11 rzeczy, które chciałbym sobie powiedzieć, kiedy byłem w tym gównianym związku

Wszyscy tam byliśmy—związek, o którym wszyscy wiedzieli, był dla nas zły, z wyjątkiem nas samych, dupek przebrany za księcia z bajki, niekończąca się kolejka górska, z której nie możesz wyskoczyć. Pierwszym krokiem do wyjścia z gównianego związku jest uświadomienie sobie, że jest gówniany i podjęcie decyzji, czy można go uratować (czy warto być uratowanym). Oto rzeczy, które chciałabym sobie wmawiać, kiedy byłam w tym gównianym związku.:

 

1. Bycie z niewłaściwą osobą jest bardziej samotne niż samotność.

Mówię z własnego doświadczenia, Kiedy mówię, że głównym powodem, dla którego jesteś still w tym gównianym związku to pewnie przez słowo na “L”. Nie, Nie miłość—samotność. Może najstraszniejszą częścią przechodzenia przez jakiekolwiek rozstanie jest uznanie faktu, że nie jesteśmy już częścią czegoś, jesteśmy teraz po prostu sami. Wiem, że wydaje się to przerażające, i Wiem, że to banalne dla mnie powiedzieć ci, że jesteś nie sama z powodu twoich przyjaciół / twojej mamy/Twojego psa. To inny rodzaj części czegoś i wiem o tym. Ale kiedy siedzisz w restauracji i jesz jedzenie, którego nie lubisz z osobą, która Cię umniejsza/nudzi/irytuje, poczujesz, że much bardziej samotny niż oglądanie The Real Housewives of Salt Lake City sam w domu, owinięty w koc Barefoot Dreams i jedzący swoją wagę w Indyjskim jedzeniu.

 

2. Nie są warte twojego czasu, chyba że bardziej cię rozśmieszają, niż rozzłością.

A teraz metafora: każdy wasz związek jest jak Skarbonka, gdzie każda miła rzecz, którą ktoś dla was robi, i każde miłe uczucie, które wam daje, to jeden grosz, a każde złe uczucie, które wam daje, to grosz wyjęty. Teraz nawet najbardziej owocne relacje przyniosą chwile smutku, rozczarowania, gniewu i nudy. Szczęśliwe pary walczą, a nawet najlepsi ludzie doprowadzą cię do szaleństwa, ale powinieneś się uśmiechać, śmiać i być szczęśliwy znacznie częściej niż walczysz, płaczesz lub smutny. Jeśli spędzasz cały ten czas i wysiłek w związku, lepiej, żeby twoja Skarbonka była pełna AF.

 

3. Jeśli w to wątpisz, Zakończ to.

Wszystko, czego nauczyłeś się z tych wszystkich odcinków Wieczór Panieński spróbuje powiedzieć ci inaczej, ale jak tylko zdasz sobie sprawę, że ta osoba nie jest dla Ciebie (nie tylko “najlepsza opcja”), nie są warci twojego czasu ani miłości. Aby uchronić Cię przed dużym bólem, pierwszą poważną wątpliwością lub złym uczuciem w jelitach powinien być koniec, a nie początek końca.

 

4. “Nie” Nie jest brzydkim słowem.

W rzeczywistości jest to jedno z najważniejszych słów w słownictwie związku. Kluczowe znaczenie ma kompromis i empatia, ale także szacunek dla swoich pragnień i potrzeb. Komunikowanie tego, czego nie chcesz, powinno być tak proste, jak mówienie “tak”. Jeśli tak nie jest, ta osoba naprawdę cię nie szanuje ani nie troszczy się o ciebie tak bardzo, jak mówią.

 

5.  Jeśli czujesz, że nigdy tego nie przebolejesz do końca życia, to to zrobisz.

Po pierwsze, mówię to dla potwierdzenia Twoich dramatycznych działań. Przeżywanie gównianego związku i jeszcze bardziej gównianego rozstania wymaga poważnego tarzania się, a Ty zasługujesz na dramatyzm. Get out the Ben & Jerry ‘ s tub, que up Notebook, i wyślij Grupowy SMS do znajomych, które sprawiają, że martwią się o twoje zdrowie psychiczne, jak ” nic mi nie jest, wszystko jest w porządkue.”

Jestem fanem dramatyzmu – tak dramatycznego, że wkrótce będziesz miał dość siebie. Zaczniesz zdawać sobie sprawę, że to może nie być koniec wszechświata. Podniesiesz się, wyłączysz Netflix i nie poczujesz, że już nigdy się z tym nie uporasz. Jak tylko zdasz sobie sprawę, że Wola pogódź się z tym.

 

6. Zastąp swoje ” ifs ” i “thens”

Przechodząc przez rozstanie lub pozostając w złym związku, często podajemy sobie zasady potwierdzające, że zachowanie, o którym wiemy, boli nas. Mówimy: “Jeśli za nimi tęsknię, to do nich zadzwonię “lub” jeśli powiedzą mi dziś coś miłego, to zostanę z nimi “lub, co najgorsze,” jeśli czuję się samotny, to poproszę ich, żeby przyszli.”Zauważ zasady, które sobie podajesz i zmień je, zastępując swoje działania. Powiedz: “Jeśli za nimi tęsknię, to pójdę pobiegać “lub” nawet jeśli powiedzą mi dziś coś miłego, nie anuluje to złego.”

 

Źródło: Raw Pixel / Pexels

 

7. Nie myl tego, jak wygląda MIŁOŚĆ.

Często mylimy miłość z wieloma innymi emocjami—komfort, uzależnienie i zauroczenie to te powszechne, które często mylą się z miłością. Neurochemicznie mówiąc, uzależnienie i miłość są bardzo podobne-badania wykazały, że kiedy partnerzy romantyczni widzą się nawzajem, regiony mózgu, które stają się aktywowane, są tymi samymi regionami, które są aktywowane u osób uzależnionych od kokainy, gdy mają pragnienie kokainy. Różnica między rzeczywistym uzależnieniem a tylko uzależnionymi cechami miłości jest taka, że w zdrowej miłości istnieje szacunek, zaufanie i zaangażowanie. Jeśli jesteś po prostu uzależniony od osoby, poczujesz się bardziej jak osiąganie “wzlotów” za wszelką cenę.

Podobnie różnica między wygodną miłością a miłością dla komfortu to poczucie bezpieczeństwa. Z wygodną miłością poczujesz się bezpiecznie i zaufasz bez względu na wszystko. Jeśli jesteś w związku ze względu na komfort, będziesz czuć się nieswojo, gdy nie jesteś z nimi, z braku zaufania do nich lub w związku. Uświadom sobie, jaka miłość właściwie wygląda i nie mylić go z niczym innym.

 

8. Posłuchaj dużo Lizzo.

Ok, więc może Lizzo nie było w pobliżu podczas mojego ostatniego gównianego związku, ale na pewno chciałbym, żeby była. Po tym wszystkim, że zamartwianie i tarzanie się są skończone (a może między wszystkimi tryskami użalania się nad sobą), wyłącz Celine Dion i podkręć Lizzo, lub cokolwiek muzyka sprawia, że czujesz się pewnie. Kiedy kochasz siebie-jak naprawdę, naprawdę kochasz siebie-przestaniesz czuć smutek z powodu samotności i zaczniesz być … podekscytowany.

 

9. Pogódź się ze swoimi błędami.

Dysonans poznawczy to termin w psychologii odnoszący się do sprzecznych postaw, przekonań lub zachowań. To trochę jak zaprzeczanie, udowadniając, że masz rację w sytuacji, w której się myliłeś; uczucie dyskomfortu, gdy twoje przekonania są sprzeczne z Twoimi zachowaniami lub nowymi informacjami.

Dlatego jesteśmy tak lojalni wobec grup, do których musieliśmy się dostać (wredne dziewczęce kliki w szkole lub Otrzęsiny w bractwie), dlaczego palacze upierają się, że palenie ich nie zabije nawet z naukowym evidenemce, aby to udowodnić i dlaczego cierpimy, aby uwolnić się od złych związków-opuszczenie go wymaga uznania, że popełniłeś błąd pozostając w złym związku, na początek. Uświadom sobie aktywną rolę, jaką brałeś w pozostaniu w związku,a następnie pozwól sobie na obwinianie siebie.

 

10. Próbowanie oszczędzić czyjeś uczucia często może sprawić, że bardziej boli.

Jestem empatią do winy. Byłem znany z tego, że wmawiam sobie sytuacje życiowe, aby uniknąć krzywdzenia ludzi. Ale próba oszczędzenia czyjegoś uczucia pogarsza wasze życie. Wiedz, że to będzie bolało bardziej dla was obu, im mniej uczciwy jesteś, a udawanie uczuć nawet dla dobrych intencji nadal udaje. Również, nie idź z podejściem” to nie ty, to ja ” (kiedy to ever praca?). W końcu wiedza o tym, czego Wam brakuje, pozwoli wam obojgu szybciej ruszyć naprzód.

 

11. Przeczytaj tę historię, którą napisałeś w przyszłości, a wszystko to będzie miało sens.

Nie będziecie jeszcze wiedzieć, co to jest, ale będzie taki moment w waszej przyszłości, kiedy spojrzycie wstecz na ten związek i to rozstanie i pomyślicie: “Och, to dlatego tak się stało.”Przekonasz się, że miłość nie powinna być roller coasterem emocji, w które rom coms może nam wierzyć—to w rzeczywistości stałe zapewnienie i decyzja, aby spędzić życie z osobą, która wydobywa w tobie to, co najlepsze. Musimy pocałować wiele żab, aby znaleźć tę bratnią duszę (a czasami żaby są nawet przebrane za książąt), ale pewnego dnia będziesz wdzięczny za złamane serce, które przeżyłeś z tymi żabami, ponieważ bez niego nie znalazłbyś przyszłości długo i szczęśliwie.

 

6 pomysłów na randkę Solo, aby dodać do kalendarza jak najszybciej