14 książek autorów Queer, które musisz jak najszybciej dodać do swojej listy lektur

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Czasami nie mogę wymyślić lepszego sposobu na zakończenie nocy niż z dobrą książką. Powiedzmy, że ta książka to kom-rom lub głęboka historia w stylu pamiętnika-cóż, noc stała się jeszcze lepsza. Zawsze skłaniam się ku romomkom, ale zdałem sobie sprawę, że większość historii, które czytam, to opowieści o heteroseksualnych romansach. Chociaż kocham ten gatunek we wszystkich jego formach, staram się być świadomy autorów, których wspieram i chcę konsumować historie o randkach i związkach, które faktycznie odzwierciedlają moje własne.

Od pisania o prawdziwym queerowym doświadczeniu po opowiadanie historii o gorącej, pełnej pasji miłości jak żadna inna, Ci queerowi autorzy pomogli mi zrozumieć, że historie, z którymi dorastałam, nie odzwierciedlają wszystkiego, czego chciałam w moich relacjach. Chociaż zacząłem widzieć postacie LGBTQ+ w książkach, które czytałem jako nastolatek, były one zwykle ledwo wspomnianą postacią poboczną, niejednoznacznie gejowską, a nawet używaną jako czynnik szoku. Mam dość tego tropu, zacząłem szukać książek o postaciach LGBTQ + napisanych przez osoby LGBTQ+. I mogę powiedzieć, że znalazłem kilka moich ulubionych książek.

Oto 15 książek autorów queer, które możesz JAK NAJSZYBCIEJ dodać do swojej listy lektur.

 

Casey McQuiston

Czerwony, Biały I Królewski Niebieski

Nie tylko ta książka sprawiła, że czułem się jak przyjaciel głównych bohaterów, spacerując po galerii sztuki lub uczestnicząc w wiecu politycznym, ale jest to również jeden z najlepszych ROM-comów, jakie kiedykolwiek czytałem, kropka. Wciel się w postać Alexa, syna pierwszej kobiety prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z zamiłowania do polityki, poświęca się pomaganiu swojej mamie w jej prezydenckiej strategii marketingowej-aż do starcia z jego arcywrogiem księciem Henrykiem, które rozniosło się po tabloidach. Próbując dokonać przekonujących przeprosin, obaj tworzą amerykańsko-brytyjską fałszywą przyjaźń, która szybko zamienia się w wymianę listów miłosnych i tajne randki. Podobało mi się, że ta książka zrównoważone romans z narracją pracy na kampanii prezydenckiej i nie czuć mylące lub pośpiechu. Jeśli wam się spodoba, kolejna powieść Casey McQuiston ukaże się jeszcze w tym roku.

George M. Johnson

Wszyscy chłopcy nie są Niebiescy

Choć nie jest to romans, jest to opowieść typu coming-of-age, która przedstawia trudy queerowego dojrzewania. Ta książka jest napisana w serii osobistych esejów eksplorujących doświadczenia dziennikarza i aktywisty George ‘ a M. Johnsona od dzieciństwa po lata studenckie. Dzięki historiom o zastraszaniu do bycia odrzuconym ze względu na swoją seksualność, Johnson daje surowy, niefiltrowany wgląd w to, jak to jest dorastać jako czarny queer. Chociaż technicznie jest to powieść dla młodzieży, frank tone Johnsona nie unika niczego i wydaje się dojrzały i przejmujący. Johnson,i komentarze s na tematy takie jak toksyczna męskość, Czarna radość i tożsamość płciowa sprawiają, że jest to idealny wybór, jeśli szukasz czegoś, co wydaje się prawdziwe.

Kacen Callender

To rodzaj epickiej historii miłosnej

Tytuł mówi wszystko: przygotuj się na książkę, która uderzy w te wszystkie emocje. Nate, początkujący scenarzysta, stara się utrzymać to w kupie. Między trzymaniem swojej mamy blisko po odejściu ojca, a odpieraniem próśb o spotkanie z kimś wyjątkowym od byłej dziewczyny, która jest również jego najlepszą przyjaciółką-sprawy są tutaj skomplikowane-po prostu nie wierzy w żadne szczęśliwe zakończenia. Ale kiedy jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Oliver, wraca do swojego życia, uświadamia sobie, że historia miłosna może nie być taka zdradziecka. Gdy obie postacie pracują nad przezwyciężeniem swoich błędów z przeszłości i pokazują, co do siebie czują, odkrywają, że przyjaźń i miłość mogą nie być tak różne. Fani niedomówionego rom-com, ten jest dla was.

Morgan Rogers

Honey Girl

Podniosłem tę książkę, kiedy szukałem czegoś o głębszym znaczeniu, przez co mogłem pracować powoli i Honey Girl zdecydowanie trafiłem w ten słodki punkt. Grace robi wszystko dobrze-była prostą studentką, zawsze spełniała oczekiwania ojca i jest na dobrej drodze do zostania wielkim astronomem. Po niewyraźnej nocy w Vegas, Grace budzi się i uświadamia sobie, że wyszła za dziewczynę, którą poznała niecałe 24 godziny temu. Nie mogąc skontaktować się z nową żoną, Grace wraca do domu i zaczyna szukać współmałżonka poprzez drobne wskazówki. Kiedy Grace w końcu znajduje swoją żonę, każdy jej wybór wydaje się być skazany na katastrofę. Myślałem, że ta książka była mniej romans, a bardziej z gatunku” coming of age in your 20s ” (jeśli to jest rzecz), ponieważ koncentruje się na relacjach Grace z przyjaciółmi, rodziną,a przede wszystkim siebie. Cały czas myślałem o Grace i jej relativable nurkowania w bałagan dorosłości dni po zakończeniu tej powieści.

James Baldwin

Pokój Giovanniego

Oczywiście, nie mogę pominąć klasyki. Jedna z tych książek, które każdy powinien przeczytać, Pokój Giovanniego opowiada historię Jamesa, faceta, który dokładnie wie, jak powinien się zachowywać w społeczeństwie lat 50. Ma pracę, dziewczynę, której właśnie się oświadczył i ciągle bombarduje go idea małżeństwa. Choć jest spłukany i nie jest w dobrych stosunkach z rodziną, nie jest gotowy na powrót do domu i wyrusza na wycieczkę do Paryża, gdzie poznaje Giovanniego. Wkrótce Giovanni staje się synonimem ucieczki, a James zostaje przyłapany na namiętnym romansie, którego nigdy nie miał. Ponadczasowa narracja o tym, jak tożsamość i społeczeństwo przeplatają się, Pokój Giovanniego nie stroni od przedstawienia izolacji i niepokoju psychicznego. Ta książka jest znana z tego, że jest jednym z najlepszych utworów prozy opublikowanych w ubiegłym wieku—zrobiłbyś sobie krzywdę, gdybyś ją przekazał.

s-queer-authors-teg-6.jpg” alt=”” / >

Ashley Herring Blake

Delilah Green nie obchodzi

Dobra historia, która skupia się na czymś więcej niż tylko romansie? Zapisz mnie. Delilah Green nie obchodzi jak się domyślacie, Delilah Green, znużona fotografka zwabiona do rodzinnego miasta obietnicą ogromnego czeku od przyrodniej siostry. Gdy wraca do miasta, spotyka Claire, dziewczynę z przeszłości, która również pomaga zaplanować ślub. Wkrótce poznają się bardzo dobrze i zaczynają się zastanawiać, czy ich związek wykracza poza przyjaźń. Nie tylko sprawdza to wszystkie pola dla szczerego, seksownego romansu, ale każda postać jest również rozwinięta do tego stopnia, że naprawdę czujesz się, jakbyś czytał o jednym ze swoich przyjaciół na stronach książki.

Malinda Lo

Wczoraj w klubie Telegraf

Wygląda na to, że wszyscy mówią o tej książce, która łączy historię z narracją nadchodzącego wieku. Kiedy 17-letnia Lily Hu odkrywa lesbijski Klub nocny i zanurza się w świecie, w którym dziewczyny mogą być razem, wie, że musi to zachować w tajemnicy. Jako nastolatka w Chinatown w latach 50. nie jest bezpieczna dla niej ani dla jej przyjaciół w tym klubie. Z nieprawdopodobnymi przyjaźniami i głównym bohaterem zmagającym się z odkrywaniem tego, czego chce i robieniem tego, co najlepsze dla swojej rodziny, jest to wir książki. Istnieją elementy romansu, tożsamości i dramatu, dzięki czemu ta książka jest świeżym spojrzeniem na gatunek historycznej fikcji.

Ciara Smyth

To Nie Mój Problem.

Uwielbiam dobrą powieść o dojrzewaniu i To Nie Mój Problem. idealnie pasuje do rachunku. Historia opowiada o Aideen, licealistce, która nieustannie martwi się o picie matki i pozornie skazaną na zagładę przyjaźń. Kiedy koleżanka Aideen, Meabh, wyraża swoje własne problemy, Aideen rozwiązuje problem, spychając swoją nową przyjaciółkę ze schodów—co było w rzeczywistości idealnym rozwiązaniem. Dzięki szybko rosnącej reputacji Aideen jako rozwiązującego problemy, więcej kolegów z klasy zgłasza własne problemy, z którymi Aideen może się zmagać. Chociaż Aideen i Meabh są sarkastyczne i pasują do stylu antybohatera, są kochane i warte kibicowania w całej powieści. Jeśli masz nadzieję znaleźć romans przypominający wrogom-kochankom opowieść z dużym sercem, nie szukaj dalej.

Patricia Highsmith

Kolęda

Może słyszałeś o filmie, ale przeczytałeś książkę? W przypadku, gdy nie jesteś zaznajomiony, Kolęda opowiada historię Teresy, scenografki, która nienawidzi pracy w domu towarowym. Ale kiedy Carol, uwodzicielska Gospodyni domowa w trakcie rozwodu, zaczyna odwiedzać Therese w pracy, oboje angażują się w romans, którego nikt inny nie aprobuje. Chcąc zostawić przeszłość za sobą, wyruszają w podróż po kraju—za nimi podąża prywatny detektyw, który nie boi się grozić. Napisany we wcześniejszych latach 1900. książka ta, pierwotnie wydana pod nazwą Cena soli, komentarze do pojęcia zakazanej miłości, społeczeństwo oczekiwania, a jak daleko można się posunąć do erotycznej obsesji.

Adiba Jaigirdar

Przewodnik Hani I Ishu do fałszywych randek

Książka, którą obiecuję, że będziesz w stanie przelecieć w weekend, Przewodnik Hani I Ishu do fałszywych randek to wszystko, czego chcesz od słodkiego rom-com. Kiedy Hani wychodzi jako bi do swoich rówieśników w szkole, spotyka się z mnóstwem bifobicznych uwag, ponieważ ma tylko relacje z facetami. Hani broni się, mówiąc, że jest w związku z Ishu, z którym Hani nie ma absolutnie nic wspólnego. W celu ratowania jej relacji z przyjaciółmi i statusu popularnej dziewczyny, Hani przekonuje Ishu, aby udawała randkę z nią, dopóki jej przyjaciele nie potwierdzą jej biseksualizmu. Choć jest to przezabawny, pełen tropów romans, historia porusza również poważne tematy, takie jak bifobia i rasizm. Niemniej jednak ta książka jest dowodem na to, że możesz mieć najsłodszy związek, nawet jeśli inni próbują cię pogrążyć.

Sophie Gonzales

Idealne na papierze

Tandetny rom-com z Lat 90. wrzucony na strony książki, Idealne na papierze ma najlepszą równowagę serca i dziwactwa. Darcy, nastolatek, który nie ma nic lepszego do roboty niż prowadzenie biznesu, udzielając anonimowych porad dotyczących związków, jest szkolnym ekspertem, jeśli chodzi o nieszczęścia dorastającego serca. Ale kiedy jej główny nemezis, Alexander Brougham, przyłapuje ją na zbieraniu listów dla tej właśnie usługi doradztwa w związku, szantażuje ją, aby pomogła mu odzyskać jego byłą dziewczynę. Z biseksualnym głównym bohaterem, a nawet wieloma zainteresowaniami miłosnymi, ta książka ma postacie, które są dynamiczne i dobrze przemyślane. Jeśli jesteś kimś, kto uważa się za guru porad miłosnych dla wszystkich z wyjątkiem siebie (winnych), zakochasz się w tej książce.

Gabby Rivera

Juliet bierze oddech

Kiedy Juliet wychodzi rodzicom, oznacza to wyprowadzkę z domu i nowe życie do Portland. Wciąż próbując dowiedzieć się, gdzie pasuje jako Portorykańska Lesbijka, Juliet zdaje sobie sprawę, że to lato może być dla niej najtrudniejsze. Ale z obietnicą stażu u feministki i pisarki Harlowe Brisbane, Juliet jest gotowa zaplanować swoją przyszłość z dala od rodziny. Opowiedziana w formacie strumienia świadomości, ta książka jest surowym, niefiltrowanym obrazem tego, jak ważna jest samoakceptacja i dobry system wsparcia, gdy czujesz się samotny. Juliet naprawdę rozwija swoją własną wersję tego,co to znaczy być kolorową osobą, lesbijką i feministką, dokładnie tak, jak Nastolatka dzisiaj. Jeśli szukasz zabawnej historii z komentarzem społecznym, zwłaszcza o dyskusjach na temat problematycznego białego feminizmu, ta nie zawiedzie.

Kelly Quindlen

Spóźnienie na imprezę

Książka, która w zasadzie podsumowuje moje antyspołeczne doświadczenia z liceum, ta jest o podejmowaniu tego ryzyka.zawsze chciałem, ale wciąż martwiłem się, do którego college ‘ u pójdziesz. Goody two-shoes Codi zawsze postępował słusznie, nigdy nawet nie wziął udziału w porządnej imprezie w liceum. Jej przyjaciele lubią chłód w piwnicy i styl życia, który większość z nas zaadoptowała w świecie po pandemii. Jednak nie zawsze możesz zostać w środku i pewnej nocy Codi i jej przyjaciele postanawiają zmienić wszystko i rozbić imprezę. Ale kiedy wchodzi na Ricky ‘ ego, którego Codi zawsze uważała za bardziej popularnego, całując innego chłopaka, odnajduje w nim nowego przyjaciela. Zjednoczona w swoich zdecydowanie nie-hetero atrakcjach, Codi cieszy się, że w końcu poznaje kogoś, kto również jest gejem-zwłaszcza, że żadna z jej przyjaciółek nie wie, że nie lubi facetów. Jest to nie tylko opowieść o samoakceptacji, ale także relatywna, queerowa historia dojrzewania.

Samantha Shannon

The Priory Of The Orange Tree

Świat podzielony i nadzieje na silnego przywódcę nie różnią się zbytnio od naszej rzeczywistości, więc zagłębiając się w tę książkę, są pewne szczególnie przejmujące tematy. Kiedy Wschód i zachód bezdzietnej queendom są sprzeczne, napięcia są wyższe niż kiedykolwiek dla Królowej Sabran. Gdy zabójcy zagrażają jej istnieniu, presja posiadania córki, która musi zapewnić, że dom Berethnet pozostanie u władzy, mocno obciąża umysł Sabrana. Bez wiedzy Sabrana, EAD Duryan, dama dworu, chroni królową swoją własną magią i cierpliwie czeka na powrót Bezimiennego, złego smoka, który został wygnany setki lat temu. W miarę jak queendom rośnie z każdą sekundą, Ead, która jest również wojownikiem z klasztoru drzewa pomarańczowego (zgadza się, nie jest po prostu lady-in-waiting), zmaga się między jej obowiązkiem ochrony A własną atrakcją wobec królowej, ponieważ potencjał romansu zbliża się do niej. Często chwalony jako Zaktualizowany (i, oczywiście, queerer) Harry Potter, skomplikowana fabuła fantasy tej książki i mnóstwo dynamicznych postaci sprawiają, że jest to jeden z tych typów, przez które możesz po prostu latać.

 

20 romansów, które sprawią, że znów uwierzysz w miłość