15 rzeczy do zrobienia podczas oglądania telewizji (które nie wymagają przewijania w telefonie)

O ile często wegetuję przed telewizorem godzinami, tracę zainteresowanie tym, co oglądam, i obracam się w przewijanie na IG przez kilka godzin, to przyznam… bezmyślnie oglądając powtórki mojego ulubionego serialu (tj. Biuro) godzinami porównując się z nieznajomymi w Internecie nie zawsze czuję się spełniony, jak bym chciał. Nie zrozum mnie źle, kocham mój odpoczynek. Ale mam wrażenie, że gdybym sparował moje bezmyślne oglądanie telewizji z hobby, które doprowadziło mnie do twórczego przepływu lub rutynowego zadania, które pomoże mi poczuć się przed grą, czułbym się o wiele bardziej zadowolony z moich wyborów odpoczynku.

Jeśli to brzmi jak ty, mamy plecy i skompilowaliśmy listę sześciu rzeczy do zrobienia podczas oglądania telewizji, które nie obejmują przewijania w telefonie. Chwyć pilota i produktywną stronę, ponieważ te zadania i hobby w pomieszczeniach z pewnością przeniosą każdy bezmyślny maraton telewizyjny na wyższy poziom:

 

1. Doodling

Chwyć swoje ulubione długopisy i szkicownik Panie, bo doodling jest idealnym sposobem, aby skontaktować się z wewnętrznym artystą i twórczej strony podczas oglądania telewizji. Niezależnie od tego, czy chcesz rysować kształty geometryczne, bawić się sztuką liniową, czy uczyć się kaligrafii, istnieje wiele sposobów na przeniesienie pióra na papier i aktywację mózgu.

 

2. Pranie składane

W pralni (lub przewodniczący w sypialni) trochę za długo, więc już wiedziałeś, że ten nadchodzi. Wyprasuj ubrania, złóż koszulki i sparuj skarpetki. A skoro już o tym mowa, porzuć te, które przez ostatni rok tęskniły za swoim odpowiednikiem. Nadrobić zaległości w swoim ulubionym programie podczas składania i sortowania prania, a obiecujemy, że poczujesz się o wiele lepiej. 

 

3. Rozciąganie lub walcowanie pianką

Kiedy byłem dzieckiem, mój trener tańca zawsze zalecał, żebyśmy się rozciągnęli podczas oglądania telewizji. – I tak tam siedzisz, równie dobrze możesz wykorzystać czas-radziłaby. Do dziś mam swoje podziały (osiągnięcie, które umieściłem w moim CV) od rozciągania podczas oglądania powtórek z Hannah Montana. Dla mnie rozciąganie lub toczenie piany po siłowni jest czymś, do czego tak naprawdę nie mam cierpliwości (mój mózg strasznie się nudzi), ale w połączeniu z moim ulubionym serialem praca staje się znacznie mniej uciążliwa.

 

4. Ceramika

Ok, przyznam, ten może być trochę niechlujny i nie jest do zrobienia z pokazami, w których często chcesz dotknąć pilota (tj. przewijanie w przypadku, gdy przegapiłeś to, co powiedział bohater), ale jeśli szukasz szumu w tle, próbując nowego hobby, ceramika jest aktywnością podczas telewizji, która ma Twoje imię. Odłóż trochę starych prześcieradeł, pobrudź ręce i przygotuj się na piękną (lub piękną) ceramikę, aby dodać ją do wystroju domu. 

 

5. Przygotowanie posiłków

Zwłaszcza, gdy już wcześniej przygotowałem przepis, zadanie przygotowania posiłku jest tak autonomiczne, że dla mnie i mojego mózgu jest to prawie nie do zniesienia. Ale ostatnio włączam odcinki Cień i kość podczas siekania warzyw, co sprawia, że czas leci i sprawia, że praca dużo mniej nudne. Plus, pod koniec odcinka, jestem w stanie poskładać moje życie do kupy, co zawsze jest tak cholernie dobre. 

 

6. 47-stopniowa pielęgnacja skóry

Przynieś pielęgnację skóry, na którą zawsze jesteś zbyt zmęczonao salonie i przejdźmy wreszcie do tej wieloetapowej procedury, którą zawsze zamierzałeś wykonać. Mówię o całym dziewięć jardów, Panie: parowanie, oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie, noszenie maski na twarz, toczenie jadeitu, wykonywanie masażu gua sha, a jeśli czujesz się fantazyjnie, wydobywanie mikroprądowego narzędzia NuFace, na które nigdy nie masz czasu.

 

7. CZYSZCZENIE PĘDZLI do makijażu

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić: czyszczenie naszych pędzli do makijażu jest żmudnym zadaniem, którego nigdy nie wykonujemy wystarczająco. Ale co, jeśli włączysz go do swojej niedzielnej binge-watch? Nie tylko dowiesz się, co dzieje się po zeszłotygodniowym cliffhanger, ale także przygotujesz swoją skórę na lepszy, czystszy tydzień. 

 

8. Robótki ręczne

TBT do czasów, kiedy moja babcia starała się, jak najbardziej, żebym zrozumiał pojęcie robienia na drutach, nudziłam się i biegałam w kółko robiąc kółka. Teraz, gdy jestem starsza i nieco mądrzejsza, Rozumiem pokojową wartość prostego hobby, które pozwala umysłowi wędrować, tworząc coś pięknego, i kopnę moją pięcioletnią siebie za to, że nie traktuję tego poważnie. Na szczęście nadszedł czas i właśnie zamówiłem mój pierwszy oficjalny zestaw igieł dziewiarskich na Amazon. Jeśli to nie zapewni mi miejsca ulubionego wnuka mojej babci, to nie wiem, co to zrobi. 

 

9. Porządkowanie szuflady na śmieci 

Bo wszyscy je mamy i jesteśmy zmęczeni przekopywaniem się przez maski, zapalniczki do świec, zaproszenia ślubne, nożyczki i rachunki w drodze, aby znaleźć jedno pojedyncze pióro. Mam przeczucie, że kiedy już zajmę się szufladą na śmieci, moje życie będzie znacznie lepsze. Za nadzieję!

 

10. Czyszczenie skrzynki e-mail

Organizując swój e-mail, mam na myśli głównie wypisywanie się z setek e-maili, które dostajesz w tygodniu od czasu, gdy sprzedałeś swoją duszę (adres e-mail) za zaledwie 10 procent zniżki. Nie tylko będziesz wyczyszczać miejsce, ale sprawisz, że następnym razem otworzysz skrzynkę odbiorczą. W ten sposób nie przegapisz ważnego e-maila od swojego szefa lub przypomnienia o opłaceniu rachunku za prąd w tym miesiącu. 

 

11. Planowanie tygodnia

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą planującą, groupie listy zadań, czy stan Kalendarza Google, nie ma znaczenia. Wykorzystaj kolejną sesję oglądania telewizji, aby dowiedzieć się, jakie spotkania/zadania masz na nadchodzący tydzień i pamiętaj, aby zaplanować opiekę nad sobą, ponieważ jest rok 2022, a my jesteśmy ustalam priorytety. 

 

12. Malarstwo

Odsuń się, Pablo Picasso, jesteśmy tu, aby namalować kilka liczb i to jest koniec dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na odręczny obraz na płótnie, czy na Malowanie liczbami, aby uzyskać gwarantowany ładny portret, na pewno zgubisz się w sosie (Farba akrylowa lub akwarelowa) i dodasz trochę sztuki i charakteru do swojej przestrzeni.

 

13. Dawanie sobie Mani w domu 

Dlaczego tak trudno mi wyrzeźbić czas, aby zaoszczędzić pieniądze i wykonać mani/pedi w domu, ale tak cholernie łatwe aby znaleźć 14 godzin na oglądanie powtórek z Parki i Rec? Kiedyś rozbijałam bezmyślne oglądanie telewizji, robiąc paznokcie i nie tylko wyglądały świeżo, ale uratowały mi ton pieniędzy. Co się stało z tymi dniami? Powinienem wrócić do tej metody.

 

14. Zaplanuj następne (lub wymarzone) wakacje

Wyjazdy to coś, co wielu z nas lubi robić, ale, jak być może zapomnieliśmy dzięki całemu rokowi 2020, dotarcie tam wymaga budżetowania i dużo planowania. Stwórz listę rzeczy do zrobienia i wybierz swoje następne miejsce lub strefa w podróży, którą już zarezerwowałeś. Przeszukaj internet w poszukiwaniu obowiązkowych, obowiązkowych i obowiązkowych części miejsca, które odwiedzasz, zorganizuj transport i stwórz półelastyczne trasy, aby upewnić się, że podczas następnych wakacji zrobisz to dobrze.

 

15. Odzież upcyklingowa

Chwyć swój zestaw do szycia (lub maszynę do szycia, jeśli nie jest to twoje pierwsze rodeo), ponieważ zmieniamy naszą starą odzież, zespół. Hobby, które jest tak dobre dla Ciebie, jak dla środowiska? Nic więcej nie mów.

Jeśli nie jesteś w szyciu (jeszcze), zacznij od tych 11 nie szyć upcycle projekty odzieży, a następnie przejść do bardziej zaawansowanych technik, gdy jesteś gotowy, aby całkowicie przekształcić przedmiot, którego w przeciwnym razie pozbyć. Niezależnie od tego, czy chcesz odwrócić oszczędne elementy, wypróbować nowy trend, czy całkowicie zmienić swoją garderobę, Upcykling starych ubrań to zabawny sposób na rozpoczęcie twórczego przepływu, wyrażenie siebie, oraz bądź trochę milszy dla planety.

 

 

20 hobby, które możesz zacząć w domu-już dziś