10 rzeczy Do zrobienia w tym tygodniu dla zdrowszego związku

Tak wielu ludzi spędza tyle czasu czekając na “iskrę” lub że długo i szczęśliwie uczucie, że zapominają związek nie tylko się podtrzymuje. Potrzebuje pracy, jak każde wartościowe osiągnięcie w twoim życiu. Jeśli słowo “praca” wystarczy, aby się pocić, nie panikuj. Dobrą rzeczą w pracy w związku jest to, że powinno być przyjemne, satysfakcjonujące i warte zachodu, gdy jesteś z właściwą osobą. Ponieważ wszyscy jesteśmy zajęci, zestresowani, niespokojni i prawdopodobnie nie możemy myśleć dłużej niż za siedem dni (nie, tylko ja?), oto 10 prostych rzeczy, które możesz zrobić dzisiaj, aby mieć zdrowszy związek do końca tygodnia: 

 

1. Zrób jedną rzecz, którą zrobiłeś, kiedy pierwszy raz spotykałeś się

Jest wiele korzyści z zupełnie nowego związku: motyle, długie rozmowy, poznawanie się, chemia nie może trzymać rąk z dala od siebie. A potem są zalety długotrwałego związku: poczucie komfortu i bezpieczeństwa, zawsze posiadanie osoby towarzyszącej i nigdy nie konieczność golenia nóg. Co jeśli powiem ci, że możesz przywrócić kilka plusów z początku twojego związku? Pomyśl o rutynie, którą ty i twój partner mieliście na początku. Może dałeś więcej komplementów, przebrałeś się, aby im zaimponować, lub poszedłeś na bardziej kreatywne randki niż na wynos i Disney+. W tym tygodniu spróbuj przywołać przynajmniej jeden z tych rytuałów, żartów lub randek, aby wywołać długie rozmowy, motyle i chemię, które miałeś na początku. 

 

Źródło: @ taylranne

 

2. Rozmowa o pieniądzach

Jest to prawdopodobnie najbardziej nieromantyczny temat, ale eksperci Związkowi zgadzają się, że problemy finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów. Normalizacja rozmowy o pieniądzach i wczesne przejście na tę samą stronę może nie tylko zapobiec problemowi finansów w przyszłości, ale może również wzmocnić zaufanie i intymność. Chociaż nie może to być coś, czego nie możesz się doczekać, zaplanuj czas, aby przejść i płacić rachunki razem lub porozmawiać o oszczędzaniu na dom lub dzielenie wydatków domowych. Jeśli jesteś w nowszym związku i nie masz żadnych wspólnych obowiązków lub finansów, nadal możesz rozmawiać o pieniądzach, rozmawiając o swoich indywidualnych celach pieniężnych i nawykach wydatkowania. 

 

3. Zapytaj “jak Ci minął dzień?”każdego dnia

Jedną z najprostszych i najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój związek, jest pytanie partnera :” jak minął dzień?”i troszczyć się o odpowiedź, zamiast pozwolić, aby pytanie stało się rutyną. Doskonal sztukę rozmowy: wiedz, jak sprawić, by twój partner poczuł się słyszany, zadawaj kolejne pytania, zamiast tylko słuchać tego, co ma do powiedzenia, i dziel się swoimi opiniami lub przemyśleniami (tylko) po zakończeniu dzielenia się z tobą. Kiedy twój partner czuje, że zależy ci na więcej niż trzeba i chcesz być częścią wszystkiego, co robią, podświadomie tworzy nowy poziom pracy zespołowej, miłości i intymności. 

 

4. Praktyka dawania (i odbierania) konstruktywnej krytyki

Jeśli jesteś w zdrowym związku, powinieneś czuć się bezpiecznie i akceptowany. A jeśli czujesz się bezpieczny i akceptowany, prawdopodobnie łatwiej jest ci otrzymać konstruktywną krytykę niż w innych przyjaźniach lub relacjach rodzinnych. Sens konstruktywnej krytyki jest taki, że pracujesz jako zespół i pokrywając siebie martwe punkty, aby stać się najlepszym związkiem i najlepszym sobą. To banał, że dwie głowy są lepsze niż jedna, a udzielanie wsparcia buduje zaufanie, opiekę i pracę zespołową.

Daj partnerowi sugestię, w jaki sposób może poprawić prezentację pracy lub daj mu znać, że powinien częściej dzwonić do siostry. Podobnie, zapytaj ich, jak możesz poprawić projekt w pracy lub jak inaczej poradziliby sobie z sytuacją z przyjacielem. Co jest nie OK? Krytykowanie tego, czego twój partner nie może zmienić, jak jego cechy osobowości lub potrzeby. Jeśli martwisz się konstruktywną krytyką (lub to zamienia się w argument), albo podchodzisz do tego bardziej krytycznie niż konstruktywnie, albo twój związek może wymagać większego rozwoju. 

 

Źródło: @ babybaileymamadrama

 

5. Zaplanuj Seks

Tak, naprawdę. Podczas gdy wiele osób uważa, że planowanie seksu zabiera iskrę i zamienia ją w OBOWIĄZEK, jeśli kiedykolwiek byłeś w LTR, wiesz, że spontaniczny seks po prostu nie dzieje się z napiętym harmonogramem, kładąc dzieci do łóżka lub pracując do późna każdej nocy. A nawet jeśli tak, to i tak czuję się jak obowiązek (pospieszmy się, budzimy się za pięć godzin!). Tak jak planujesz treningi i spotkania, planowanie seksu to kolejny sposób na pozostanie w kontakcie i priorytetowe traktowanie intymności. Dodatkowo zwiększa to oczekiwanie, gdy wiesz, że nadchodzi, i możesz nawet chcieć “przypominać” swojemu partnerowi przez cały dzień o dodatkowe punkty romansu (nie moja wina, jeśli mają trudności z koncentracją w pracy!). 

 

6. Patrz na argumenty, jakbyś był osobą trzecią

Og love life hack, zwany “The Marriage Hack”, stał się wirusową sensacją nie bez powodu. Zasadniczo, fantazyjny termin oznacza oglądanie konfliktów i nieporozumień oczami osoby trzeciej, która chce jak najlepiej dla wszystkich zaangażowanych i zdając sobie sprawę z przeszkód, na jakie napotyka każda osoba, próbując myśleć z innej perspektywy. Ta metoda zmniejsza emocje związane z sytuacją, przekształcając ją w sposób, który pozwala nie tylko zrozumieć partnera, ale także rozwiązać problem. To jak terapia dla par DIY! Niezależnie od tego, czy jesteś w małżeństwie, czy zupełnie nowym związku, Hack małżeństwo może pomóc zmienić sposób komunikowania się i rozwiązywania argumentów. 

 

7. Czytaj razem

Wiesz, że ostatnia scena w Notting Hill gdzie Hugh Grant czyta bardzo inteligentnie wyglądającą powieść na ławce w parku, podczas gdy wspaniała ciężarna Julia Roberts kładzie się na kolanach i patrzy, jak bawią się dzieci (oh yeah, and they ‘ re trzymając się za ręce)? To jest rom-com gold, tak, ale to także scena, o której często myślę. Mimo że spędzali razem czas, musieli mieć wiele ciekawych rzeczy do omówienia później: o czym Hugh czytał lub co Julia widziała podczas oglądania zabawy dzieci. Niezależnie od tego, czy czytasz tę samą książkę osobno, czy czytasz w tym samym czasie, aby “spędzić czas razem, nie spędzając razem czasu”, czytanie à la Hugh i Julia stymuluje sensowną rozmowę i głębszą więź.

Zwłaszcza jeśli Twoje rozmowy składały się tylko z aktualizacji pracy, powieść, którą chciałeś przeczytać lub ulubiona książka twojego partnera z college ‘ u, stworzy również nowsze i bardziej ekscytujące rozmowyto bliższy związek między wami. Bonus: o wiele łatwiej jest zebrać klub książki razem, gdy jesteś tylko Ty i twój znaczący inny.

 

Źródło: @ missenocha

 

8. Zamelduj się

Chociaż może to brzmieć tandetnie, pary, które mają regularne zameldowania są zazwyczaj bardziej dostrojone i lepiej w komunikacji. Pomyśl o tym: masz wizytę kontrolną z lekarzem, aby utrzymać swoje ciało w zdrowiu, więc potrzebujesz kontroli-na z innymi znaczącymi, aby utrzymać zdrowy związek. Zaplanuj czas, kiedy oboje jesteście wolni od pracy lub dzieci są zajęte, i sprawdź, jak inni czują się o różnych aspektach związku. Pokryj tematy, takie jak obciążenie pracą i prace domowe (i czy czujesz, że są one jednakowo dzielone), jeśli jesteś zadowolony z tego, jak druga osoba wyraża języki miłości, i jedną rzecz, którą druga osoba może zrobić w tym tygodniu, abyś czuł się bardziej kochany w swoim związku lub szczęśliwy w swoim życiu. 

 

9. Przeproś zanim “potrzebujesz”

Mam wiele osobistych problemów z klasycznym filmem romantycznym, Love Story. Po pierwsze, nie, miłość robi nie to znaczy, że nigdy nie musisz przepraszać. Miłość oznacza mówienie, że jest ci przykro, bo bardziej zależy ci na uczuciach ukochanej osoby, niż na tym, że masz rację. Dla twojej wiadomości, przepraszanie z całego serca oznacza uznanie uczuć drugiej osoby, przejęcie odpowiedzialności, a następnie zaoferowanie rozwiązania, które zapewni, że nigdy więcej tego nie zrobisz. (Tak, dość często przypominam mojemu chłopakowi, że tak powinny wyglądać przeprosiny.) Aby twój związek był zdrowszy do końca tygodnia(to takie skuteczne!), przeproś z całego serca, zanim w ogóle będziesz musiał, czyli zanim twój partner będzie szukał przeprosin.

Pomyśl o sposobach, w jaki ostatnio mogłeś być lepszym partnerem, ale nie udało ci się. Powiedz: “przepraszam, że nie wykonałem moich obowiązków w tym tygodniu” lub ” przepraszam, że nie byłem ostatnio dobrym słuchaczem.”Nawet jeśli twój znaczący inny tego nie przyznał, daj im znać, że traktujesz priorytetowo ich uczucia bez ich pytania. Wniesienie “przepraszam” do czegoś więcej niż tylko argumentów wzmocni twoją więź, ponieważ nie tylko zaczniesz zauważać, jakie masz inne istotne potrzeby, zanim będą musieli zapytać (lub walczyć), ale pozwoli Twojemu partnerowi poczuć się widzianym, docenianym i dbanym. 

 

10. Świętuj coś

Nawet jeśli nie zbliża się rocznica lub urodziny, twój związek zasługuje na dobre świętowanie. Relacje mogą być przyziemne, gdy przechodzisz przez codzienne czynności, nie zatrzymując się, aby potwierdzić, gdzie jesteś lub jak daleko zaszedłeś. Poświęć trochę czasu w tym tygodniu, aby świętować awans do pracy, miesięczną rocznicę, jak kiedyś, lub po prostu świętować wspólne życie. Bez względu na powód, popping trochę szampana, gotowanie ulubionego posiłku, lub co normalny wieczór czuć się wyjątkowo pomoże Ci poczuć wdzięczność dla osoby masz do świętowania życia z. Zdrowie! 

 

It ‘ s Date Night – oto 12 darmowych pomysłów, które są zarówno Romantyczne, jak i zabawne