Connor jest zdecydowana, że będzie ciepłą, pocieszającą matką dla swojego nowego dziecka Violet, którego sama nigdy nie miała. Ale w gąszczu męczących początków macierzyństwa Blythe przekonuje się, że coś jest nie tak z jej córką-nie zachowuje się tak, jak większość dzieci. Czy wszystko jest w głowie Blythe ‘ a? Jej mąż, Fox, mówi, że coś sobie wyobraża. Im bardziej Fox odrzuca swoje obawy, tym bardziej Blythe zaczyna kwestionować własne zdrowie psychiczne i tym bardziej zaczynamy kwestionować, co Blythe mówi nam również o swoim życiu.

Liczba stron: 320

Sarah Penner

Zaginiony Aptekarz

Ukryty w głębi XVIII-wiecznego Londynu tajny sklep apteczny zaspokaja niezwykłą klientelę. Kobiety w całym mieście szepczą o tajemniczej postaci o imieniu Nella, która sprzedaje dobrze zamaskowane trucizny, aby użyć ich przeciwko opresyjnym mężczyznom w ich życiu. Tymczasem w dzisiejszym Londynie początkująca historyczka Caroline Parcewell spędza 10. rocznicę ślubu samotnie, uciekając przed własnymi demonami. Gdy się potyka wskazówką do nierozwiązanych morderstw aptekarzy, które nawiedziły Londyn 200 lat temu, jej życie zderza się z aptekarzami w oszałamiającym skręcie losu—i nie każdy przeżyje.

Liczba stron: 352

Taylor Jenkins Reid

Dowody romansu

Zdesperowana młoda kobieta w południowej Kalifornii siada, aby napisać list do mężczyzny, którego nigdy nie poznała—wybór, który na zawsze zmieni ich życie. Korespondencja Carrie Allsop i Davida Mayera odkrywa, kawałek po kawałku, bolesne szczegóły druzgocącego romansu między ich małżonkami. Z każdym skruszeniem pióra wyznają swoje lęki i obnażają swoje dusze. Podzielają oszołomienie o tym, jak sprawy potoczyły się tak źle i zastanawiają się, co dalej.

Liczba stron: 80

 

19 Kindle Unlimited Books So Good They Alone Make The Subscription Worth It