10 prostych sposobów, aby poprawić swój związek do końca dnia

Wielkie romantyczne gesty często dostają wszystkie uznanie, ale to zwykle drobne, codzienne sposoby, w których wyrażamy miłość i łączymy się ze sobą, które nadają ton zdrowemu i szczęśliwemu związkowi. Nawet najlepsze związki mogą wciąż znajdować nowe sposoby łączenia się. Wszystkie związki wymagają pracy, ale cytując film One Day (wiesz, że go kochasz), “Czułość jest wtedy, gdy widzisz czyjeś mocne strony; miłość jest wtedy, gdy akceptujesz czyjeś wady.” Oto 10 rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój związek, dzisiaj.

1. Zrób im filiżankę kawy.

Małe akty życzliwości mogą oznaczać całą różnicę w związku, w którym ludzie, zwłaszcza w długoterminowych związkach, mogą czuć się niedoceniani lub pozbawieni opieki. Małe akty, które pokazują, że wychodzisz ze swojej drogi, aby zrobić coś miłego dla swojego partnera, sprawią, że poczują się zadbane i pomyślane. Spróbuj zrobić im filiżankę kawy rano, zanim wstaną z łóżka. To nada ton na resztę dnia bycia troskliwym dla siebie nawzajem.

Źródło: The Creative Exchange | Unsplash

2. Powiedz “dziękuję”

Zwłaszcza w związkach, które trwają od lat i popadają w rutynę, stajemy się tak wygodni w naszych relacjach, że oczekujemy, że nasz partner spełni wszystkie nasze potrzeby, czy to w tym, jak nas traktuje, czy w codziennych obowiązkach, które wykonuje. Powiedzenie prostego “dziękuję” za umycie naczyń po obiedzie lub za komplement wymusza ich dobre zachowanie i sprawia, że czują się docenieni, a także sprawia, że przypominasz sobie, dlaczego ich kochasz. Ważne jest również, aby wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że są w twoim życiu i jak wiele znaczą dla twojego życia, a nie tylko to, co dla ciebie robią.

3. Ćwiczcie razem

Wiem, wiem: twój gorący przepływ jogi lub klasy spin jest zwykle twoja ucieczka od wszystkich ludzi w swoim życiu. Ale spróbuj kierować się na siłownię swojego partnera z nimi lub przynieść je razem do swojej klasy barre. Zajęcia, które podnoszą tętno, wyzwalają endorfiny, które są jak dobre substancje chemiczne w mózgu, dzięki czemu oboje czujecie się szczęśliwi, pełni energii i podekscytowani. To także nowy sposób na nawiązanie więzi!

Źródło: The Creative Exchange | Unsplash

4. Przytul ich

To może wydawać się najbardziej podstawowym i najprostszym z aktów, ale fizyczny dotyk przechodzi długą drogę w utrzymaniu romansu i połączenia żywego w długoterminowych związkach. Staraj się unikać rutyny fizycznego dotyku, co oznacza, że jedynym fizycznym dotykiem w twoim codziennym życiu jest pocałunek na pożegnanie lub uścisk na przywitanie (choć są to również ważne gesty). Oprócz przywitań i pożegnań, przytulaj ich niespodziewanie, trzymaj za rękę w samochodzie lub podczas oglądania telewizji, a nawet po prostu poklepuj ich po ramieniu, aby poczuli się blisko. Bliskość fizyczna może przełożyć się na bliskość emocjonalną.

5. Wyślij im niespodziewaną wiadomość tekstową

Jeśli jesteś osobno od rana do czasu kolacji, wysyłając tekst w środku dnia, który czuje się trochę z niebieskiego będzie zaskoczyć swojego partnera i uczynić je czuć niektóre z excitement, który pochodzi z nowego związku. Spróbuj wysłać im wiadomość, aby powiedzieć im coś, co kochasz o nich, coś, za co jesteś wdzięczny, lub romantyczne / zabawne wspomnienie, które dzielisz.

6. …Ale odłóż swój telefon!

Staraj się mieć przynajmniej trochę czasu jakości razem każdego dnia, gdzie odkładasz swoje telefony – zaufaj mi, Instagramy i e-maile mogą czekać, aż skończysz z kolacją. Chociaż może się to wydawać trudnym celem w naszym zajętym życiu, jest to niezwykle ważny aspekt szczęśliwego związku. Wiele badań znalazło bezpośrednią korelację z ciężkim używaniem telefonu i dobrym samopoczuciem w związku. A jeśli jesteś zły, spróbuj ograniczyć pisanie SMS-ów. Może być ci łatwiej uciec się do pisania SMS-ów, gdy jesteś o coś zły, ale staraj się zawsze rozmawiać o sprawach osobiście lub przynajmniej przez telefon. Walki tekstowe tylko tworzą dystans.

Źródło: Mathilde Langevin | Unsplash

7. Kładźcie się do łóżka o tej samej porze

Choć może się to wydawać niemożliwym wyczynem dla par, których harmonogramy lub preferencje wymagają innego czasu snu, pora snu jest kluczowym czasem dla związku. Jest to sposób na ponowne połączenie z pracowitego dnia, chwila ciszy i czas sam na sam przed busyness następnego dnia. Dla wielu par jest to jedyny moment samotnego czasu w ciągu całego dnia. Nawet jeśli jesteś nocną sową i twój partner kładzie się do łóżka o 20:00, przynajmniej spróbuj zostać w łóżku, aż zasną. Jest to ważny i łatwy sposób na ponowne połączenie i poczucie bliskości.

8. Zaplanuj check-in

Planowanie może nie wydawać się bardzo seksowne i spontaniczne, ale upewnienie się, że jesteś regularnie sprawdzanie ze sobą będzie utrzymać swój związek silny. To może być łatwe do niech irytacji po irytacji budować aż dostaje się do pełnej walki, więc sprawdzanie w oznacza mniej walk, więcej komunikacji i lepsze połączenie. W końcu związek to tylko dwie osoby próbujące zaspokoić swoje potrzeby. Użyj check-in do omówienia wszelkich ostatnich wyzwalaczy, problemów, a nawet wszystkich dobrych rzeczy (które zasługują na uznanie też!). Spróbuj miesięczne, tygodniowe, lub nawet codzienne (jak na koniec dnia), i umieścić go na swoich kalendarzach, więc nie zapomnieć lub pominąć.

Źródło: Tallie Robinson | Unsplash

9. Śmiejcie się razem

Związki to tylko przyjaźnie z wyłącznością; podczas gdy kochanie się jest kluczowe, lubienie się jest również ważne. Podczas gdy sprawy życiowo-partnerskie (jak podział obowiązków) lub romantyczne (jak trzymanie się za ręce) mogą być głównymi priorytetami w celu poprawy waszego związku, pamiętajcie, że sprawy związane z przyjaźnią są równie ważne. Śmiejcie się razem przynajmniej raz dziennie, niezależnie od tego, czy jest to dzielenie się zabawną historią, która przydarzyła się wam w sklepie spożywczym, przywoływanie wewnętrznego żartu, czy oglądanie programu, który sprawia, że oboje LOL. Śmiech nie tylko nas łączy, ale pomaga nam pamiętać, że punktem bycia w związku jest cieszenie się osobą, którą kochamy.

10. Znajdź czas dla siebie

Chociaż me-time może brzmieć sprzeczne z intuicją, gdy celem jest we-time, jak czujesz się o yourself jest to, jak będziesz działać w związku. Jeśli zależysz od swojego partnera, aby się spełnić, będziesz oczekiwać zbyt wiele od związku, a jeśli nie kochasz siebie, prawdopodobnie obawiasz się, że twój partner również nie kocha cię naprawdę. Spędzanie czasu w samotności nie tylko zapewnia, że żyjesz najbardziej satysfakcjonującym życiem, czy to oznacza oddanie się opiece nad sobą lub realizowanie własnych zainteresowań, ale oznacza to również, że będziesz w stanie pokazać się jako swoje najlepsze, najprawdziwsze ja, kiedy spędzasz czas razem. A jako dodatkowy bonus, nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż pewność siebie.