15 Filmów Dokumentalnych tak dobrych, że nie zaśniesz, dopóki ich nie skończysz

Uwielbiam kreatywne, wyjątkowe, a nawet nadprzyrodzone programy tak samo jak następna dziewczyna, ale odkryłem, że istnieją prawdziwe wydarzenia, które są tak samo (jeśli nie bardziej) fascynujące niż cokolwiek, co nawet najlepsi pisarze mogą wymyślić. Dlatego od czasu do czasu uwielbiam oglądać najnowsze filmy dokumentalne lub dokumentalne na moich ulubionych platformach streamingowych. Przyciągają mnie historie tak skandaliczne, że nie mogę uwierzyć, że są prawdziwe, jak również historie sukcesu moich ulubionych artystów. Jeśli chcesz odrobiny rzeczywistości, która jest tak fascynująca jak fikcja, są to najlepsze filmy dokumentalne, które będziesz tak zainteresowany, że będziesz musiał skończyć w jednym posiedzeniu.

 

1. Zachowaj Słodycz: módl się i bądź posłuszny

Format: Docuseries
Liczba odcinków: 4
Gdzie streamować: Netflix

Wierzę, że nie ma nic bardziej fascynującego niż sekta. Dodaj ten element do skorumpowanego przywódcy i poligamistycznych praktyk, a otrzymasz konkretny sektor fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Tytuł, Zachowaj Słodycz: módl się i bądź posłuszny, jest zarysem tego, jak kobiety powinny zachowywać się według ich lidera, Warrena Jeffsa. Dokument ten głęboko zanurza się w problematycznych tradycjach tego szczególnego kultu i działaniach ich przywódcy, w tym ekstremalnych ćwiczeniach władzy, nadużyciach i wielokrotnych “małżeństwach” z nieletnimi żonami. Tego nie będziesz chciał przegapić, ale będziesz chciał zapomnieć.

 

2. Victoria ‘ s Secret: Angels and Demons

Format: Docuseries
Liczba odcinków: 3
Gdzie streamować: Hulu

Najpopularniejsza amerykańska marka bielizny ma dość niepokojącą przeszłość i Victoria ‘ s Secret: Angels and Demons wyjaśnia zło, które może być ukryte za piękną fasadą. Film dokumentalny Hulu opowiada o problematycznym wykorzystywaniu kobiet przez markę i nieosiągalnych oczekiwaniach, jakie stawia ona na kobiecych ciałach.

Dokument ten bada również les Wexner, CEO infamous brand, i jego związek z Jeffery Epstein. Epstein jest znany z tworzenia rozbudowanej sieci handlu seksem i od tego czasu okazało się, że Wexner mógł mieć znacznie bliższe stosunki robocze z Epsteinem, niż ktokolwiek wiedział. Jeśli śledziłeś sprawę Epsteina lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o historii marki VS, jest to dokument dla Ciebie.

 

3. Najbardziej znienawidzony człowiek w Internecie

Format: Docuseries
Liczba odcinków: 3
Gdzie streamować: Netflix

Ten trzyczęściowy miniserial Netflixa bada stronę porno z zemstą z 2010 roku, znaną jako “Czy ktoś wstał?”stworzony przez Huntera Moore’ a. Jego strona została stworzona, aby umożliwić komukolwiek przesyłanie wyraźnych treści innej osoby bez zgody osoby, często wraz z jej danymi osobowymi. W 2012 roku, Rolling Stone magazyn nazwał Moore ‘ a ” Najbardziej znienawidzonym człowiekiem na Stażystceet, ” po tym, jak został zdemaskowany za stworzenie przerażającego miejsca. Serial opowiada historię Charlotte Laws, matki z misją usunięcia osobistych zdjęć córki z serwisu. Prawdziwi fani zbrodni, ten jest dla was.

 

4. Janes

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: HBO

Janes jest niezwykle aktualnym dokumentem ukazującym grupę odważnych kobiet. In pre-Roe v. Wade W Ameryce, gdzie aborcja była nielegalna, ta nieprawdopodobna grupa kobiet stworzyła podziemną sieć, aby zapewnić kobietom bezpieczne i niedrogie usługi aborcyjne. Znane jako “Janes”, te kobiety ryzykowały życiem dla tego, w co wierzyły, a jednocześnie sprzeciwiały się społeczeństwu i wybitnemu Kościołowi katolickiemu. Film zawiera relacje z pierwszej ręki niektórych Janes, z których wielu nie rozmawiało wcześniej przed kamerą.

 

5. Britney VS Spears

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Miłośnicy Britney Spears cieszyli się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy piosenkarka została ostatecznie zwolniona z pracy konserwatorskiej. Po latach śpiewania “Free Britney” i słuchania horrorów o tym, przez co musiała przejść Popowa sensacja w ciągu ostatnich prawie 14 lat pod “opieką” jej ojca, Jamie Spears i prawnika Andrew M. Wallet, widzowie mają wgląd w wydarzenia, które doprowadziły do Konserwatorstwa i walki Britney o wolność w filmie dokumentalnym Netflix, Britney VS Spears. Zobaczyć powstanie i upadek (a może powinniśmy powiedzieć, push) o karierze gwiazdy muzyki pop, zanim w końcu ujrzała jej powstanie z popiołów w zeszłym roku. Dla Britney Stans i wszystkich fanów popkultury jest to pozycja obowiązkowa.

 

6. White Hot: The Rise and Fall of Abercrombie & Fitch

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Abercrombie & Fitch nie zawsze była modną, inkluzywną, niedrogą marką, którą wszyscy znamy i kochamy dzisiaj. W rzeczywistości marka musiała pracować, aby naprawić swoją reputację po latach rasizmu, wielkości i, spójrzmy prawdzie w oczy, obezwładniających zapachów. Marka królowała na przełomie lat 90. i 2000., ale jakim kosztem? Taktyka wykluczenia, elitarność i wyzysk to nazwa gry A & F. Zegarek White Hot w przypadku rachunków z pierwszej ręki dotyczących wykorzystywania i nadużyć ze strony byłych pracowników, sam zdecyduj, czy marka utrzymuje się na wyższych standardach.

 

7. Shania Twain: nie tylko dziewczyna

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Dalej, dziewczyny! Prosto na kanapę, by obejrzeć dokument, którego nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy. Netflix opublikował niedawno dokument poświęcony królowej przekraczania granic i przekraczania gatunków muzycznych; szlakiem pop-countryblazer, jedyna w swoim rodzaju: Shania Twain. Obejrzyj ten film dokumentalny, aby zobaczyć, jak pokonuje dzieciństwo w biedzie, aby stać się muzyczną legendą i zobaczyć, jak pokonuje późniejsze życiowe zmagania z gracją. To nie jest tylko film dokumentalny dla fanów muzyki country. Poruszy serca każdego, kto potrafi docenić historię walki, straty i triumfu.

 

8. Dziewczyna Na zdjęciu

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Kiedy oglądasz Dziewczyna w Zdjęcie, nie uwierzysz, że to prawdziwa sprawa, a dokładniej, nie chcesz wierzyć, że to się stało. Podążając za wzruszającą historią Suzanne Sevakis, dokument wciągnie cię w życie młodej, ambitnej dziewczyny z obsesyjnym ojczymem. Franklin Delano Floyd porwał Sevakis i jej rodzeństwo, gdy miała zaledwie 5 lat, w czasie, gdy jej matka była w więzieniu. Po umieszczeniu rodzeństwa w rodzinie zastępczej, Floyd wychowywał Suzanne jako własną córkę, aż nieuchronnie zmuszając ją do małżeństwa z nim i czyniąc ją matką jego dziecka. Kiedy Sevakis zostaje znaleziona martwa na poboczu drogi po potrąceniu i ucieczce, zaczynają pojawiać się pytania o jej śmierć i życie, które musiała prowadzić.

 

9. Machine Gun Kelly ‘ s Life In Pink

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Hulu

Dla tych z nas w pociągu Machine Gun Kelly, Life in Pink to obowiązkowy zegarek. Spojrzenie na życie piosenkarki, dokument pokazuje triumfy i zmagania Kelly ze sławą, ojcostwem i przeszłymi traumami. Nawet jeśli myślicie, że jesteście wielkimi fanami MGK, możecie dowiedzieć się co nieco o bitwach, które pokonywał przez lata. Ten dokument nie jest jednak tylko dla fanów piosenkarki “twin flame”. Life in Pink jest dla każdego, kto potrafi docenić historię zmagającego się z trudem artysty, który ostatecznie wyrabia sobie sławę.

 

10. Ślubowanie

Format: Docuseries
Liczba odcinków: 9
Gdzie streamować: HBO

MLM-esque Kult nxivm zdobył swoją sławę, przekonując swoich zwolenników, że ich programy sukcesu wykonawczego, lub ESP, były kluczem do podniesienia ich życia i uczynienia ich najlepszymi wersjami siebie. Programy i rekolekcje towarzyszące zyskały tak dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, że zarejestrowano ponad 18 000 członków. To, co powinno być korzystnym doświadczeniem dla wyznawców, okazało się miejscem, w którym lider kultu, Keith Raniere, zburzył swoich wyznawców, aby się podnieść. Obejmowało to tajną sieć handlu seksem z samym sobą na czele, czyniąc rekrutów swoimi osobistymi niewolnikami seksualnymi. Sieć obejmowała problematyczne praktyki, takie jak szantaż, rekrutacja W Dół Linii i inne. To jeden z najciekawszych kultowych filmów dokumentalnych, które zobaczysz przez cały rok.

 

11. Przerwa 

/ width=” 900″height =” 506 ” / src=”https://www.youtube.com/embed/-voLo_TIWf4?feature=oembed&enablejsapi=1&origin=https://theeverygirl.com” frameborder = “0”>

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Nadszedł czas, aby obdarować nas filmem dokumentalnym przedstawiającym potężną piosenkarkę, tancerkę i niezwykłą aktorkę: Jennifer Lopez. Przerwa zanurza się w życie i karierę wielokrotnie nagradzanej gwiazdy i całą presję, która wiąże się z udaną, wielopłaszczyznową karierą. Z dużym naciskiem na JLo Hustler film i jej niezrównany występ w przerwie meczu Super Bowl Liv z Shakirą, dokument składa hołd talentowi i ciężkiej pracy, które przyczyniły się do tego, że Jennifer Lopez stała się znana na całym świecie. 

 

12. My Ośmiornica nauczyciel

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Jako ludzie często bardzo łatwo jest wziąć za pewnik piękno natury i wszystko, czego możemy się z niej nauczyć. To

nie było tak w przypadku filmowca i przyrodnika, Craiga Fostera, który zaprzyjaźnił się z ośmiornicą pewnego dnia podczas snorkelingu w RPA. Foster był tak zafascynowany tym stworzeniem, że zaczął wracać każdego dnia przez prawie rok, aby spędzać czas ze swoim mackowatym towarzyszem. Na Mój Nauczyciel Ośmiornicy, Foster opisuje, czego był w stanie dowiedzieć się o ludziach, życiu, związkach i stratach z spędzania czasu w oceanie. Przekonaj się, jak połączenie z naturą może być zarówno upokarzające, jak i zmieniające życie.

 

13. The Tinder Swindler

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Netflix

Aby Historia oszusta, która wydaje się być prosto z prawdziwej powieści kryminalnej, musisz obejrzeć Oszust Tindera. Nadzwyczajny oszust Simon Leviev wykorzystuje aplikację randkową “Tinder”, aby sfinansować swój luksusowy styl życia. Tworząc relacje z niczego nie podejrzewającymi kobietami i oblewając je drogimi prezentami (finansowanymi przez jego poprzednie ofiary), Leviev jest w stanie zdobyć ich zaufanie, zanim uderzy je ekstrawaganckimi opowieściami o tym, jak potrzebuje ich pieniędzy, aby uciec przed swoimi “wrogami.”Złap historię, która przejęła media społecznościowe w tym roku, możesz po prostu dowiedzieć się czegoś o najlepszych praktykach randkowych online.

 

14. The Keepers

Format: Docuseries
Liczba odcinków: 7
Gdzie streamować: Netflix

Cathy Cesnik była katolicką zakonnicą i nauczycielką w liceum, która tajemniczo zaginęła w 1969 roku w Baltimore, gdzie została znaleziona martwa dwa miesiące później. Do dziś zabójca pozostaje nieznany, a sprawiedliwość nie została jeszcze wymierzona. Kilkadziesiąt lat później ujawniono szczegóły od jednego z byłych uczniów Cesnika, który stwierdził, że jej szkolny kapelan mógł być zamieszany nie tylko w morderstwo Cathy, ale także w inne ohydne zbrodnie. The Keepers ma odpowiedzieć na gorzkie pytanie: “Kto zabił siostrę Cathy?”Czy odkryją prawdę? Przekonaj się sam.

 

15. Trzy Identyczne Obcy

Format: Dokumentalny
Gdzie streamować: Hulu 

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że to byłoby niesamowite mieć Pułapka Rodzica moment i wpadnij na dawno zaginionego rodzeństwa po separacji przy porodzie, musisz udać się na kanapę, aby założyć Trzech Identycznych Nieznajomych jak najszybciej. Jest to przypadek braci triplet, Edwarda “Eddy” Gallanda, Davida Kellmana i Roberta ” Bobby ‘ego” Shafrana, którzy odnajdują się po latach rozłąki i nigdy nie wiedząc, że inni istnieją. Nie tylko odkryli swoje rodzeństwo, ale dowiedzieli się, że ich adopcje były w rzeczywistości częścią badań naukowych nad identycznym rodzeństwem wychowywanym w różnych środowiskach społeczno-ekonomicznych. Aby historia, która wydaje się zbyt duża, aby mogła być prawdziwa, koniecznie obejrzyj Trzech Identycznych Nieznajomych.

 

15 książek Non-Fiction tak chwytliwe, że zapomnisz, że to prawdziwe historie