10 porad finansowych każda kobieta po 20-tce musi usłyszeć

To upoważnienie do posiadania tego, kim jesteś, podążania za marzeniami i zarabiania własnych pieniędzy. A kiedy masz 20 lat, wolność finansowa i niezależność są bardziej namacalne niż kiedykolwiek. Bycie niezależnym finansowo nie oznacza jednak tylko zarabiania własnych pieniędzy. W rzeczywistości jest tak wiele elementów, które wchodzą w to, a jeśli masz 20 lat, TERAZ jest czas, aby dowiedzieć się dokładnie, czym są. Czytaj dalej, aby poznać 10 porad finansowych, które każda kobieta w wieku 20 lat musi usłyszeć i przygotować się na przyszłość i niezależność finansową.

 

1. Zacznij planować przyszłość

Poświęcenie czasu na budowę portfela inwestycyjnego i Funduszu Emerytalnego ma kluczowe znaczenie dla niezależności finansowej. W końcu będziesz mógł naprawdę cieszyć się życiem i doświadczyć wolności finansowej dzięki mądrym wyborom, których dokonałeś, gdy byłeś młody. Inwestowanie w przyszłość oznacza inwestowanie w siebie, a im wcześniej zaczniesz, tym więcej czasu Twoje pieniądze muszą rosnąć.

Jeśli chcesz zbudować portfel inwestycyjny, Public I Ellevest są doskonałym wyborem dla początkujących. Public oferuje sieć społecznościową w aplikacji, w której inwestorzy mogą kupować ułamkowe akcje i fundusze ETF (fundusze giełdowe, które są koszykami aktywów stworzonymi w celu dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych) po znacznie niższej cenie niż inne platformy inwestycyjne, co jest dobrym sposobem na rozpoczęcie od małego, jednocześnie ucząc się o inwestowaniu. Ellevest jest tworzony przez kobiety dla kobiet i pomaga stworzyć zróżnicowany portfel inwestycyjny, który pasuje do twojej osobowości i celów na przyszłość.

Jeśli chodzi o emeryturę, istnieje sporo opcji dostępnych. Jeśli jesteś zatrudniony, koniecznie porozmawiaj ze swoim pracodawcą o sponsorowanych przez pracodawcę planach emerytalnych, o tym, jak możesz zacząć wnosić na nie wkład od momentu wypłaty i czy będą one dopasowywać twoje składki do określonego progu. Jeśli twój pracodawca nie oferuje planów emerytalnych lub jesteś samozatrudniony, dwie opcje do rozważenia to tradycyjna IRA lub Roth IRA. Jeśli zarabiasz dużo pieniędzy, chcesz być w stanie odpisać swoje składki i mieć odroczone dochody podatkowe-zarobione pieniądze, które są wolne od podatku, dopóki nie zostaną wycofane-tradycyjna IRA może być dla ciebie lepszym rozwiązaniem. Roth IRA może działać lepiej dla Ciebie, jeśli jesteś singlem i zarabiasz poniżej $144k / rok lub poniżej $214k, jeśli jesteś żonaty i składasz wspólnie i chcesz dokonać wolnych od podatku wypłat na emeryturze. Nie są to jedyne dwie dostępne opcje, dlatego konieczne jest dokładne zbadanie wszystkiego, aby znaleźć plan, który działa najlepiej dla ciebie.

 

2. Zbuduj fundusz Nadzwyczajny

Jeśli chcesz niezależności finansowej, ważne jest, aby mieć fundusze, na których możesz polegać i polegać na sobie pod koniec dnia. W tym przypadku niezbędne jest posiadanie funduszu awaryjnego. Ponieważ prawdopodobnie dopiero zaczynasz swoją karierę i pracujesz w górę w wieku 20 lat, kwota pieniędzy, którą możesz teraz odłożyć, będzie prawdopodobnie mniejsza po zapłaceniu za swoje wydatki. Niezależnie od tego, jak duża lub mała jest kwota, dodaj ją do swojego funduszu awaryjnego; liczy się każdy mały kawałek. Przyzwyczajenie się do odkładania pieniędzy teraz pomoże Ci zaoszczędzić więcej, gdy wspinasz się po drabinie kariery i zaczynasz zarabiać więcej.

 

Źródło: Olya Kobruseva / Pexels

 

3. Aktywnie działać na rzecz spłacania długów

Jeśli obecnie masz jakikolwiek dług, nadszedł czas, aby zaplanować i aktywnie podjąć kroki, aby stać się wolnym od długów. Dzięki temu twój dług wymknie się spod kontroli. Zrób krok wstecz i dowiedz się, co jesteś winien-w tym odsetki-i kiedy. Gdy już to zrobisz, Oblicz koszty utrzymania ze swoich dochodów, aby dowiedzieć się, z jaką kwotą pieniędzy musisz pracować, aby spłacić dług, włożyć do funduszu awaryjnego i zainwestować.

Jeśli kwota, którą musisz spłacić, wydaje się astronomiczna i przytłaczająca, rozważ użycie metody śnieżki. Ta metoda pozwala spłacić dług w kolejności od kwoty, którą jesteś winien, od najmniejszej do największej. Możesz również rozważyć przeznaczenie pewnego procentu dochodu na spłatę długu, co może być pomocne, jeśli koncentrujesz się na oszczędzaniu, inwestowaniu i staniu się wolnym od długów. Inną rzeczą, którą należy się przyjrzeć, jest konsolidacja długu-połączenie istniejącego długu w jedną ryczałt-jako sposób na potencjalnie niższe stopy procentowe od tego, co jesteś winien i pomóc zapobiec brakowi wielu płatności. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o swoich opcjach i bądź otwarty na eksperymenty, aby znaleźć podejście, które Ci odpowiada.

 

4. Ustaw dwa rodzaje celów pieniężnych

Cele są istotną częścią życia, ponieważ dają nam coś do dążenia i pomagają urzeczywistnić nasze marzenia. W wieku 20 lat powinieneś ustawić dwa rodzaje celów pieniężnych: długoterminowy cel pieniężny i krótkoterminowy cel pieniężny. Twoje krótkoterminowe cele pieniężne przełamują twój większy cel i są małymi kroczkami potrzebnymi do osiągnięcia długoterminowego celu. Oba te typy celów mogą być dowolne-żadna liczba nie jest zbyt duża lub zbyt mała. Znajdź swój długoterminowy cel pieniężny i zapisz go na kartce papieru, a następnie Oblicz kroki potrzebne do osiągnięcia tego celu. To będą twoje krótkoterminowe cele pieniężne.

Na przykład, jeśli Twoim długoterminowym celem pieniężnym jest zaoszczędzenie 50 000 $do 30 roku życia, możesz skonfigurować mniejsze liczby-5 000$, 15 000$, 25 000$, 35 000 $itp.- jako kamienie milowe, do których należy dążyć i uderzać w ciągu 20 lat, aż osiągniesz swój cel w wysokości 50 000 USD. te mniejsze liczby będą twoimi krótkoterminowymi celami pieniężnymi, a dążąc do nich, nieumyślnie zostaniesz zmuszony do podejmowania mądrzejszych decyzji finansowych i będziesz bardziej świadomy swoich wydatków.

 

5. Tworzenie i opanowanie planu budżetowania

Nie ma lepszego czasu niż 20 lat, aby stworzyć i opanować plan budżetowania, którego możesz trzymać się i śledzić. Będziesz lepiej zarówno oszczędzać, jak i wydawać pieniądze dużo wcześniej, a rozwijanie zdrowych nawyków wydawania teraz jest kluczem do niezależności finansowej.

Plany budżetowania są dziesiątka tuzin, i to może być trudne, aby przybić dokładnie jeden, który działa dla ciebie. Niektórzy ludzie mogą uznać, że system kopert jest szczególnie pomocny, podczas gdy inni mogą znaleźć spisany plan w notatniku lub arkuszu kalkulacyjnym, który jest łatwiejszy do naśladowania. Istnieje również mnóstwo aplikacji do budżetowania, takich jak Goodbudget lub Mint, które można pobrać i użyć do pilnego śledzenia swoich finansów. Bądź otwarty na wypróbowanie różnych podejść lub mieszanie i dopasowywanie różnych, aby znaleźć system, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i ułatwia budżetowanie.

 

6. Zaoszczędź jak najwięcej

Tak ekscytujące, jak życie może być, gdy masz 20 lat, teraz nie jest czas, aby kupować krzykliwe rzeczy. W rzeczywistości twoje dwudziestki to czas, który powinieneś oszczędzać jak najwięcej. To oznacza nie robienie rzeczy, takich jak pośpiech i zdobycie najnowszego iPhone ‘ a, jeśli obecny działa dobrze, nie chlapanie nowym samochodem, jeśli twój nie jest zepsuty, lub gotowanie w domu częściej niż zamawianie jedzenia na wynos. Powinieneś również spojrzeć na swoje wydatki “lifestyle” – usługi kablowe/strumieniowe, członkostwo w siłowni, Pielęgnacja włosów i paznokci, biegi Starbucks itp.- i ograniczyć lub skonsolidować w dowolnych obszarach. Praktykowanie inteligentnych wydatków teraz tylko pomoże Ci w przyszłości i zmaksymalizuje twoją produktywność finansową.

 

Źródło: @ theyusufs

 

7. Bądź świadomy tego, na co wpadasz

Jest odcinek Seks w wielkim mieście w którym Carrie uświadamia sobie, że wydała 40 000 dolarów na buty, ale nie ma gdzie mieszkać.”Objawienie pojawia się po tym, jak jej były, Aiden, wyprowadza się z mieszkania po rozstaniu i mówi jej, że może go od niego odkupić (czego nie może zrobić, ponieważ wydała 40 tysięcy dolarów na buty). Jest to przestroga dla kobiet w każdym wieku wszędzie, ale szczególnie dla kobiet w ich 20s, które dopiero zaczynają i starają się ich finanse w ryzach. Pewnie, Carrie miała bardzo imponującą kolekcję butów i zawsze wyglądała dobrze, ale kiedy przyszło do czego, buty jej nie pomogły. Postanowiła wydać swoje pieniądze na rzeczy, które nie miały prawdziwej wartości lub nie służyły jej dobrze finansowo w czasie.

Oczywiście, jesteś absolutnie uprawniony do leczenia się od czasu do czasu, ale ważne jest, abyś pamiętał o tym, co się dzieje. Jeśli masz zamiar zaoszczędzić na duży zakup, należy rozważyć oszczędzanie na coś takiego zaliczki na domu lub kawałek nieruchomości. Domy i nieruchomości są uważane za aktywa, ponieważ doceniają wartość w czasie, więc w dół linii, jeśli chcesz sprzedać, będziesz w stanie odzyskać początkową inwestycję, a następnie niektóre. Za każdym razem, gdy dokonujesz dużego zakupu, zawsze poświęć czas na zbadanie, na co naprawdę wydajesz pieniądze i czy przedmiot będzie doceniał lub deprecjował wartość w czasie. W ten sposób będziesz dobrze służył finansowo w przyszłości.

 

8. Unikaj dokonywania minimalnych płatności kartą kredytową

Minimalne płatności kartą kredytową są podobne do pocałunku śmierci-zmuszają cię do wiecznej gry w nadrabianie zaległości, podczas gdy Twój rachunek nadal rośnie i ponosisz więcej długu, ponieważ to, co nie jest spłacone, przetoczy się w następnym miesiącu i zostanie zastosowane z odsetkami. Jest to szkodliwy błąd do popełnienia, gdy jesteś młody i jeszcze gorszy nawyk, aby dostać się do. Robienie tego w wieku 20 lat tylko postawi cię w niekorzystnej sytuacji w czasie, w którym powinieneś próbować iść do przodu.

Jeśli masz tendencję do nadużywania karty kredytowej, spróbuj skonfigurować automatyczne płatności za koszty utrzymania, które mają być pobierane na karcie i zapłacić za” Zabawne ” wydatki za pomocą gotówki lub karty debetowej. Inną opcją można spojrzeć na byłoby uzyskanie karty kredytowej z niższym limitem wydatków, że lepiej pasuje do planu budżetowania. Capital One oferuje wiele kart kredytowych o niskim limicie i kart z nagrodami cash back. Nagrody Cash back To nagrody, które są zwracane w niewielkim procentach od niektórych zakupów i mogą być wykorzystane do spłacenia lub zmniejszenia salda karty kredytowej według wyboru. Chociaż procent jest zwykle niewielki, pomysł jest że z czasem Twoje nagrody będą się gromadzić do momentu, w którym będziesz mógł wykorzystać je do spłacenia całego rachunku za miesiąc.

 

9. Dowiedz się, gdzie idą Twoje pieniądze

Możesz zarobić wszystkie pieniądze na świecie, ale jest to daremne, jeśli nie wiesz, dokąd to zmierza. Śledzenie finansów jest częścią finansowego dobrego samopoczucia i jest to nawyk, który powinieneś zacząć ćwiczyć w wieku 20 lat. wiedząc, gdzie idą Twoje pieniądze, śledząc swoje dochody i wydatki, możesz pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji finansowych i wydawać więcej strategicznie. Dodatkowo może to pomóc ci stać się mistrzem budżetowania. Podobnie jak budżetowanie, możesz śledzić swoje pieniądze za pomocą arkuszy kalkulacyjnych lub szablonów, aplikacji lub ręcznie.

 

10. Rozwijaj zdrowe relacje z pieniędzmi

Zdrowa relacja z pieniędzmi jest kluczem do manifestowania sukcesu finansowego i dawania sobie wolności finansowej, na którą zasługujesz. Rozwijanie zdrowej relacji z pieniędzmi w wieku 20 lat zwiększy twoją świadomość na ten temat i sprawi, że będziesz bardziej świadomy tego, jak je wydajesz, co pomoże Ci dokonać lepszych wyborów finansowych. Plus, robienie tego wcześniej w życiu pomoże również zapobiec potencjalnie poważnych błędów pieniężnych.

Zanim będziesz mógł rozwinąć zdrowy związek z pieniędzmi, zidentyfikuj z nim swój związek. Czy uważasz, że związek jest obecnie zdrowy lub niezdrowy? Spójrz na swoje nawyki wydatkowania i wzorce zachowań z pieniędzmi; pomyśl o tym, jak temat sprawia, że czujesz się i jak dorośli w twoim życiu poradzili sobie i omówili to, gdy dorastałeś. Czy przyjąłeś lub zbuntowałeś się od nauk, a jeśli tak, to w jaki sposób? Jak myślisz, co oznaczają twoje wzorce zachowań z pieniędzmi? Być może twoje słabe umiejętności budżetowania są podświadomym sposobem na pozbycie się pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nauczono Cię bać się ich dorastania. Może miałeś szczęście i nie walczyłeś finansowo, gdy byłeś młody, a teraz wydajesz pieniądze szybciej, niż możesz to zrobić.

Dobrą wiadomością jest to, że każdy jest w stanie rozwijać zdrowe relacje z pieniędzmi, niezależnie od ich wychowania lub aktualnej sytuacji finansowej. Twoje 20-stki to idealny czas, aby zobowiązać się do zawarcia pokoju z pieniędzmi i zastąpić wszelkie zachowania lub pojęcia, które masz wokół tematu. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz robić prawdziwą niezależność finansową w swoim życiu.

 

Jak poprawić swoje relacje z pieniędzmi i manifestować sukces finansowy