15 książek autorów azjatyckich, które musisz dodać do Listy “Do przeczytania”

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Tutaj w Everygirl czytanie jest jednym z naszych ulubionych hobby relaks w domu (lub naprawdę gdziekolwiek). To idealny sposób, aby odpocząć po długim dniu pracy lub spędzić leniwy weekendowy poranek. Jeśli chodzi o to, co czytamy, zawsze staramy się urozmaicić nasze opcje i wspierać nowe głosy, więc zwracamy się do autorów z Azji i Ameryki w sprawie naszej następnej ulubionej książki. Niezależnie od tego, czy szukasz łatwej lektury, która zaspokoi twoje poczucie wędrówki, szczerych wspomnień, które rzucają światło na doświadczenia inne niż twoje, na nosie science fiction, czy cokolwiek pomiędzy, te książki autorów z Azji i Ameryki powinny znaleźć się na szczycie twojej listy.

Każdy z tych tytułów jest wysoce polecany przez Goodreads, stronę, na której miliony czytelników oceniają i recenzują przeczytane książki. Możesz nawet tworzyć przydatne listy, aby udostępniać swoje rekomendacje znajomym. To ulubiony zasób dla miłośników książek, zwłaszcza gdy potrzebujesz odpowiedzi na odwieczne pytanie: co powinienem przeczytać dalej? Czytaj dalej na 15 najpopularniejszych książek azjatyckich autorów amerykańskich.

Hanya Yanagihara

Do Raju

Do Raju Akcja filmu rozgrywa się w alternatywnej wersji Nowego Jorku i składa się z trzech części podzielonych na trzy wieki i pokolenia: 1893, 1993 i 2093. Bada różne wersje tego, jak kochankowie, rodzina, strata i obietnica utopii wyglądały w Ameryce na przestrzeni wieków.

Jessamine Chan

Szkoła dla dobrych matek

Frida Liu nie ma godnej kariery ani wiernego męża, ale ma córkę Harriet. Dopóki rząd nie zakwestionuje sukcesu lub porażki jej oddania. W obliczu utraty córki musi udowodnić, że może nauczyć się być dobrą mamą.

Sequoia Nagamatsu

How High We Go in The Dark

Dr Cliff Miyashiro przybywa na koło podbiegunowe, aby kontynuować pracę swojej zmarłej córki. Kiedy odkrywa wirusa, stara się go zwalczać i dołącza do niego obsada postaci, które odbudowują się poprzez miłość, odporność i reinvention.

Julie Otsuka

Pływacy

Pływacy jest o grupie matek i córek z obsesją na punkcie pływania rekreacyjnego, które są wyrzucane do bezlitosnego świata, gdy na dnie ich lokalnego basenu (i miejsca komfortu) pojawia się pęknięcie.

Thrity Umrigar

Honor

Od wydawcy: “w tjego porywająca i wciągająca powieść, bestsellerowa autorka Thrity Umrigar, opowiada historię dwóch par i czasami niebezpiecznych i bolesnych wyzwań związanych z miłością w poprzek kulturowej przepaści.”

Peng Shepherd

Kartografowie

Nell Young odkrywa rzadką mapę, która prowadzi ją w niebezpieczną podróż po tym, jak jej ojciec zostaje znaleziony martwy w swoim biurze. Wkrótce dowiaduje się, że mapa jest niezwykle cenna i skrywa mroczny rodzinny sekret. Gdyby to nie było wystarczająco skomplikowane, tajemniczy kolekcjoner wyrusza na misję, by go zniszczyć.

Elaine Hsieh Chou

Dezorientacja

Dezorientacja to literacka fikcja satyryczna, która opowiada o nadejściu świadomości Tajwańskiej Amerykanki po tym, jak wyrusza na roller coaster ze swoją zaufaną przyjaciółką Eunice Kim.

Melissa Fu

Brzoskwiniowy Kwiat Wiosna

Przyszłość Meilin jest jasna, dopóki nie zostanie zmuszona do ucieczki z domu wraz z synem Renshu i podróży przez spustoszony kraj w poszukiwaniu schronienia. Po latach Renshu mieszka w Ameryce ze swoją córką, która prosi go o przypomnienie wagi swojej historii. Ta powieść obejmuje kontynenty i pokolenia, aby opowiedzieć historię Chin.

Grace D. Li

Portret złodzieja

Will Chen jest idealnym studentem na Harvardzie, ale kiedy tajemniczy chiński dobroczyńca oferuje mu 50 milionów dolarów za kradzież pięciu bezcennych Chińskich rzeźb, znajduje się w środku napadu. Czy mu się uda i przejdzie do historii, czy na zawsze zrujnuje swoją przyszłość?

Jenny Tinghui Zhang

Cztery skarby nieba

Kiedy Daiyu zostaje porwana i przemycona przez ocean, jest zmuszona do ponownego wymyślania siebie, aby przetrwać. Musi czerpać ze starych wersji siebie (nawet tych, którymi nie chce być), aby uciec przed tragedią i domagać się własnego losu.

Alma Katsu

Zapał

Meiko i Aiko zostali wysłani ze swojego domu w Seattle do japońskiego obozu internowania w Idaho. Kiedy tajemnicza choroba zaczyna się rozprzestrzeniać, łączą siły z reporterem i misjonarzem, aby zbadać, dlaczego to niewielkie przeziębienie powoduje napady przemocy, agresji i śmierci.

Vaishnavi Patel

Kaikeyi

Zdesperowana, aby uniezależnić się od swojego królestwa, Kaikeyi odkrywa magię w książce, którą czytała z matką. Dzięki niemu zmienia się z księżniczki w wojownika, dyplomatę, ale wkrótce jej moc zderza się z przeznaczeniem, które bogowie wybrali dla niej i dla niej rodzina.

Ocean Vuong

Czas jest matką (poezja)

Ten bardzo oczekiwany zbiór wierszy pochodzi od wielokrotnie nagradzanego pisarza Ocean Vuong. Jest głęboko intymny, gdy Vuong bada straty, rodzinę i wojnę w Ameryce. Jest to drugi zbiór poezji Vuonga.

Celeste Ng

Nasze Zaginione Serca

Od wydawcy:”Nasze Zaginione Serca czy stara historia stała się nowa, o sposobach, w jakie rzekomo cywilizowane społeczności mogą ignorować najbardziej palącą niesprawiedliwość. To opowieść o mocy—i ograniczeniach-sztuki do tworzenia zmian, lekcjach i dziedzictwach, które przekazujemy naszym dzieciom oraz o tym, jak każdy z nas może przetrwać złamany świat z nienaruszonym sercem.”

Data publikacji: 4 października

Jamie Ford

Wiele córek Afong Moy

Kiedy Dorothy zaczyna wierzyć, że jej przeszłość naprawdę Ją prześladuje, szuka pomocy w eksperymentalnym leczeniu mającym na celu złagodzenie odziedziczonych Traum. Szukając spokoju, dowiaduje się, że trauma nie jest jedyną rzeczą, którą odziedziczyła.

Data publikacji: 2 sierpnia

9 marek Wellness należących do Aapi, które odmienią Twoje zdrowie