10 książek z postaciami, które nie mają tego wszystkiego Rozgryzonego – bo wszyscy tam byliśmy

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Pamiętasz, jak miałeś 18 lat i poszedłeś na studia? Pamiętasz, jak miałeś 22 lata i zaczynałeś swoją pierwszą prawdziwą pracę? Myślałeś, że wiesz dokładnie, jak będzie wyglądało Twoje życie. Ale teraz masz 28, 32, 36 lat i jesteś bardziej zdezorientowany swoim życiem niż kiedykolwiek. Może jesteś jedyną przyjaciółką, która jeszcze nie wyszła za mąż, albo byłaś panną młodą, ale nigdy nie byłaś druhną. Może nie jesteś do końca pewien, jak skończyłeś z tą karierą, lub kochasz swoją pracę, ale nie opłaca ci się wystarczająco, aby utrzymać się, nieważne, kupić ten dom lub wziąć europejskie wakacje. Na szczęście, bez względu na to, z czym masz do czynienia, nie jesteś sam.

Postacie w tych 10 książkach przechodzą przez dokładnie te same rzeczy. Nie są tam, gdzie sądzili, że będą osobiście, romantycznie, profesjonalnie, lub jakąś kombinacją tych trzech. Jo Walker z Love, Lists, and Fancy Ships Sarah Grunder Ruiz nie osiągnęła tego, co myślała, zanim skończy 30 lat. Dani Porter z Miłość od pierwszej złości Anna E. Collins odkryła, że jej narzeczony sypia z ich agentem nieruchomości. I Franny Doyle z In A New York Minute Kate Spencer właśnie została zwolniona.

Więc kiedy czujesz, że nie masz tego wszystkiego rozgryzione, czytanie tych książek przypomni Ci, że nie jesteś jedynym, który przechodzi przez trudne rzeczy. A widząc te postacie po drugiej stronie przypomni Ci, że to, z czym masz teraz do czynienia, nie potrwa wiecznie. Ponieważ najlepsze książki potwierdzają Twoje uczucia, jednocześnie ucząc cię, jak się nimi kierować. Oto 10 książek do przeczytania, które robią to doskonale:

 

Emily Henry

Miłośnicy Książek

Nora Stephens jest odnoszącą sukcesy agentką literacką znaną z tego, że zawsze dostaje najlepsze oferty dla swoich klientów. Mieszka w mieście, które kocha i widzi swoją siostrę i siostrzenice, kiedy tylko chce. Ale życie zawodowe i osobiste nory nie jest tak dobre, jak się wydaje. Nadal opłakuje stratę matki i od śmierci matki czuje silną presję, aby utrzymać siebie i siostrę. Poza tym jest wiecznie samotna, została porzucona przez chłopaków, którzy zdecydowali się opuścić Nowy Jork dla życia w małym mieście (i miłości) nie raz, nie dwa, ale cztery razy.

Kiedy Libby prosi Norę, aby pojechała na wycieczkę sióstr do Sunshine Falls w Północnej Karolinie, pierwsza myśl nory jest o pracy. Ale Libby nie zajmuje dużo czasu, aby zapewnić Norę, że może pracować z Sunshine Falls i że ta podróż może być dokładnie tym, czego obie siostry potrzebują. Ale zamiast rozpocząć własny romans z lokalnym właścicielem hotelu, Nora wpada na Charliego Lastrę, zamyślonego redaktora z powrotem w mieście. Nora i Charlie zaczynają Redagować starannie opracowane historie, które napisali o sobie.

Nie robiłem nic poza czytaniem Książka Miłośćrs od chwili, gdy go kupiłem. To piękna historia o równoważeniu płacy i pasji w pracy, odkrywaniu, gdzie pasujesz do swojej rodziny i znajdowaniu romansu poprzez dowcipne przekomarzanie się, z którego znana jest Emily Henry. Ta książka sprawi, że będziesz się śmiał i płakał. To złamie ci serce i poskłada kawałki z powrotem do kupy.

Kate Spencer

In A New York Minute

Od pierwszego zdania z In A New York Minute przez Kate Spencer dowiadujemy się, że Franny Doyle nie układa się dobrze. Właśnie została zwolniona z pracy, której nie uważała za ekscytującą, ale uważała, że jest stabilna. Potem, jakby nie mogło być gorzej, drzwi metra rozrywają ulubioną jedwabną sukienkę Franny, a gdy pociąg przyjedzie na następną stację, jej nietykalne rzeczy będą widoczne dla wszystkich czekających na wejście na pokład.

Na szczęście, Dziarski nieznajomy przychodzi na ratunek, dając jej swoją kurtkę Gucci suit. Nie na szczęście Cała interakcja Franny z człowiekiem została nagrana, a teraz cały Manhattan odnosi się do Franny i Hayesa jako do # SubwayQTs. Na szczęście, w mieście liczącym 8 milionów ludzi, nigdy więcej się nie spotkają. Nie na szczęście Franny i Hayes wpadają na siebie i są zaskoczeni, że za każdym razem cieszą się swoim towarzystwem coraz bardziej.

In A New York Minute podąża za Franny, gdy rozpoczyna własną działalność w zakresie projektowania wnętrz, nawiązuje relację z Hayesem i równoważy czas z dwójką najlepszych przyjaciół i rodziną. Gdy Franny zajmuje się zmianami za zmianami, będzie musiała nauczyć się ufać sobie, aby zbudować życie, którego zawsze pragnęła.

Jennifer E. Smith

Niezatapialna Greta James

Greta James to zrobiła; odniosła sukces jako muzyk. Jednak zaraz po nagłej śmierci matki, Greta rozpada się na scenie. Nagranie szybko staje się wirusowe, a Greta przestaje grać, narażając karierę, na którą tak ciężko pracowała.

Bez wymówki, Greta niechętnie zgadza się towarzyszyć ojcu w rejsie na Alaskę, którego rodzice zarezerwowali, aby uczcić ich 40. rocznicę. Podczas gdy Greta będzie musiała nadal opłakiwać matkę, ustalić, czy kiedykolwiek może mieć związek z ojcem, który nigdy nie zaakceptował jej kariery, sprawdzić, czy jest jeszcze w stanie być muzykiem i odkryć, czy w jej życiu jest miejsce na romantyczną miłość.

Niezatapialna Greta James Jennifer E. Smith jest moim ulubionym rodzajem książki do czytania, ponieważ ma to wszystko. Chodzi o kreatywne poszukiwania kontra stabilna praca, bycie dzieckiem i bycie rodzicem, a także dobre, złe i pomiędzy romantycznymi związkami. Jak my wszyscy, Greta musi skonfrontować się z dokonanymi przez siebie wyborami, ze złamanym sercem i z bólami rodziny, które sięgają głęboko, aby ukształtować jej drogę do przodu.

Melissa Ferguson

Spotkajmy się na marginesie

Savannah Cade nie nienawidzi swojej pracy jako niskopoziomowego redaktora wysokobarwnych tytułów w Pennington Publishing, ale nie podoba jej się to.Ostry dyżur. Jej pensja sprawia, że mieszka z perfekcjonistyczną siostrą i byłym chłopakiem, który jest teraz narzeczonym jej siostry (tak, dobrze to czytasz), a ona wolałaby pracować nad rodzajami książek, które lubi czytać. Savannah ma jednak sekret: pisze własną powieść romantyczną i robi to w Book Nook, sekretnym pokoju w budynku Pennington.

Po tym, jak pewnego popołudnia zostawiła swój rękopis, Savannah jest urażona notatkami redakcyjnymi, które znajduje na marginesach. Ale kiedy ma okazję zdobyć redaktora, jeśli ulepszy książkę, uświadamia sobie, że te notatki są dokładnie tym, czego potrzebuje. Wraz ze zbliżającym się terminem, Savannah będzie musiała skończyć książkę, ponieważ jej związek z edytorem tajemnic zmienia się na romantyczny, a presja, aby zadowolić jej rodzinę, rośnie.

Spotkajmy się na marginesie jest to idealna książka dla każdego, kogo rodzina stawia je przez nieco więcej niż powinno być uważane za normalne. Będziesz kibicować Savannah, gdy ona przepisuje swoją historię, dosłownie i w przenośni.

Shauna Robinson

Must Love Books

Jedyną rzeczą, jaką Nora Hughes kiedykolwiek chciała robić, była praca z książkami. Kiedy dostała pracę jako asystentka redakcyjna w Parsons Press, odniosła sukces. Ale pięć lat później Nora jest bardziej przepracowana i słabo opłacana niż kiedykolwiek. Jest znudzona książkami biznesowymi, nad którymi pracuje i straciła miłość do czytania fikcji. Nigdy nie została awansowana, mimo że bierze na siebie coraz większą odpowiedzialność, ponieważ ci powyżej niej odeszli do innych firm i nie zostali zastąpieni. I najgorsze ze wszystkich,
Parsons właśnie obcięła jej i tak nieosiągalną pensję.

Czując, że nie ma innych opcji, Nora przyjmuje rolę niezależnego redaktora ds. zakupów u konkurencyjnego wydawcy, kontynuując pracę dla Parsonsa. Wie, że podejmuje ogromne ryzyko, ale jeśli uda jej się nakłonić jednego z wydawców do zaoferowania jej wyższej roli, wróci do bycia w stanie związać koniec z końcem z jedną pracą.
Sprawy są wystarczająco skomplikowane, ale stają się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy Andrew Santos, bestsellerowy autor Parsonsów, którego firma nie może sobie pozwolić na przegraną, zostaje wmieszany w miks.

Must Love Books jest to niezwykle szczera lektura, która bada zdrowie psychiczne, wyzwania finansowe oraz obietnice i mity wymarzonej pracy. Każdy, kto obecnie zmaga się ze swoją karierą, zobaczy siebie w norze.

Rachel Lynn Solomon

Weather Girl

ARI Abrams ma wymarzoną pracę jako meteorolog telewizyjny. Problem? Jej szefowa, legendarna Pogodynka z Seattle, Torrance Hale, jest zbyt rozproszona przez burzliwe relacje z byłym mężem, dyrektorem stacji, aby zapewnić Ari opiekę mentorską, której chce. Ari była w tej samej roli zbyt długo i obawia się, że jeśli nie znajdzie czasu Z Torrance, utknie w tej samej roli na zawsze.

Wciel się w reportera sportowego Russella Barringera, który zgłasza się do byłego Torrance ‘ a i całkowicie rozumie przez co przechodzi Ari. Po katastrofalnej imprezie świątecznej ARI i Russell postanawiają połączyć siły, aby rozwiązać problemy ze związkami swoich szefów. Pomiędzy sekretnymi prezentami i podwójnymi randkami, zaczynają ponownie łączyć swoich szefów. Ale ich dobrze-meaning miesza się w plecy, gdy między nimi buduje się prawdziwa chemia.

Weather Girl jest jednym z moich ulubionych romansów, ponieważ przypomina czytelnikom o tym, czym tak naprawdę jest romans: mieć kogoś przy sobie, z kim można się dobrze bawić, gdy wszystko jest dobre i pomóc ci przetrwać, gdy nie jest. Nie będziesz w stanie pomóc, ale zakochać się w arim i Russellu, gdy poruszają się w pracy, rodzinie, depresji, obrazie ciała i nie tylko.

Anna E. Collins

Miłość od pierwszej złości

Leżąc na kanapie kuzynki po odkryciu, że jej narzeczony sypia z ich agentem nieruchomości, Dani Porter wie, że nadszedł czas na zmianę. Ma plan, a tym planem jest zemsta. Dani kupuje pustą działkę obok domu swojej byłej i postanawia zbudować na niej wynajem na wakacje, blokując widoki z domu jej byłego i zmuszając go do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju hałasem budowlanym.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy jedynym dostępnym architektem, który przygotuje plany wynajmu wakacyjnego, jest przystojny, ale wyniosły Wyatt Montego. Dani myślała, że Wyatt się zorientował, ale gdy spędzali razem więcej czasu na miejscu i poza nim, Dani uświadamiała sobie, że mogła się mylić co do niego. Ponieważ zarówno jej zemsta na byłym, jak i jej związek z Wyattem postępują, Dani będzie zmuszona skonfrontować się z tym, czy wygrana zemsta może oznaczać utratę czegoś nieskończenie słodszego.

Świetnie się bawiłam czytając tę książkę. Mieszanka zemsty Dani z jej byłym i jej początkującego romansu z Wyattem jest idealnym dopasowaniem dla kogoś, kto wciąż pracuje przez rozstanie, ale zaczyna czuć się gotowy, aby rozpocząć coś nowego z kimś innym.

Sophie Cousens

Just Haven ‘ t Met you Yet

Dorastanie z historią epickiego romansu rodziców sprawiło, że Laura Le Quesne desperacko pragnie własnej, zmieniającej życie miłości. Problem? Po prostu jeszcze go nie poznała. Kiedy jednak Laura po przybyciu na Wyspy Normandzkie w podróż służbową podnosi niewłaściwą walizkę, zawartość walizki przekonuje ją, że znalazła swojego mężczyznę.

Aby napisać o historii miłosnej rodziców i zlokalizować właściciela walizki, Laura zleca gburowatemu taksówkarzowi Tedowi przewiezienie jej po wyspie. Ale gdy tajemniczy mężczyzna Laury okazuje się trudny do znalezienia i odkrywa prawdę o historii, w którą zawsze wierzyła, Laura jest zmuszona na nowo wyobrazić sobie miłość i życie, o którym myślała, że chce.

Just Haven ‘ t Met you Yet to zabawna i urocza, ale poważna powieść. Uwielbiałem podróżować z Laurą, gdy odkrywała, czego potrzebowała od swojej rodziny, romantycznych partnerów i pracy.

Sarah Grunder Ruiz

Love, Lists, and Fancy Ships

Jo Walker uwielbia to, że jej praca jako stewardesa jachtu pozwala jej podróżować po świecie i że ma mieszkanie na plaży, do którego może wrócić. Jednak jej świat zmienia się na zawsze, gdy umiera jej bratanek, co powoduje, że lista 30 rzeczy, które chciała osiągnąć przed 30.urodzinami, spada na margines.

Kiedy siostrzenice Jo pojawiają się niespodziewanie z planami zostania na lato odkrywają listę Jo i nalegają, aby pomogli jej ją wypełnić. Do urodzin Jo pozostało tylko 12 tygodni, a trójka staje się kreatywna, gdy sprawdzają przedmioty takie jak #15 biegają maraton i #30 odwiedzają 10 krajów, wszystkie z mężczyzną z # 5 całują nieznajomego po bokach.

Love, Lists, and Fancy Ships to idealna powieść dla każdego, kto nie czuje się dobrze z tym całym kręceniem się po trzydziestce. Kiedy jo zmaga się ze stratą siostrzeńca, odkrywa odnowione poczucie miłości do własnego życia i ludzi, którzy zawsze będą jego częścią.

Angie Hockman

Wysłane

Henley Evans nigdy nie ma czasu dla siebie, nie zważając na rodzinę, przyjaciół ani randki, dzięki pracy jako kierownik marketingu na linii wycieczkowej i zajęciom nocnym, które zabiera, aby zdobyć tytuł MBA. Ale kiedy chce awansować, cała jej ciężka praca w końcu wydaje się tego warta. Teraz musi się tylko upewnić, że dostanie pracę nad Graeme Crawford-Collins, leniwym menedżerem mediów społecznościowych, z którym nie może pracować.

Henley i Graeme mają za zadanie udać się na wycieczkę firmową na wyspy Galapagos, aby przygotować propozycję, jak zwiększyć rezerwacje na rejs. Najlepsza propozycja wygrywa awans, ale Henley nie może się skupić na pracy z siostrą, a jej długoletni rywal zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Ponieważ rejs sprawia, że wycieczki do coraz bardziej zapierających dech w piersiach miejsc, Henley będzie musiała nauczyć się równoważyć swoją pracę z życiem.

W czym najbardziej mi się podobało Wysłane jest to, że ma coś dla każdego. Chodzi o pracę, o miłość i o rodzinę. Ponadto Wyspy Galapagos są idealnym miejscem, aby odkryć coś nowego o sobie.

 

12 książek, kiedy wystarczy na chwilę uciec od rzeczywistości