12 niedrogich sposobów na aktualizację domu, gdy masz dość estetyki

W moich młodszych latach, mój styl dekoracji można najlepiej opisać jako nieznośnie kolorowe. Jako dziecko miałam wolną rękę w dekorowaniu sypialni tak, jak uznałam za stosowne, więc w Gimnazjum zdecydowałam się na Ciemnofioletowy dywan i lawendowe ściany pomalowane gąbką metalicznym srebrem. W liceum, byłem agresywnie w Zebra wydruku i wszedł all-in z pościelą, poduszki, dekoracje ścienne, a nawet światło włącznik płytki we wzór. Wszystko to zostało rozpalone prawdziwie przerażającym odcieniem limonkowej zieleni na wszystkich czterech ścianach. Oczywiście, moja matka była absolutną świętą z bezgraniczną cierpliwością.

Lubię wierzyć, że moja estetyka przekształciła się w bardziej gustowną formę. Nadal kocham kolor, ale zamieniłem neonowe odcienie na odcienie klejnotów w połączeniu z dużą ilością bieli. Częściej wybieram bryły zamiast wzorów, a podłogi drewniane zamiast wykładzin wybieram lada dzień. Wszystko to, co powiem, nie jest mi obce zmienianie mojej estetyki.

Kiedy jestem gotowy na aktualizację, nie jestem typem, który pozbywa się wszystkiego i zaczyna od zera. Jestem przekonana, że nie musisz kupować zupełnie nowych mebli i wystroju, gdy chcesz mieć inny wygląd. (Chyba, że, oczywiście, wszystko jest otynkowane zebra print. W takim razie, polecam zakup nowych rzeczy.) Ale jeśli po prostu trzeba dać wystrój domu trochę odświeżenia, te niedrogie aktualizacje pomogą Ci osiągnąć ten nowy wygląd.

 

1. Kup nowe poduszki

Chcesz zmienić kolorystykę? Zacznij od poduszek. Zwłaszcza jeśli Twoja przestrzeń jest w większości neutralna, dodanie kilku rzucanych poduszek w świeżym kolorze może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Poduszki mogą być małym elementem w ogólnym projekcie, ale naprawdę mogą ustanowić nastrój.

 

Źródło: @ ournestonpowell

 

2. Zmień kolor ściany

Świeża farba może mieć prawdziwie transformacyjny efekt. Kolor ściany nadaje ton wszystkim innym w pomieszczeniu, więc niezależnie od tego, czy pójdziesz neutralny, nastrojowy, czy jasny, odpowiedni odcień zrobi taką różnicę. Szybka uwaga dla najemców: najpierw porozmawiaj z właścicielem i przygotuj się na pomalowanie go na oryginalny kolor, zanim się wyprowadzisz.

 

3. Zorganizuj się

Masz dość swojej estetyki, czy Twoja przestrzeń jest po prostu zbyt zagracona, abyś ją docenił? Organizowanie jest niedocenianym sposobem na odświeżenie domu i może mieć wpływ na to, jak myślisz o przestrzeni. Pozbądź się nadmiaru rzeczy, które nie pasują do Twojego stylu lub potrzeb, i zainwestuj w estetyczne pojemniki i kosze, aby zagarnąć to, co chcesz zachować.

 

4. Dodaj lustro

Ponieważ odbijają światło, lustra mogą natychmiast sprawić, że pokój będzie większy i jaśniejszy. Dodatkowo dodają poziom wyrafinowania, którego w przeciwnym razie może brakować Twojej przestrzeni. Pomiń problemy związane z wieszaniem i oprzyj się o ścianę, aby uzyskać bez wysiłku elegancki wygląd.

 

Źródło: @ briahammelinteriors

 

5. Zmień swoje meble

Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to nowa perspektywa. Zmiana układu mebli jest jednym z najprostszych sposobów na nadanie przestrzeni nowego wyglądu i dosłownie kosztuje zero dolarów. Wyciągnij krzesło z akcentem ze swojego żywego rOOM do sypialni, obróć sofę, aby skierować się w inną stronę, lub odwróć ustawienia biurka, aby było skierowane w stronę okna. Po prostu przenoszenie niektórych rzeczy może sprawić, że pokój poczuje się zupełnie inaczej.

 

6. Pokrycie powierzchni płytką peel-and-stick

Jeśli chcesz szybko i tanio zaktualizować swoją estetykę, płytki peel-and-stick są jednym z najlepszych trików w książce. Istnieje tak wiele opcji kolorów i wzorów, które można naprawdę zastosować w ciągu kilku minut. Dodaj piękny backsplash do swojej kuchni lub pokryj szarą podłogę w łazience z ładnym wzorem, wszystko bez radzenia sobie z kosztami lub bałaganem prawdziwej instalacji płytek.

 

7. Modernizacja starych mebli

Jeśli jesteś zmęczony tym brzydkim kredensem zajmującym miejsce w twojej sypialni, spróbuj go pomalować! Aktualizacja starych lub ręcznie meblowych mebli i wystroju domu to prosty sposób na aktualizację estetyki, a to będzie kosztować tylko cenę dostaw i kilka godzin pracy. Nowe wykończenie lakieru lub tapicerka może zdziałać cuda, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego wyglądu elementu.

 

Źródło: @ francois_et_moi

 

8. Przynieś rośliny

Rośliny są tajną bronią, która może zabrać pokój od mdłego do jasnego i pełnego życia. Użyj zieleni, aby wyposażyć półkę, wystroić wózek barowy, ożywić miejsce na biurku lub po prostu wypełnić pusty kącik. Nie jesteś pewien swoich umiejętności pielęgnacji roślin? Istnieje tak wiele realistycznie wyglądających sztucznych roślin, które mogą dać ten sam efekt.

 

9. Zastosuj zdejmowaną tapetę

Tapeta ma teraz poważny moment i jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Zdejmowany, samoprzylepny rodzaj można uderzyć w ścianę w ciągu kilku minut, a to daje swobodę zmiany zdania później, jeśli chcesz zmienić rzeczy ponownie. Nawet jeśli użyjesz go tylko na jednej ścianie akcentującej, tapeta w zabawny wzór może ożywić każde pomieszczenie.

 

10. Zmień oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z najbardziej wpływowych aspektów pomieszczenia, ale ten element wystroju domu często jest pomijany. Jeśli Twoja przestrzeń nie wygląda tak dobrze, jak chcesz, problemem może być oświetlenie. Oświetlenie górne jest ważne, ale pamiętaj, aby dostarczać dużo światła otoczenia przez lampy lub kinkiety. Eksperymentuj z jasnością i temperaturą barwową żarówek, aż osiągniesz pożądany wygląd.

 

ttps://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/06/aesthetic-home-decor-updates-teg-4.jpg” alt= “”width = “900”height= “1125” / >

Źródło: @ reserve_home

 

11. Zamień swoją sztukę

Aby uzyskać łatwą aktualizację wystroju domu, która zajmuje tylko kilka minut, zachowaj ramki, ale zmień kompozycję. Możesz znaleźć mnóstwo niedrogich dzieł sztuki na stronach takich jak Etsy i Minted. Aby uczynić go jeszcze bardziej przyjaznym dla budżetu, kup cyfrowy plik do pobrania za kilka dolarów i wydrukuj go samodzielnie. 

 

12. Dodaj slipcover

Meble odgrywają ogromną rolę w wyglądzie i odczuciu przestrzeni, ale kupowanie zupełnie nowych siedzeń nie zawsze jest możliwe, jeśli szukasz szybkiej, niedrogiej zmiany. Wpisz: slipcovers. Oferują bardzo łatwy sposób na podniesienie szarych lub zużytych mebli o zupełnie nowym wyglądzie. Dostępnych jest mnóstwo rozmiarów i opcji tkanin, dzięki czemu możesz sprawić, że budżetowa sofa lub fotel będą wyglądać bardziej fantazyjnie niż w rzeczywistości.

 

7 Sposobów, Aby Twój Dom Czuł Się Zupełnie Nowy Za Mniej Niż $20