13 zagranicznych programów na Netflix, które są tak dobre, że będziesz je oglądać w jednym miejscu

Jeśli chodzi o rozrywkę, amerykańska telewizja naprawdę nie zawodzi. Jednak bylibyście zadowoleni, wiedząc, że wiele seriali, które znamy i kochamy z USA, jest Adaptowanych i inspirowanych przez telewizję z innych krajów (Do Jane Dziewica, Ojczyzna, lub The Inbetweeners coś ci to mówi?). Mając to na uwadze, międzynarodowa telewizja może wydawać się zastraszająca z powodu bariery językowej i może wydawać się trudna do zdobycia, ale gdy zaczniesz, znajdziesz je równie zabawne, a tematy reprezentowane przez każdą fabułę są dość uniwersalne. Jeśli jeszcze nie pobłażałeś w zagranicznej serii lub dwóch, obiecuję ci, że jest mnóstwo fabuł i postaci, które czekają na Ciebie, abyś się do nich emocjonalnie przywiązał. Nie wierzysz mi?

Poniżej 13 międzynarodowych seriali telewizyjnych, które mam binged, każdy z nich wyjątkowy w swojej historii i rozwoju, i wszystkie są dostępne do oglądania już teraz na Netflix. Jeśli czujesz, że oglądałeś prawie wszystko w tym serwisie streamingowym, Wyzywam cię, abyś porzucił swój sceptycyzm i skorzystał z biblioteki zagranicznych programów telewizyjnych Netflix, ponieważ są one naprawdę tak dobre.

 

Liczba sezonów: 5 i liczenie

Weź ekskluzywny styl życia przedstawiony w Plotkara, dodać suspens od Pretty Little Liars, wymieszać w jakiejś ciągłej tajemnicy i zbrodni z Jak uciec od morderstwa i masz Élite! Ta seria przedstawia życie bogatych prywatnych uczniów w Hiszpanii, którzy wciągają się w dramat, zarówno osobisty, jak i rodzinny, narkotyki, seks i pieniądze i znajdują się w centrum morderstwa, które wstrząsa całą szkołą. Obiecuję ci do końca pierwszego odcinka, nie będziesz chciał opuścić kanapy. Kiedy myślisz, że wszystko rozgryzłeś, ten program ma sposób na wciągnięcie cię z powrotem i zabranie na szaloną przejażdżkę.

 

2. Dziecko (Włochy)

Liczba sezonów: 3

Jest coś w tych nastoletnich mydłach, które mnie przyciągają—a ten program właśnie to robi-tylko ta fabuła jest zarówno wyjątkowa, jak i luźno oparta na prawdziwej historii dwóch włoskich dziewcząt, które znajdują się w środku kręgu prostytucji (dla twojej informacji, prostytucja jest legalna we Włoszech dla osób w wieku 18 lat i starszych, więc jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to dobre). Jak dwoje nastolatków znajdzie się w czymś tak ciężkim, to coś, co musisz dostroić, aby się dowiedzieć, ale co naprawdę cię zahaczy, to podpowiedzi do tej serii. Jeśli jesteś tu dla trójkątów miłosnych, pogarszających się relacji rodzinnych i dramatów przyjaźni, ten jest zdecydowanie dla ciebie.

 

Liczba sezonów: 3

Jeśli szukasz beztroskiego programu do dostrojenia się do, Plan Haka nie zawodzi. Nikt nie romansuje tak jak Francuzi, a ten serial to dowodzi. Ta seria podąża za nieśmiałą, samotną dziewczyną, która nie miała wiele szczęścia w znalezieniu miłości, dopóki jeden facet nie przyjdzie i nie zmiecie jej z nóg. Ale nie ma pojęcia, że jej mniej nieśmiali i zabawni przyjaciele umówili ją z nim. A wspominałam, że jest eskortą?

 

Liczba sezonów: 3

Dużo potrzeba, żeby program rozśmieszał mnie na głos, ale Derry Girls udało mi się sprawić, że moja twarz boli od śmiechu tak mocno w każdym odcinku. Chociaż nigdy nie byłem w Derry w Irlandii, jest coś, co czuje się bardzo znajome i nostalgiczne oglądanie tych irlandzkich nastolatków z Lat 90. wplątanych w szalone psoty, których żaden z członków ich rodziny lub przełożona ich Katolickiego college ‘ u nie wydaje się być w stanie nadążyć. W kontekście historycznym akcja serialu rozgrywa się w czasie kłopotów, w czasie, gdy Irlandia Północna została przejęta przez sekciarską przemoc między katolikami i protestantami. Ten spektakl płynnie i satyrycznie łączy ten poważny i ciężki okres w historii z nastoletnimi doświadczeniami, które wydają się zbyt uniwersalne.

 

Liczba sezonów: 1 i liczenie

Jeśli byłeś aktywny online w zeszłym roku, to jestem pewien, że nie jestem pierwszą osobą, która każe Ci dodać ten program do kolejki. Jest powód, dla którego Gra Squid w 2021 r. mieszkałeś bez czynszu w mózgach wszystkich, a to dlatego, że uzależniłeś się od samego początku. Gra Squid przedstawia kilka gier w całej serii, które testują cierpliwość, siłę, dobre samopoczucie psychiczne i wolę życia-ale także testuje umiejętności oddychania publiczności. Przysięgam, że nie wydałem ani jednego wydechu, dopóki w końcu nie skończyłem serii na jednym posiedzeniu. 

 

Liczba sezonów: 3

Jeśli nie słyszałeś o tym programie, zakładam, że mieszkasz pod skałą zakopaną w ziemi. Jeden z najlepszych seriali Netflixa, Skok Na Pieniądze opowiada o grupie rabusiów, którzy planują misterny skok, by wziąć Królewską Mennicę Hiszpanii jako zakładnika. Wyruszasz w szaloną podróż z tym serialem, ponieważ każda postać ma swoje osobiste zmagania i geniuszy, dzięki którym ich plany są równie trzymające w napięciu i skrupulatne. Jeśli oglądałeś Élite, jeśli nie masz go w kolejce, zostaniesz ponownie zapoznany z twarzami wielu członków obsady, ponieważ garstka z nich pojawi się również w tej serii.

 

7. Ciemny (Niemcy)

Liczba sezonów: 3

Kiedy ten serial wyszedł, był sprzedawany jako ” niemiecki Stranger Things,“ale co dziwne, uważam, że ta seria jest bardziej eerier (kto by pomyślał, że to może być możliwe?). Tytuł tej serii króluje, ponieważ opowiada mroczną historię młodego chłopca, który ginie, ale w rzeczywistości wchodzi do portalu podróży w czasie w lesie. Fabuła pogłębia się i zaczyna ujawniać jeszcze dziwniejsze Wydarzenia, gdy bohaterowie serialu odkrywają prawdę o czasie i przestrzeni.

 

8. Borgen (Dania)

Liczba sezonów: 4 i liczenie

Brawa dla liderek! Borgen jest znany jako Zamek w Danii, który jest to, co odnoszą się do ich parlamentu jako. Pierwszy odcinek rozpoczyna się od wygrania wyborów przez pierwszą kobietę premier, a reszta to dramat, dramat, dramat. Jeśli kochasz dramaty polityczne, takie jak Skandal, House of Cards, lub nawet Skrzydło Zachodnie, pokochasz nurkowanie w tej serii, która opowiada o życiu nowego premiera w kwestiach politycznych i próbuje zrównoważyć normalne życie osobiste.

 

Źródło: Netflix

Liczba sezonów: 1

Uwielbiam oglądać HBIC jak Miranda Priestly w Diabeł Ubiera Się U Prady? Ten Japoński dramat jest idealny dla Ciebie. Atelier akcja rozgrywa się w codziennym życiu sklepu z bielizną i podąża za postacią, która jest oczarowana światem mody i skacze przez obręcze, aby uspokoić swojego szefa Anny Wintour i zrobić to w biznesie psa-psa.

 

Liczba sezonów: 5 i liczenie

Ten serial jest definicją akcji nonstop. El Marginal to wstrząsający dramat o byłym policjancie, który budzi się w więzieniu i dowiaduje się, że został tam wysłany pod fałszywą tożsamością, aby rozwiązać sprawę porwania. Oczywiście akcja nie kończy się na tym, ponieważ wkracza on w wrogie środowisko więziennych gangów, przemocy i niesprawiedliwych policjantów. 

 

11. 3% (Brazylia)

Liczba sezonów: 4

Gdzie są moi dystopijni fani? Gdybyś był częścią Igrzyska Śmierci fanów, wtedy jestem pewien, że znajdziesz 3% urzekające. Ta seria ma miejsce w przyszłości, gdzie większość ludzi żyje w ubóstwie, ale kilku wybranych ma możliwość przejścia serii testów, a jeśli zdadzą, mogą żyć w wirtualnym świecie Offshore. Jak można sobie wyobrazić, liczba osób, które faktycznie zdają, wynosi-poczekaj-3%. 

 

Liczba sezonów: 2

Ten serial ma wszystko, co Cię wciągnie: skorumpowanych gliniarzy, przestępczość i sekrety ujawnione przez najbardziej złożone postacie. Święte Gry jest oparty na powieści Vikrama Chandry i opowiada o świecie przestępczości i korupcji w Bombaju.

 

Liczba sezonów: 2 i liczenie

Dopełniając tę listę kolejnym urzekającym dramatem kryminalnym dla nastolatków, Blood & Water</ em > jest o dziewczynie, która poszukuje siostry, która zaginęła jako dziecko i została wtrącona do handlu ludźmi. Kiedy zaczyna uczęszczać do nowej elitarnej szkoły, poznaje dziewczynę, która według niej może być jej dawno zaginioną siostrą. Naprawdę? Musisz dodać ten program do swojej listy, aby się o tym przekonać!

 

Nie wiesz, co obejrzeć dalej? Oto co nasi redaktorzy teraz oglądają