11 podróży zmieniających życie każdy powinien odbyć przynajmniej raz

Wakacje to zawsze dobry pomysł. Bez względu na to, dokąd zmierzasz, nigdy nie jest złym pomysłem, aby zmienić otoczenie i zapomnieć o pracy na kilka dni. Ale tak dziwne, jak to może brzmieć, można dostać się do wakacyjnej koleiny. Podam ci przykład: jeśli Twoje roczne wakacje pociągają za sobą udanie się do tego samego miasteczka na plaży, gdzie zatrzymujesz się w tych samych obiektach i jesz w tych samych restauracjach każdego lata, nie wykorzystujesz w pełni wszystkiego, co podróż ma do zaoferowania. Oczywiście, miło jest wrócić do miejsca, które wydaje się znajome, ale jedną z najlepszych rzeczy na temat podróży jest doświadczanie nowych rzeczy. To okazja, aby wyjść poza strefę komfortu i zobaczyć, usłyszeć i posmakować rzeczy, których nie byłoby w stanie wrócić do domu.

Jeśli jesteś gotowy, aby zmienić go następnym razem, pozwól nam dostarczyć inspiracji. Zebraliśmy listę 11 niesamowitych wycieczek, które każdy powinien odbyć przynajmniej raz w życiu. Dodaj je do swojej listy rzeczy do zrobienia i sprawdź coś nowego w następnej przygodzie.

 

1. Wędrówka w Parku Narodowym

Źródło: Unsplash / LaiLa Skalsky

Jest tak wiele naturalnego piękna, które można zobaczyć tutaj w USA, a zwiedzanie parku narodowego jest jednym z najlepszych sposobów, aby go doświadczyć. Dzięki bogatej dzikiej przyrodzie,zapierającym dech w piersiach przyrodom i niezrównanym obserwacjom gwiazd, nic dziwnego, dlaczego ludzie z całego świata przybywają do tych miejsc. W całym kraju znajdują się 63 parki narodowe, więc warto odwiedzić przynajmniej jeden (ale najlepiej kilka!) w swoim życiu. Yellowstone, lodowiec, Skalista góra i Wielki Kanion to tylko niektóre z niesamowitych opcji, które zasługują na miejsce na twojej liście życzeń.

 

2. Odwiedź Paryż

Źródło: Unsplash / Camille Brodard

Jego kwintesencja architektury, światowej sławy muzea i wspaniałe jedzenie to tylko niektóre z powodów, dla których Paryż jest zawsze dobrym pomysłem. To naprawdę miasto, które każdy musi zobaczyć chociaż raz. Przyjedź do Wieży Eiffla i Luwru; zatrzymaj się w urokliwych ulicznych kawiarniach, targowiskach na świeżym powietrzu i pięknych parkach rozsianych po całym mieście.

 

3. Udaj się na tropikalną plażę

Źródło: Unsplash / Moosa Haleem

Nic nie mówi o relaksie jak wylegiwanie się na plaży z czystą, błękitną wodą rozłożoną przed tobą i owocowym koktajlem w ręku. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wakacji z pełnym akcji planem podróży, powolna podróż do tropików może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Nie możesz się pomylić z miejscami takimi jak Hawaje, Tahiti, Malediwy lub jedna z wielu wysp karaibskich.

 

4. Przeżyj afrykańskie Safari

Źródło: Unsplash / Dennis Groom

Wycieczka do zoo nigdy nie może porównać do zobaczenia zwierząt takich jak lwy, żyrafy i słonie w ich naturalnym środowisku. Afrykańskie safari to jedno z tych przeżyć, które trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. Prowadzony przez lokalnego profesjonalistę, spotkasz extrniezwykła przyroda i krajobrazy, których nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Rozpocznij podróż w Botswanie, Kenii, Tanzanii lub Republice Południowej Afryki, które są najlepiej ocenianymi miejscami dla osób poszukujących safari.

 

5. Wybierz się na wycieczkę po Włoszech

Źródło: Unsplash / Simon Nham

Między bogatą historią Rzymu, pagórkami Toskanii i błyszczącym wybrzeżem Almafiego nie ma sposobu, aby zawęzić Włochy Do tylko jednego miejsca docelowego. To najlepiej doświadczyć jako cały pakiet. Na szczęście Włoski system kolejowy ułatwia zwiedzanie kraju od góry do dołu.

 

6. # Patrz Wielkie Jabłko

Źródło: Unsplash / Trevor Hayes

Nie ma to jak Nowy Jork. To kultowa sceneria tak wielu filmów i programów telewizyjnych i symbol tak wielu amerykańskich doświadczeń. Empire State Building, Statua Wolności i Most Brookliński to oczywiście najważniejsze atrakcje, ale to dziurawe restauracje, sklepy z klejnotami i różnorodne dzielnice sprawią, że naprawdę zakochasz się w Nowym Jorku.

 

7. Spot the Northern Lights

Źródło: Unsplash / Luke Stackpoole

Wymaga to zmierzenia się z arktycznymi temperaturami, ale widok Zorzy Polarnej jest łatwym kompromisem dla wiatru i śniegu. Chociaż zjawisko naturalne jest znane jako nieuchwytne, miejsca takie jak północna kanada, Alaska, Islandia, Finlandia i Norwegia są dobrym wyborem na złapanie spektakularnego pokazu świetlnego.

 

8. Wycieczka objazdowa po kraju

Źródło: Unsplash / Mick Haupt

Podróż samolotem jest często wygodniejszą opcją, ale podróż samochodem jest częścią doświadczenia. Daje możliwość zatrzymania się w urokliwych małych miasteczkach na szybki kęs lub zrobienie zdjęć przy kiczowatych przydrożnych atrakcjach w drodze do celu. Dodatkowo możesz po prostu natknąć się na nieoczekiwanie fajne miejsce, które nie było częścią twojego planu podróży. Więc pompuj opony, załaduj samochód i nie zapomnij spakować dużo przekąsek.

 

9. Odwiedź jeden z Siedmiu Cudów Świata

Źródło: Unsplash / sanin sn

Żadna lista podróży nie byłaby kompletna bez wzmianki o Siedmiu Cudach. Uważany za jeden z najbardziej inspirujących budowli zbudowanych przez człowieka, jaki kiedykolwiek stworzono, każdy z tych cudów jest wart podróży dookoła świata. Wybierz między Wielkim Murem Chińskim, Koloseum, Chichén Itzá, Chrystusem Odkupicielem, Machu Picchu, Petrą i Taj Mahal.

 

10. Poznaj Australię

Źródło: Unsplash / Antoine Beauvillain

Australia jest naprawdę jedynym w swoim rodzaju celem podróży. Obejmuje nie tylko kultowe witryny podobnie jak Wielka Rafa Koralowa i Opera w Sydney, ale jest również domem dla wielu różnych stworzeń, które nie istnieją na żadnym innym kontynencie (pomyśl kangury, koale i wallabies). W Australii znajdziesz wszystko, od tętniących życiem miast i piaszczystych plaż po gęste lasy deszczowe i ośnieżone szczyty.

 

11. Jedz Przez Południowo-Wschodnią Azję

Źródło: Unsplash / Markus Winkler

Azja Południowo-Wschodnia, obejmująca kraje takie jak Wietnam, Tajlandia i Filipiny, jest rajem dla smakoszy. Oferując jedne z najlepszych ulicznych potraw na świecie, region ma tak wiele przepysznych dań, że nie można spróbować ich wszystkich. Ponadto jest to dość niedrogi region do podróży(i bardzo popularny wśród turystów!), więc uderzanie w wiele krajów w jednej podróży jest zdecydowanie wykonalne.

 

Potrzebujesz Inspiracji Podróżniczej? Nasi Redaktorzy Rozlewają Swoje Ulubione Miejsca Wypoczynku